Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil zinc 9. 10. 2010 8:34)

Téma: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

dobrý den přeji všem..

chtěl bych se jen zeptat jestli při použití modulového zesilovače pro subwoofery například tohoto:

http://www.elektroeden.cz/vestavne-modu … w+dp63497/

je zapotřebí použít ještě subwooferovou výhybku pro omezení vyšších kmitočtů??nebo tyto zesilovače a jemu podobné mají jen určitý rozsah když jsou určeny jen pro SW???nebo jak je napsán přímo u tohoto zesiku rozsah 40-160Hz znamená že těch 160 je přímo daná horní hranice a já mohu nastavit pouze spodní například 40-160 nebo 80-160 atd...jestli to dobře chápu...nebo 40-160 je nastavitelná pouze spodní hranice??

děkuji všem za odpovědi

Re: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

Je to jak jsi napsal. Frekvenční rozsah: 40 až 160 Hz.(regulovatelný). Výhybka je tam.

Web

Re: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

Ladí se horní mezní kmitočet. Místo 40-160 např. 40-100Hz.

Re: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

aha..díky moc za odpovědi

Re: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

Tak tohle bych moc rád viděl zevnitř. Pakliže by to mělo dávat 150W/4Ohm, tak velikost kastle rozhodně neodpovídá tomu, jak velké trafo by tam na uvedený výkon muselo být.
Klasická Čína, jeden velký oblbovák. V titulku se dočtete 320W, v technických údajích už jen slabou polovinu a vsadím se s Vámi o co chcete, že ten modul nebude dávat 100W ani do těch 4 ohm a už se z něj bude kouřit.
Velikost chladiče taky cosi napovídá...

Web

Re: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

nemyslím přímo tento...to bylo uvedeno jen jako příklad...tím jaký zesilovač pořídit jsem se ještě moc nezabýval..takže každá rada dobrá..co byste mi doporučil??chtěl bych (něčím) krmit arn 312 4ohm v uzavřence...zatím nevím čím buďto nějaký modul zesilovače již hotový nebo poskládat ale do toho si moc netroufám...jak si na tom stojí například moduly dexon ..děkuji za vaše názory

Re: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

Ten Dexon je na 312 hodně slabý a celkově je jako "všechny" komerční moduly oničem. Nevím jestli se oplatí ho vůbec koupit a "vytunit".

Web

(upravil zinc 14. 10. 2010 13:08)

Re: dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

aha..takze radsi koupit zesik zvlast..zdroj napeti zvlast, chladič a dat tam vyhybku jo?treba jak se prodavaji stavebnice zesilovače..jako měl bych někoho kdo by mi to pomohl sestavit..jen taky nevim jestli je to kvalitni páč se v tom moc nevyznám v těch součástkách..čím by jste to doporučili krmit...bude to jen subwooferový box (uzavřený) s 1ks ARN 100w (objem ozvučnice 93l)ostatni repro mam na co zapojit ale potřebuju z pasivniho SW udělat aktiv abych tak doplnil soustavu

investoval bych do toho tak ty 3000 až 4000 tak pokud by se dalo řešit jinak a hlavně LÉPE, tak budu vděčný za jakékoliv informace..nemá cenu abych kupoval něco co nebude zas až tak dobře hrát a napřed se radši poradím..dle počtu vašich příspěvků vidím, že už jste na tomto webu leccos řešili a tím pádem máte přes tyto záležitosti určitě větší přehled než já, takže si nechám rád poradit..:o)

mimo jiné jsem mrknul jeste na stranky aldaxu..chci se zeptat co vše bych potřeboval pro bezpečné a optimální provozování ARNka atd...zesilovač 250ka nebo postačí SPV100?toroid...+sub jinior???+chlazeni??diky

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » dotaz ohledně modulu zesilovače pro SUBWOOFER

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£