Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výběr stereo zesilovače

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

Téma: Výběr stereo zesilovače

Ahoj, začínám přemýšlet jaký koupit stereo zesilovač do cca 15000. Zdroj signálu bude nejspíš HS DAC a pouštět se na něm bude pouze vážná hudba a klavír.

Na výběr mám DPA 330 mkIV co zde nabízí quart pokud ho ještě neprodal(ale je silně přes limit), nebo něco složit s moduly SMP250, pak NAD 370 a nakonec si pojedu v týdnu poslechnout DPA 223. No a teď babo raď, protože jako holoprdelník mám velice dobrou zkušenost pouze s AZS 222 na který mám napojené bedny Pioneer CS-E531 plus poladěné CD technics SL -P202A od Ondry, bedny si plánuji ještě nějaký čas nechat protože hrají velice slušně.

Co by jste radili vy?

Re: Výběr stereo zesilovače

Ahoj, já to vidím takhle:
1. DPA330 Mk.IV
2. DPA223
3. dlouho nic
4. to ostatní cos vyjmenoval smile

Web

Re: Výběr stereo zesilovače

...anebo si dojeď poslechnout DPA-222, jsem taky ze zlínského kraje smile

http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=172368#p172368

Re: Výběr stereo zesilovače

Zatím to vypadá tak že vezmu od RONNa DPA 223 a Dispre 2. Velice nerad bych prožil stejnou patálii jako když jsem sháněl pianino. Vím že nic nesmím uspěchat ale nerad bych sháněl zesilovač půl roku.

Betaron
No, tak ten vypadá vážně hezky. Má to být nabídka na koupi? Poslechnout si ho přijedu až budu mít nové železo protože srovnávat to s AZS 222 si asi(určitě) nezaslouží.

opamp
Tak nějak jsem to podle diskuzí očekával. Díky za potvrzení.

Re: Výběr stereo zesilovače

..nejsem nucen DPA222 prodávat, ikdyž na aukru jsem jej před časem cvičně nabídnul smile

V podstatě, pokud budeš chtít nějaké srovnání i s jinými zesilovači - Leach, BA-200, SPV-250P - na svých bednách, které by sis dovezl, mohl by testík být zajímavý i pro mne smile

Re: Výběr stereo zesilovače

Rozumím, když to vezmu od Ronna tak mi to vychází na 11000 s tím že je v tom i HS DAC. Když ti za tvé DPA nabídnu 7000 tak je mi to celkem blbé protože tuším že má větší hodnotu a stejně bych byl zřejmě poslán do prdele(možná se mýlím, jen hádám). A pokud ti nevadí víc než 30 let staré pioneery tak to prubnout můžeme. Jen jsem háklivý když mají hrát tuc tuc, jak jsem psal jsou hodně staré a nevím co snesou měniče(už jsem musel opravit vývod u kaloty), kudníky už dostaly nové.

Re: Výběr stereo zesilovače

Za 11k i s HSDACem? Buď je v tom nějaký háček nebo to je nabídka, nad kterou bych neváhal.

Web

Re: Výběr stereo zesilovače

Trochu mimo, ale mohu mít dotaz na Betarona ohledně potenciometrů co jsou použity v korekcích?
To jsou ty co prodávají v GM, resp. GESu? Jak jsou spolehlivé?

Re: Výběr stereo zesilovače

Foxi, určitě vem v úvahu Ronnovu nabídku, zejména je-li vše ve slušné krabici…..

Bart; potenciometry jsou asi z GES, nejsem si jistý, mám toho spousty a kupuji různě smile
Volume zatím nechrastí, potenciometry v korekcích jsou nastaveny pořád stejně – nekroutí se s nimi, takže snad taky v pořádku smile Rozhodně jsou lepší než jakékoliv TP280 apod.

Re: Výběr stereo zesilovače

Krabice jsou OK až na přední čelo které jak na dispre(ten možná dostane novou krabici) tak na DPA nahradí mramor. Taky asi změním vnitřní popojení, už mám objednaný drahý koax, neutrik cinch atd.

Ronnovu nabídku beru tak že jak to na mých bednách bude slušně hrát tak to samozřejmě beru, muselo ho to stát mnohem víc. Je mi divné že se mu nikdo přede mnou neozval. U HS DAC počítám s tím že by se do těch 4000 snad dal sehnat, už se těším jak si nakoupím na nordic sound skladby v kvalitě 24bit/192Khz s výborným masteringem.

