Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Přenoska ke gramofonu TESLA

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Přenoska ke gramofonu TESLA

Ahoj,
kde sehnat přenosku či nějaký ekvivalent ke gramofonu TESLA HC 71 - NZC 710?

Web

Re: Přenoska ke gramofonu TESLA

Zkus www.ame.cz

Web

(upravil sinclair 13. 10. 2010 2:02)

Re: Přenoska ke gramofonu TESLA

Měla by tam pasovat VK4302, ale nemám zrovna po ruce servisní manuál, takže nevím, jestli nebyla NZC710 osazena NDR vložkou CS29. Ale myslím, že tam to VK-čko bude pasovat.
Jednu NZC710 mám v perfektním stavu, kdybys ji chtěl na náhradní díly, bez problémů Ti ji pustím.
Ber ovšem na vědomí, že NZC710 je gramofon nižší střední třídy a s krystalovou vložkou to bude takový malý soustruh, kurvící desky. Magnetodynamická vložka do tohoto aparátu bohužel nainstalovat nejde.
Jako kvalitnější variantu /pokud chceš poslouchat slušně anebo přepisovat do PC/ Ti můžu nabídnout gramofon NZC420. Zesilovač 2x15W/4ohm to má v původním stavu, ale protože je konstruovaný na 220V, tak při současném napětí v síti okolo 235V bude výkon zesilovače kolem 2x20W.
Přenoska je tam osazena VM2103 s novým hrotem. Nedávno jsem si na to z prdele připojil ARS825 a pouštěl si starou Omegu, Rolling Stones a je to kapku něco jiného, než ten suchý, analytický zvuk z CD přehrávačů.
Podotýkám, že zesilovač NZC420 je zcela identický se zesilovačem AZS217.

Web

Re: Přenoska ke gramofonu TESLA

Jo jo, OMEGA, nedávno jsem sehnal skoro komplet v mp3, ale vynily co mám doma, ty si nechám, to je prostě fakt "iné kafé".

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Přenoska ke gramofonu TESLA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£