Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 700W

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 35]

Téma: Zesilovač 700W

Zdravíčko pánové chtěl bych postavit zesilovač o výkonu 2x700w/2ohm a jediný zapojení co jsem nasel je http://zosilnovace.eu/Zosilnovac700W.htm tak jsem se chtěl zeptat jestli nikdo nemáte náké skušenosti stímto náhrhem děkuji za rady

Re: Zesilovač 700W

No jestli je to tvoje první stavba tak teda si odvážný smile

(upravil Kovas 24. 11. 2010 11:07)

Re: Zesilovač 700W

Bez patřičných znalostí to je sebevražda, a kór jako první konstrukce... Na co to budeš mít? Na stadion? Nebo zas ten, co věří, že Bedničky k PC mají 2x1500W a nevšímá si kouzelných a leckdy tajuplných zkratek jako PMPO a podobně?
Já myslím, že do bytu stačí něco o výkonu do 200 W maximálně, normálně snad 20-50W... Na únosnou hlasitost.

Re: Zesilovač 700W

Pánové nebojte moje prví konstrukce to není mám zasebou už asi deset slabších zesilovaču zatím nejvišší výkon 2x 400w a kromě dvou dodnes všechny hrajou.A na co to potřebuju mám dva suby ev t18 osazené bc 18sp76 na venkovní akce.a potřebuju dost silný zes a nechce se mi davat peníze za nákou čínu typu PSA,TAPCO ATD

(upravil penjo 24. 11. 2010 11:58)

Re: Zesilovač 700W

Chalani majú na tej stránke písané aj o niektorých nedostatkoch toho zosilňovača...majú spravený už serio-paralel JPA1000, ktorý by určite vyhovoval na 600W /8R repro. Len ešte treba vychytať nejaké muchy. Ten 700W/2R je, myslím, dosť málo k tým reprám...

Re: Zesilovač 700W

Právě proto se ptám jestli stím má nikdo skušenosti protože tam píšou že to má nedostatky.a na ten jpa 1000 se dá někde sehnat schéma?

(upravil penjo 24. 11. 2010 13:33)

Re: Zesilovač 700W

Podľa všetkého by to mal byť free projekt, takže na stránke bude schéma, DPS, osadzovák a popis.
Ale to až keď bude 100% funkčný a spoľahlivý a ako sa chalani rozhodnú.

Re: Zesilovač 700W

a co řešíš?  vždyt je to pořád variace na leach jestli se nepletu... Já ted pomalu vytvářím taky takovou zbesilost o výkonu cca 1200-1300W ale vydal jsem se cestou můstku! budovat zesilovače už kolem výkonu 1KW klasickej nemůstkovanej konec je podle mě už trošku nesmyslné! Při pohledu na  SOA char. bych miusel mít nesmyslnou baterii  konc. trendů. V můstku to vychází daleko lépe a hlavne i co se týče kondenzátorů tak do nějakých 1,2KW vpoho vyhoví i napětová hladina do 80V a to je pak veliká uspra na všem na trendech i kondech. A halvně ukočírovat třeba 9 párů trendů a sladit je je už přece jenom nějaká porce práce smile závěrem bych ti jenom poradil, postav to raději můstkově. myslím že postavit invertující zes. není až takový problém, nebo tedy alespon jeho zálkadní zapojení je jednoduché ale jestli někdo předhodí nějaké sofistikovanější zapojení rád se přiučím smile
jinak mnoho zdaru

Re: Zesilovač 700W

To máte jako na koncerty, nebo co? Pořád nechápu, proč to ženete do takových výkonů? To je jak mít doma ostřelovačku v padesátce, ale nemít na to střelnici...

Re: Zesilovač 700W

Zdravím. Serioparalel nie je cesta k vysokým výkonom, vzhladom na vysoké prudy na výstupe, ktore potrebujú značné budenie, vyriešiť serioparalelný koniec bez predbudiča je problém. Tým padom sa do zapojenia vnášajú dalšie saturačné úbytky a tak koniec koncov má serioparalelný koncák saturačný ubytok 10-12V. pri tých prúdoch do malých záťaži to kúri parádne. Je pravda že JPA1000 je serioparalelný zosilnovač, no prave kôli tomu vysokému saturačnému napatiu dá pri napájaní 2x90V iba 700W/4R a 550W/8R. Obvodové zapojenie prerobím na DPS ako je Leach all in One 250W a bude ďaleko lepší pre Hifi aplikácie. Topologicky je koncový zosilnovač takmer totožný s Leach Super Ampom, JPA1000 som ho nazval iba pre to, lebo má integrovaný subsonic, VFfilter, limiter, symetrické vstupy, tepelnú regulaciu chladenia a ochrany na jednej DPS.

Takže idealne pre velké výkony je paralelné radenie koncaakov + 10V vyššie napajanie napatového zosilnovaca v mostíkovom zapojení, alebo Hstep. S osobnej skúsenosti s opráva Hstepových zosilňovačov, tento integorvaný system napajania do značnej miery degraduje dynamiku zosilnovača, zvlášt na basových a stredobasových kmitočtoch oproti jednoduchému napájaniu

Web

Re: Zesilovač 700W

No já to na doma fakt nemám smile nato jsem si udělal toho sinclaira co jsem tu nedávno řešil. Osadil jsem si to čtveřicí  KU602 a maká to fakt výborně smile trošičku to šumí ale dá se to smile

Re: Zesilovač 700W

Kovasi na venkovní akce k ozvučení vetšího prostoru a na to 200w nestačí.Nevíte nikdo kdy bude ta konstrukce JPA1000 hotová a odskoušená? se zesilovači v mustku nemám moc dobré skušenosti.