Re: Výběr stereo zesilovače

V RONNově inzerátu nikde nevidím nic o HSDAC.....

Re: Výběr stereo zesilovače

Psal jsem to dohromady, ronn dac nenabízí, to je pravda. Myslel jsem že jsem to v posledním příspěvku vysvětlil.

(upravil reeb 12. 3. 2011 1:37)

Re: Výběr stereo zesilovače

Do výběru zahrň i mosfetová DPA - 330,380,386.. stojí to za to..

Web

Re: Výběr stereo zesilovače

Nenašel jsem s nimi inzerát, schválně jsem vypsal stroje které můžu mít.

Re: Výběr stereo zesilovače

Tak už mi doma hraje DPA 223, Dispre 2 V4 a pro mě neznámá verze HS-DAC která zvládá 24/96(víc neumí zvukovka) bez přepínání vstupů, to vše za hodně příjemné peníze. Jen HS-DAC se chová divně, vlastně skoro stejně jako můj kávovar. Na první zapnutí nehraje, ale musí se nechat zapnutý cca 2 minuty, pak vypnout, zapnout a jede.

Taky musím složit poklonu před vývojáři těchto strojů, hraje to krásně.

(upravil pslava 12. 3. 2011 17:31)

Re: Výběr stereo zesilovače

Mě dělá HS-DAC to samý... jede tak na druhý, nebo třetí zapnutí...
Typoval jsem to na nějakej studeňák, čemuž bych se u sebe nedivil, ale ..už o tom někdo na netu psal..., takže asi nee..

Ještě bych podotknul, že s odstupemčasu je  čímdál horší ho uvést do chodu a to zezačátku běhal ihned...
Napětí ze zdrojové desky mám v pořádku 10V, 2x 12V.
Na operákách i těh smd švábech jsem to naměřil...takže nevím co s tím...
Probzoukal a kontroloval jsem  obě desky a to nejmíň desetkrát , bez úspěchu...

Jo a taky je mi divný, že ty stábly se hřejou jako prase... už od začátku co ho mám tak po chvilce hraní nejde na chladičích udržet ruka...

Jinak ale zvuk excelentní ...alespoň pro mě... smile

Pokud by někdo věděl, na co se mam zaměřit, abych tuto neduhu odstranil, budu rád za každou radu... Jak říkám, je to s odstupem času horší a horší...

Re: Výběr stereo zesilovače

Ahoj hoši.
Jelikož se tady píše i o mých bývalých strojích chtěl bych se vyjádřit.
Ten HS-DAC jsem prohlížel pod několika lupama ,nevím nikdy není nic stoprocentní
,ale studenak jsem nenašel.
Překvapilo mě že nejsem sám s touhle chybkou.
(Proto jsem ho ani nenabízel k prodeji).
Možná by bylo nejlepší,kdyby se k tomu vyjádřil autor ,
Vpřípadě že mi Fox dacana vrátí tak ho zkusím oslovit.
Jinak prožívám rozpoluplné pocity že už nemám doma své miláčky ,ale nezbývá než dofat že se to utřepe.

PS. FOXOVI to na těch PIONERECH hrálo fakt pěkně.

Re: Výběr stereo zesilovače

To, na čem nejde udržet prst může být také 75°C, což není pro stábl žádná teplota. Směrodatný údaj je změřit úbytek na stáblu, odebíraný proud, spočítat výkonovou ztrátu, konfrontovat ji s tepelným odporem použitého chladiče a s datasheetem. Já to tak dělám...

Web

Re: Výběr stereo zesilovače

Nebo změřit teplotu..:)

Re: Výběr stereo zesilovače

pslava
Mě se stabilizátory nehřejí vůbec, tedy ano, akorát jsou vlažné. Dnes ten "hajzlík" naskočil až na cca 20 pokus, takže to co jsem psal výše přestalo dnes večer fungovat. A když ho znovu vypnu tak anabáze se zapínáním je od znova. Buď to pošlu Tomášovi jestli se mu na to bude chtít mrknout anebo se plácnu přes kapsu a rovnou koupím novou verzi HS-DACu.

RONN
Nedivím se že se ti nelíbí že už nemáš svoje miláčky. Taky je škoda že sis je neužil s jiným repro, protože co u mě doma předvádí s HD audio je pro mě neuvěřitelné.

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výběr stereo zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£