Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » nevím jaký koupit či postavit zes

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 37]

Téma: nevím jaký koupit či postavit zes

proto prosim o rady přemejšlim o stavbě nějakého fešnějšího zesu bud nějaké modifikaci leachu a nebo třeba o stavbě dpa 1000 osazenýhpo součastnými součástkami ze zesu bych chtěl tajat tak 2x 400w při 8ohmech. Předem všem děkuji za rady a když nikdo poradí budu jen rád.

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

Koupit?: Třeba u firmy Aldax.
Postavit?: Podívej se to sekce "Koutek pro záčátečníky a..." na thred Síň slávy.

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

to už jsem prolezl bud jsem přemejšlel od dpa1000 a nebo javosiho upraveném leachu ale spíš bych chtěl něco  co mužu uchytit na chladič přes profil takže spíš to dpa1000 ale mám strach tam nacpat součastné trandy aby to nekmitalo a nemuselo se to nějak moc upravovat

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

proč chceš tak výkonné stroje ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

mr.fahrad: Ano, neřekl jsi na co ten zesilovač chceš smile

Web

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

plánuji stavebnici em151 na zvučení venku cca 100 lidí já vim že em151 je spíše střed ale žádné disko ani nic takového se hrát nebude a max časem bych doplnil o nějakej basáček

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

To je tak na mluvení do mikrofounu... Je to od 120Hz (!)

Web

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

Každopádně tě ta stavba přijde mnohem dráž než něž nějaký hotový zesák... na 2X400W  do 8R to je už pěknej stroj smile
popřemejšlej nad stavbou smile každopádně jenom chladič a skříň budou stát peněz...
co tohle http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91584 nebo tohle http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=76583

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

nn zdroj hudby bude zřejměn z pc nebo cd. A chladiče už jsem si sehnal libové takřka za hubičku:-) a bedna taky nebude preoblém protože v práci mám možnost si na laseru vyříznout cokoliv z plechu pak knavečeru vám sem hodim foto mého stávajícího zesíku a posudte jak jsem na tom:-)

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

jj. ještě bych ti rekl že DPA1000 v dnešní době nemá příliš cenu stavět jelikož moderní trendy MJW nebo MJL 21195,6 mají závěr 250V. a pokud máš nějaké nasyslené KD607/617 tak možná... jestli je chceš kupovat tak je  to blbost protože to co ti dnes prodají nebude nic moc.
Já mám už poměrně dlouho rozpracovanou 1000 ale odstranil jsem z ní seriově řazený konec. nevím zdali to někdy dodělám když už vím dopředu že to vyjde 2x dráž než QSC 2450 ktrá je poměrně slušný zesilovač byť by na basech nehrál tak festovně...

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

no kd čka právě nemám:-) a k tomu továrnímu já nevim všici víme co tam občas dávají za součástky já na stavbu zas tak nechvátám dělal bych si to pomamaloučku polehoučku nikam nechvátám abych na příští rok měl nějaké (chrastítko) smile

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

omlouvám se za spoždění tedka jsem neměl moc času. Ještě než stahnete fotky zesu tak musim vyrovat smile tento zesík jsem dělal v 17 letech. A další věc  používal jsem neodpovídající značení vodiču smile (co doma bylo). Rád bych znal názor vás odborníku. http://leteckaposta.cz/887433930

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

Není to vůbec špatné, dokonce vzhledově lepší než můj Leach smile kolik to má? 2x 50W?

Web

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

sínus 2x118w při 4 omech koncové tandy mají bejt 2n3055 ale už sem v té době měl zkušenosti s timoto trandy z gme tak jsem dával kd503 kdyby měl nikdo zájem mám ještě 2 tištáky na tento zesík. Nechával jsem si je dělat u kohouta takže žádné samodomo. Na desce zesíku je i pomocnej zdroj 2x15 ale neosazen
kdysi se tento zesík prodábal jako stavebnice dostal jsem se k papírům od té stavebnice tak jsem si trochu upravil plošnák nechal vytvořit u kohouta a stavělo se:-)

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

Ten zesilovač těch 100W nejspíš neodevzdá... měřil jsi to? jakým napětím je to napájené? Jo a přečti si pravidla, používej funkci "Editovat", nepiš dva a více příspěvků za sebou.

Web

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

trafo je tam myslim že 2x33v a osciloskop vykouzlil 2x118w jinak ten zesík už ve stavebnici byl nazván jako 100w

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

S jedním párem KDček je to trochu divné smile Ale pokud zatím slouží... Doufám že ty ochrany proti ss jsou funkční smile

Web

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

člověk občas lecos nepochopí  smile a zvlášt když to prošlo žlutejma rukama smile

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

Pokud chceš těch 400W do 8mi ohmů, tak jako nejjednodušší je zmůstkovat 2 Leache 4.5. Ovšem bude to takový "jednoúčelový" zesilovač.

Web

Re: nevím jaký koupit či postavit zes

Honzo, to rozhodně není do 120Hz. To je jen napsané od slušné firmy v malém poklesu. Jiní by se nebáli tam napsat klidně 50Hz, a nic by se proti tomu nedalo namítat.

Příspěvky [1 až 20 z 37]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » nevím jaký koupit či postavit zes

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£