Re: Zesilovač 700W

Akurat ho mam na stole: http://picasaweb.google.com/jakub.grolmus/JPA1000#

Web

Re: Zesilovač 700W

A co potřebuješ za zkušenosti? dyt je to uplně to samy... akorát zesilovace jsou dva, najdi si na netu schema na invertor což jsou 2 odpory a jeden integráč. mě prostě připadá serioparalel nesmyslně složitej.
vem dva 300W leache dej tam 2X tolik koncovejch trendu a máš to! nic jednodužšího nemužeš snad ani mít ne?
nicméně delej si co chceš smile

Re: Zesilovač 700W

joži napsal:

Akurat ho mam na stole: http://picasaweb.google.com/jakub.grolmus/JPA1000#

joži: budete dělat ještě nějaké změny na layoutu DPS?? Protože ač mám vaše konstrukce za velmi zdařilé,neurazte se,ale servisovatelnost tohohle modulu bude tragická....:( Ono vytahovat kundíky z jednostránky kvůli výměně trandů,či vytahjování modulu ochran z DPS kvůli tomutéž je podle mě dost o hubu. Vždyť se dají koupit i kvalitní axiály,nemusí se ohýbat radiály pod chladič....

(upravil joži 24. 11. 2010 21:46)

Re: Zesilovač 700W

tie dva kondenzátory som trošku nedomyslel, bohužial sa vysoke a nemestili sa mi už pod chladič, Ale to by nevadilo, Nakoľko má zosilnovač možnosť nulovať ofset, tak by sa dali aj vypustiť, a viazať zosilnovač Jednosmerne. Ako som spomínal, Tak ako je doska teraz je len na prototype, pretiože neviem zohnrať taký chladič, je to totiž niekoho zákazkový profil, a náhodou mi ho odpredali.... čiže DPS nie je konečná, konečná verzia bude asi pasívna, pretože ako vravím saturacný úbytok konca je na ten výkon velmi vysoký. Inak pod tým chladičom sú už iba emitorové odpory, tie som dal kvalitné drotove Wishay 0,15R, a navyse ich ofukuje takže nezhoria. Až na tie kondiky, su tam dvaja neštasníci.

ochrana DPS limitera su na štekroch a nasúvaju sa do hlavnej dosky, takže v prípade poruchy netreba demontovať celý zosilnovač

Web

Re: Zesilovač 700W

Mílí Unregistered ja nechci zesilovač 4x 300w zapojenej na 2x600w ja chci aby šel zapojit do můstku 1200w 4ohm takže potřebuju 2x 600w 2ohm bez můstku.

Re: Zesilovač 700W

Joži - máš tam Toshiby , jako ve schématu na svých stránkách ? Já jsem pro tenhle účel
nakoupil ON MJL . Asi by tam vyhověly i pomalejší trandy , v 98,9 % tahle monstra
budou makat na spodku .

(upravil Unregistered 25. 11. 2010 0:56)

Re: Zesilovač 700W

magnetron napsal:

Mílí Unregistered ja nechci zesilovač 4x 300w zapojenej na 2x600w ja chci aby šel zapojit do můstku 1200w 4ohm takže potřebuju 2x 600w 2ohm bez můstku.

Ehm no měl jsi pravu, z můstkem nemáš žádné zkušenosti... protože můstkový výkon se jaksi takhle nepočítá! vezmu li zesilovač 300W do 4R např. tak v můstku mě dá 600W ale do 8R a kdyby si uměl trošku matematiku tak si lehce spočítáš že logicky do 4R ti dá  1,2KW.
Já osobně nechápu že chces stavět takéhle dělo a neumíš spočítat ani tohle... 
Beru ale v úvahu že konstruktér ovšem nezapomene spočítat podle SOA chr. výkonových trendů jejich počet. zpravidla se ale použije dvojnásobek, posílí budiče a přepočítá protizkratovku. Víc ktomu neni co dodat.

Koukal jsem na tu 700 co je naní nahoře ten odkaz! Dyt to je to co ty potrebuješ, umí 700 do 2R! místo  54V mu dáš jen 50V trafo a máš 600W a v můstku do 4R ti dá těch 1200W a není co řešit! Máš to na stříbrném podnose.

(upravil joži 25. 11. 2010 1:13)

Re: Zesilovač 700W

e-man napsal:

Joži - máš tam Toshiby , jako ve schématu na svých stránkách ? Já jsem pro tenhle účel
nakoupil ON MJL . Asi by tam vyhověly i pomalejší trandy , v 98,9 % tahle monstra
budou makat na spodku .

V JPA1000 aj v 500vke mám MJL21195/96, v JPA400TMS su toshiby. V 500vke je na 500W/4R 4páry z dvôvodu tepelného namáhania, emitoraky su 0,22R,
V 400vke je 5párov toshib a odpory 0,47R, v 1000cke su 3+3páry v serioparalely odpory 0,15R. čo sa týka zapojenia JPA500vky tak tá je takmer totožná so 400vkou avšak má upravené chladenie na dostupný profil A75M  s ponuky gamaaluminium.sk

JPA400TMS: http://picasaweb.google.com/jakub.grolmus/JPA400TMS#
JPA500Bi-fet: http://picasaweb.google.com/jakub.grolmus/JPA500#

a ta 1000cka tu bola zatial prototypová

Web

Příspěvky [1 až 20 z 35]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 700W

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£