Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » 100W konec - navrh DPS

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 89]

(upravil j_paseka 20. 6. 2010 12:36)

Téma: 100W konec - navrh DPS

Ahoj,
tak jsem po dlouhé době oprášil svoje dovednosti v programu Eagle a spáchal jsem návrh tišťáku pro 100 zesilovač ze stránek zesilnovace.eu . Konkrétně tento: http://www.zosilnovace.eu/Zosilnovac100W.htm .
Mám dotaz, jestli nejsou v mém návrhu viditelné zásadní chyby v topologii návrhu. Cenné rady vítány, děkuji.

http://s4.postimg.cc/78tvg69bt/5850_dps_100w.jpg http://s4.postimg.cc/7mv7frtfd/5850_sch_100w.jpg

(upravil j_paseka 16. 6. 2010 15:02)

Re: 100W konec - navrh DPS

Proč myslíš, jestli to rozmístění je stejné? Ano rozmístění až na drobné úpravy jsem neměnil.

nebo co máš namysli stylem "objevování ameriky"?

(upravil little 16. 6. 2010 15:59)

Re: 100W konec - navrh DPS

Tam je zase nevyužitého místa. Rozlij spoje a ideálně i dodej schéma!

Re: 100W konec - navrh DPS

Schéma doplněno.

Re: 100W konec - navrh DPS

Little ty si taký chytrý že to musiš aj bez shcémy vedieť. Ku všetkému máš fakt konštruktívnu poznámku!

a teraz k tej DPS. Tá má toľko topologických necností.... vidím že si s tým nič nespravil, len si poprehadzoval sučiastky. Ten návrh je starý 5 rokov, povodne to bolo určené ako zosilnovač pre rozhlasove učely, preto tam nezáležalo až tak na kvalite zvuku. Má to malú šírku, malú rýchlosť, velké skreslenie,...

podklady k stiahnutiu som dal len preto lebo to bolo odladené, a celkom schopné zapojenie. Avšak pre mňa len jednoúčelová vec, viac ako prototyp a 2ks čo išli do vyrábaného zariadenia som nespravil.

Príkladom ako má 100W zosilnovač vyzerať je JPA100, skutočne s excelentými parametrami pri danej jednoduchosti. Oproti UNI 100 je tam priepastný rozmer vo všetkom, THD, IMD, SR, Fázova a frekvenčná charakteristika.

Preto neviem ak si myslíš že ked prwesunieč 4 súčiastky spravíš s toho nejaký extra dobrý plošnák tak sa mýliš, nehovoriac o tom že sále kopíruješ moju pôvodnú topologiu DPS!

Web

(upravil j_paseka 16. 6. 2010 19:43)

Re: 100W konec - navrh DPS

Jen jsem udělal návrh, byť okopírovaný z netu, a slušně jsem se zeptal, zda tak, jak je to navrženo i s přihlédnutím na + a - celkového zapojení je to správně.

No, kopíruju..., ale prodávat či distribuovat to nehodlám!
A teď k tomu poslednímu tvému odstavci. Nikdy jsem netrvdil, že jsem spravil extra DPS, pozor!
Prostě si chci spravit slušnější zesilovač (než EZK a spol.) na domácí poslech toď vše.

Re: 100W konec - navrh DPS

postav si DPA223 a mas vystarane....

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: 100W konec - navrh DPS

dhaman: Kdybych měl pár peněz nazbyt. Už letím do Aldaxu a objednávám součástkový set a DPS.

Re: 100W konec - navrh DPS

Takhle utratis prachy za tohle,po case zjistis ze to neni ono a budes kupovat neco lepsiho.A ve vysledku te to vyjde jeste draz.Ja uz tohle absolvoval nez jsem skoncil u DPA ktere bude asi nejspis konecna,co lepsiho chces tady jeste sehnat? smile Kdyz uz tak si radsi postav VMOS60,Symasym apod.Tim vyse uvedenym bych vubec neztracel cas.

