Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

Dobrý večer.
     Chtěl bych Vás tady poprosit o pomoc, četl jsem si příspěvky a vidím, že jste hlavičky šikovné. Jsem začínající DJ amatér, mám pořádat pravidelné diskotéky z NB pro uzavřenou  společnost, pro starší a pokročilé. Něco málo o PC a NB vím, ale jak technicky připojit vhodné reproduktory k NB, co všechno dalšího budu potřebovat, jaké vhodné reproduktory mám vybrat, jaký konkrétní typ a výkon, to je pro mě skutečně španělšká vesnice. Poprosím někoho z Vás, mohli byste mi poradit? Moc prosím trošku podrobněji, jsem v této oblasti skutečně laik, běžným technickým termínům asi nebudu rozumět. Můžete mi, prosím, také napsat, na kolik by počáteční investice asi tak vyšla, přibližně? Budu používat NB Asus UL50VG-XX031V.
     Všem Vám předem děkuji za případné odpovědi.
ronyjihlava

Re: Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

Není od věci napsat s jakým maximálním rozpočtem počítáš, zadarmo to nebude smile.

Re: Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

Ahoj, díky za odpověď. No, netuším, tak mezi 5 a 10 tisíci, myslím.

Re: Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

A pre koľko ľudí budeš asi hrať a aký žáner?

Web

Re: Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

Odhadem tak pro 40-60 lidí, uzavřená společnost. Má to být disco pro starší a pokročilé, takže převážně pop, hudba z let 60 až 80, česká i zahraniční, zčásti také country. Díky

Re: Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

Za to koupíš možná nějaký jetý zesilovač... možná i crossover od Behringera smile

Jako takový hrubý základ budeš potřebovat:
Crossover (aktivní výhybka) - Doporučuji digitál BVaudio DS34A, mně se s ním pracuje celkem dobře, při ovládání z počítače. Cena - cca 5000 kč. Použitelný je i Behringer CX2310 (Nový cca 2000 kč), ale ten má o dost méně funkcí a je takový nicmoc...

1-2 zesilovače (vršky + suby) - Na vrchy zkus někde sehnat nějaké jeté Tapco 800, nebo EAW commercial CAZ800 obě jsou to kopie QSC RMX850. To QSC by z nich byla nejlepší volba. Tapco a EAW v kvalitě pokulhávají, ale na vrchy do 8 ohmů stačí. Cena těchto zesilovačů bývá kolem 5 tisíc.
Na suby něco parnějšího, třeba QSC RMX 1850HD (v bazarech za 10 000kč) nebo nějaké BVaudio serie TTA, třeba 3200 Cena v bazarech 13-16000 kč.

Nějaký slušnější malý mixážní pult - S tím ti snad poradí někdo ostatní, v tom se moc neorientuji.

Pak repra: Něco jako stavebnice EM121 z www.prodance.cz (použitelné pro začátek), pak je můžeš používat třeba jako odposlechy... Cena - 6 000kč/1ks
Nějaké suby, já měl vyráběné suby osazené Eminence kappalite 3015LF v ozvučnici BCSUB15. Je to ozvučnice vhodná ale pouze do vnitřních prostor. Něco se s tím uhrát dalo, zhruba 50-60 lidí, ale bylo to na hraně. Cena - cca 4500 kč/1ks

Sečteno a podtrženo jsi na 38 000 bez mixu a světel při té nejekonomičtější snesitelné variantě která aspoň něco vydrží a trochu to zahraje.

Web

Re: Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

Ok, děkuji moc

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jaké vhodné výkonnější reproduktory pro připojení k NB

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£