Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil LeMark 14. 3. 2011 10:54)

Téma: Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

Zdravim, mám dotaz, zda je nutné změnit polaritu u výškáče oproti basáku u třípásmové výhybky 12dB / oct. Nebo jestli má být polarizován shodně.. Možná zbytečná otázky, když fázový posuv je 90st, ale třeba budete mít někdo nějaký argument.  Díkes moc

Re: Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

výškač sa polarizuje podľa fázy stredového repráku v okolí deliacej frekvencie stred-výška...

Web

(upravil PB0305 14. 3. 2011 15:29)

Re: Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

Vzhledem k obvykle menší hloubce výškového reproduktoru hraje určitou roli také rozdílná vzdálenost středu mebrány od posluchače. Např. posun o cca 8 cm při 2 000 Hz znamená otočení fáze. Dále tu byla obsáhlá diskuse o tom, jestli je důležité zachovat původní polaritu viz: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=11964

Re: Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

jsou dvě možnosti: bude basák přepolován, středy výšky shodné, nebo basák výška shodné a přepolován střed.

Re: Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

Příspěvek #4 bych doplnil slovem "obvykle"

Re: Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

osobně bych ja basak s vyškou nechal normalně a u stredovyho bych otočil polaritu.

Re: Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

oldap napsal:

Fázování reproduktorů u třípásmovek s výhybkou 12dB je můj dlouhodobý problém.

Jestli by to třeba jen nestačilo změřit.

Je důležité jak to sám slyšíš a co Ti vyhovuje!!!

Dtto

Nezlob se na mě, ale psát v sedmdesáti letech na fórech o tom, že přefázování repráků se dělá podle nálady... roll

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Jak polarizovat výškáč v třípásmu vůči basáku?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£