Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 35]

Téma: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Dobrý den,
na jednom tématu jsem řešil stavbu subwooferu. Sub jsem postavil, poměry stran byly 0,8:1:1,25 = 26 x 33 x 56 cm.
Použil jsem reproduktor ARN 226/05-4 namontoval jsem jej do stěny 26x33 cm. Pži vyšších hlasitostech ale hudbu zkresluje a nepřiměřeně lítá. Vytlumil jsem ho poměrně dost. Vnitřní objem je mezi 30-32l. Kde by mohl být problém?
Díky za každou dobrou radu smile

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

určite bude chyba v použitom zosilnovaci (má nízke DF), ale aj tak nie je tá 226 velmi vhodná do subu. Čim to napájaš?

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

CO je prosím DF? používám k tomu zesilovač z 2.1 systému, kterej i se satelitama stál 700 big_smile takže asi proto, ten zesilovač má více vad... big_smile Určitě za to může zesík?

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

vtedy som si to len myslel, ale teraz to viem určite. Rýchlo postav kvalitný zosík lebo repro spáliš tým šmejdom co máš
DF je činiteľ tlmenia zosilnovača a pri subovom zose to je velmi doležitý parameter

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Ohhh, díky moc, spadl mi kámen ze srdce smile Myslel jsem, že mám nějak špatně poměry stran nebo tak... Díky, díky big_smile
Je možné, že DF ovlivňuje i kvalitu zvuku při nízkých hlasitostech, při, kterých mi reproduktor nezkresluje, tj. membrána nelítá jak papír ve větru? big_smile

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

nemožeme sa baviť o DF zosilnovača, ked to ani zosilnovač nie je. Nebude to dobré ani pri nízkej nedajbože pri vysokej hlasitosti.

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Je možné, že DF ovlivňuje i kvalitu zvuku při nízkých hlasitostech, při, kterých mi reproduktor nezkresluje, tj. membrána nelítá jak papír ve větru? big_smile

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Ale trt marečku, žiadny damping factor, ale limitácia zosilňovača.

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Tak jak tedy? Je problém opravdu v zesilovači?

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Ale to že membrána lieta ako blázon je sposobené mizerným DF, ešte k tomu samozrejme v limite, to bolo každemu jasné už na zaciatku.
Čo som mal doma rozobraný taký 700korunový 2.1 systém, bol som neskutocne zhrozený, Odhadom 10W EI zaliate tavným sarjatom, a zosilnovač na sub mal namiesto chladiča železný!! pliešok asi 2x2cm. Viete si predstaviť ako sa to hrialo.

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Ještě takový dotaz, mohlo by na to mít vliv, že výškáče jsou 8 ohmový a subwoofer 4 ohmový? Všiml jsem si toho až dnes, takže jdu hned zapojit 4 ohmový, na co všechno by to mohlo mít vliv?

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Pozor, zosilnovač nemusí zvládat 4ohmovu zaťaž na satelitoch.

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Když je to ten nejzákladnější tak musí, ne? Přece nemůžu mít sub 4 OHMY a satelity 8 OHMŮ. Nejsou to ty původní satelity co tam byly.

(upravil KocuR 8. 1. 2011 23:17)

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Prečo by nemohli mať satelity 8 ohmov a sub 4 ohmy?

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

No ten sub bude hrát mnohem hlasitěji oproti satelitům, ne?

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

tak to asi zreguluješ preboha

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

No tak jasný big_smile ale vážně to nemá na ten zesilovač vliv? Nějak se mi to nezdá.

(upravil antonio 24. 1. 2011 22:38)

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Takhle vypadá ten sub smile

https://i.postimg.cc/0KfN6XkY/2103101.jpg https://i.postimg.cc/c6NMnK1C/2103102.jpg

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Zosilňovaču to je jedno, keďže sa každý kanál zosilňuje zvlášť.
Ten koberec na tom subwooferi si po hranách obhryzával?

Re: Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Bylo to odřezávaný, spíše jde o to, že jsem to vyfotil hned po dokončení, to lepidlo vyschlo a zatřelo se černou barvou, tudíž to není vidět, navíc je ten sub pod stolem a není vidět smile

Příspěvky [1 až 20 z 35]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer ARN226/05-4 zkresluje, pomoc prosím.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£