(upravil j_paseka 16. 6. 2010 21:38)

Re: 100W konec - navrh DPS

Chápu a věřím ti. Ale součástky na tento zes se mi válejí doma. Hele, postavím jednu zkušební DPS. Proměřím poslechnu a když nebudu spokojen, začínám šetřit a kupuju to DPA-čko.
Horší než zesilovače EZK a spol. nebo na bázi IO to nebude.

Re: 100W konec - navrh DPS

Proč nejste schopni konstruktivní odpovědi?V sekci pro začátečníky se někdo ptá,jaký je problém s DPS.A místo věcné odpovědi jen plno neurčitých řečí.Mě by třeba taky zajímaly nějaké zásady při návrhu...

Re: 100W konec - navrh DPS

co si jako představuješ pod termínem zásady návrhu?

Re: 100W konec - navrh DPS

pistole asi cely "how - know" ako na zosilnovace:-)

Web

Re: 100W konec - navrh DPS

Jistě, a to v pěti větách a samozřejmě zdarma.

Web

Re: 100W konec - navrh DPS

LOL,některý lidi jsou těžce mimo....

Web

Re: 100W konec - navrh DPS

Ach jo, zase nepochopení. Nechci po nikom jeho "know-how", to zaprvé. Za druhé udělal jsem návrh a slušně se zeptal jestli tam nejsou viditelné problémy, třeba cesta země špatně vedená, slabé napájecí cesty atak. Nechci po nikom aby mi řekl dopodrobna tato součástka musí příjít sem a tato sem apod. To zamozřejmě není v ničích silách, to byste to mohli navrhnout znova, to po Vás nechci!
Jen jsem sem dal návrh a zeptal se, zkrátka jestli jsem dodržel základní kroky co se týče návrhu.

A Anti má pravdu, dal jsem to schválně do sekce pro začátečníky, s tím že se dočkám slušné odpovědi. Zatím jak vidím jste si jen do mě kopli, já to beru, nejsem baba leccos vydržím, ale čekal jsem přátelštější atmosféru.
Ps: Jestli tento thread někoho vyloženě nasral (Joži)?, tak to klidně CELË SMAŽTE!

Re: 100W konec - navrh DPS

Já Tě chápu. Na druhou stranu, lidi časem unaví opakovat pořád kolem dokola to samé.

Pravidla návrhu se navíc člověk pořád učí. Já jsem udělal na první pokus slušný a stabilní zesilovač s MOSFETy a šířkou pásma 300 kHz, a poměrně nedávno se mi těžce nepovedla deska na modernizovaný Transiwatt. Takže tak.

Ale ptáš ce co tam máš špatně, tak odpovím.

Začnu praktickými věcmi:
Jak dlouho myslíš, že vydrží ty maličké pady pro fastony, než se utrhnou? Vím, je to defaultní footprint v Eaglu, ale to nic neznamená.
Když už máš relé s dvěma páry kontaktů, proč je nedáš paralelně? Přece jen snížíš odpor v sepnutém stavu.

A teď layout:
Blokovací kondy v napájení se mi zdají dost daleko od kolektorů koncových trandů.
GND track je taková směs výkonové a signálové, je možno že to bude bručet a nebo zkreslovat.
Zpětnovazební rezistor je vyveden dost daleko od vývodu k RL, takže díky činnosti koncového stupně v "skoro" B třídě, velkým proudům a nenulovému odporu tracku získáš výstupní signál obohacený druhou harmonickou.
Nejsem si jist, zdali bude Boucherot zapojený až za RL člen příliš platný.

Web

(upravil j_paseka 17. 6. 2010 10:34)

Re: 100W konec - navrh DPS

Tak děkuju za odpověď, zkusím si s tím ještě pohrát.

opamp: Nebude ti vadit, když tě pak ještě požádám o znovu-vyjádření k návrhu, až jej podle tvých rad upravím?

Re: 100W konec - navrh DPS

Klidně... ale nejsem žádnej vševěd, kmitající transiwatt mluví za vše smile

Web

Re: 100W konec - navrh DPS

Děkuju mockrát.

Příspěvky [1 až 20 z 89]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » 100W konec - navrh DPS

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£