Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Regulace zisku jednotlivých pásem v aktivní vyhybce(Anketa)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Regulace zisku jednotlivých pásem v aktivní vyhybce(Anketa)

Jsem provozovatelem vlastního "dílka".Jedná se o aktivní stereofonní třípásmovou vyhybku s filtry state variable.Teď,po delší době kdy jsem se dostal k měření a k výměně reproduktorů bych rád jednotlivá pásma přizpůsobil daným reproduktorům.Jedná se mi hlavně o výkonové přizpůsobení,jelikož každý reproduktor má jinou citlivost a impedanci.V podstatě mám několik možností:
1)Osadit výstupy jednotlivých pásem tandemovými potenciometry
2)Realizovat to samé pomocí odporů
3)Upravit zisk ve výstupních linkových zesilovačích vyhybky
4)Praktikovat body 1) a 2) na vstupu zesilovačů
5)Upravit zesílení pomocí odporu ve zpětné vazbě zesilovače
6)Použít pasivní regulaci přímo na reproduktoru
Poprosil bych vás o vyjádření,hlasování pro některou z možností,případně návrh jiného způsobu.Díky

Re: Regulace zisku jednotlivých pásem v aktivní vyhybce(Anketa)

- 4 -   Alespoň tak zhruba to mám já, kdy každý z šesti stejných zesilovačů má na vstupu jednoduchý potenciometr. Můžu si tak operativně a přesně nastavit výkon v jednotlivých pásmech pomocí měřáku. Celkovou hlasitost reguluji tandemem úplně na vstupu výhybky.

(upravil Anti 1. 3. 2011 23:17)

Re: Regulace zisku jednotlivých pásem v aktivní vyhybce(Anketa)

Díky za ohlas,už jsem chtěl požádat moderátora aby to tady "pro velký zájem" smáznul.Zatím jsem to vyřešil dvacetikilovým odporem na výstupu pro výšky z vyhybky.Tak jsem se sice vlezl nahrubo do 5 dB rozmezí,ale není to košér.
Já bych chtěl něco "natvrdo",protože to chci nastavit pro dané měniče a už s tím nekroutit,proto jsem se rozhodl vypustit tandemové potenciometry  na výstupech vyhybky.Přemýšlel jsem o nějakém trimru na vstup každého zesu...

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Regulace zisku jednotlivých pásem v aktivní vyhybce(Anketa)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£