Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

Zdravím,
jaký byste mi někdo znalý doporučili koaxiální kabel pro rozvod TV signálu od jedný TV k druhhý? Délka bude 20m. Nyní mám nějaký Solo 3C2V, což jsem zjistil, že není zrovna dobrá koupě. Signál právě úplně na nic...
Nejraději bych něco o stejném průměru, tj. 5mm. smile

Nemáte někdo zkušenosti ?

(upravil babakus 21. 9. 2010 22:13)

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

Mám doma roztahaný tento http://www.eltasat.cz/koaxialni-kabely/ … cu-pvc-5mm  a funguje bez problémů.

V práci(MaR) používáme kabely od Beldenu hodně často a vždy naprosto bez problémů.

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

Už jsme něco pohledal, H125 případně slabší H121 doporučují - takže ho zkusím smile Útlum o dost menší než ten můj původní sráč. smile Díky.

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

připlat a kup pořádný,v neděli jsme to zrovna zkoušeli a tkanička měla útlum při osmi metrech - 10 db což je dost.pokud je signál na hraně,tak bude tv  -není signál.

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

A který je ten pořádný? smile Velký průměr nikam nenarvu, těch 5mm bylo ideálních... Zkusil bych H121 jako má babakus.

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

Však jo ,ber, to co jsem uvedl, byl takovej pokus ,měl jsem kamaráda  doma řešili jsme také rozvod,a měřil  vystupní signal před rozbočovačem a za ro.z a porovnavál ztraty.tak jsem skočil do garáže a donesl jsem pravě tu tkaničku ani nevím co to bylo žač, tesco nebo co,a říkam ztráta 10 db .

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

Právě tu tkaničku právě asi mám - útlum má cca 10dB oproti 5dB/20m u H121čky smile

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

My používame v robote Schwaigrov. Dávame to do každej rozumnej inštalácie a pri tých 20m to má zanedbateľný útlm. Samozrejme dôležité je ten kábel nikde nezalomiť, tam potom začnú narastať straty.  Má porovnateľný útlm pri 100m s tým tesco čo mal 10m smile
http://www.schwaiger.cz/z3698-koaxialni … jity-100-m

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

nakonec jsem vzal tenhle
http://shop.atoselektro.cz/default.asp? … stiid=1966

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

Silný signál např. ze satelitu- lze na 20m procpat prakticky čímkoliv beze ztráty kvality. Je ale nutné použít odbočovací členy, nikoliv zásuvky paralelně. Pokud je signál mizerný (slabý), a to asi je, tak použít u antény zesilovač. Slabý signál + rozbočovače+ dlouhý kabel= budou vždy potíže i s kvalitním kabelem. Odbočovací členy z principu funkce vnáší VŽDY do signálu útlum..

Web

Re: Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

zaleží jaké použiješ rozbočovače dle síly signálu,dvě větve, jedna větev silná, útlum třeba i -16db,1 televize,druhá průchozí s útlumem 1,5 db zbytek spolknou 3 učastnické zásuvky.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Jaký koaxiální kabel na rozvod v bytě?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£