Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Hm. Koncák je taky na stejný zásuvce nebo ne? Připojen do sítě třížilákem? Vede do něj ještě něco jinýho než kabely ze sítě a z preampu?

VŠECHNY země jsou propojený navzájem. I když je přístroj vypnutej.

Web

(upravil Milan 4. 6. 2010 22:19)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Nic jinýho do něj nevede. Je připojenej 3 žílovym kabelem. Elektrika v bytě je ale zapojena "po staru" (bez modrýho kabelu, to by snad ale ničemu vadit nemělo ne? Všechno je na stejný zásuvce i koncák. Mám sólo kabel se svym jističem jen na tuhle zásuvku. Po různých možných i nemožných pokusech sem zjistil, že ten brum má na svědomí hodně ta Yamaha a její analogová část. Když jí vyhodím a napojím zvukovku přímo na koncák, brumí to, ale podtatně míň. Ale je to pořád slyšet ve všech pásmech, nejvíc z výškáče. Má cenu tu kartu měnit za jinou tu samou nebo za tu doporučovanou M-Audio Audiophile 192? Je nějaká šance, že by to mohlo být lepší?

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Já nevěřím, že to dělá ta karta. Spíš se divím, že to nedělala ta předchozí.

Brum z výškáče?

Web

(upravil Milan 5. 6. 2010 10:12)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Je to takovej brum přez celé pásmo. Je to slyšet samozřejmě i z basáku a středáku. Tim sem chtěl jen říct, že to neni jen hučení. Nepomohlo by mi třeba tohle? http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=8607

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Milane zkus jeste zapojit juli primo do koncaku a odpoj i vse z pc, pokud na nem nejaky dalsi zarizeni mas pripojeny. Pro jistotu bych si ale udelal utlumovaci kabely natento pokus at neco neodpalis. Osobne moc neverim zeby to juli delala sama o sobe, ale je mozny zes "vyhral" vadnej kousek.

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Kyselym: Zkusil sem. Je to beze změny. Jak secvakne relé v konci, tak je to slyšet. Všimnu si toho normálně i při poslechu mezi skladbama. Metr od každýho repráku je to slyšet úplně normálně. Neříkám, že je to v týhle fázi něco s čím by se nedalo žít, ale docela mě to štve, takže pokud je šance, že to s jinou kartou bude lepší, asi to zkusím. Otázka je jestli má cenu se držet doporučení dealera a upřednostnit tu Maudio 192 a nebo si jí nechat vyměnit za jinou tu samou.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

pouzivas naty pokusy nejaky normalni kabely? Treba RG62, RG58? stalo se mi ze s obyc levnyma tkanickama mi taky brucelo (ne teda zrovna juli pac v ty dobe jsem ji nemel) ale pouha vymena za alespon RG to zpravila...

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Používám kabel Kimbre Timbre. Zdroj rušení by to snad neměl být. Kartu už mám vyměněnou zpátky, tak sem zvědavej jestli to pomohlo.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

čo je na tom kábli také super, že som našiel na nete ceny vyše $ 100/m? smile) odkedy som doma naťahal RG-58, kam to šlo, nemám potrebu meniť

Web

(upravil dawsoo 21. 6. 2010 14:52)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Milane! Zvukárnou to není...je to zemní smyčka jak prase = všecky věci v řetězci by měly bejt ve třídě II tj bez kolíku...(pokud nejsou otevřít a odštípnout... (na vlastní riziko) pokud tomu tak je, tak to 100% způsobuje ten brum... bohužel to je daň za krmení z PC... pokud tato možnost neplatí tak dát bacha na propojení s telkou a se zařízeníma se spínanejma zdrojema... je to alchymie ale jde to vyřešit tak že na pozadí není ani zbytek 50/100Hz myslím tím že to lze dostat při troše přemejšlení a uspořádání v klidu i pod -130dB odstupu rušivejch složek.

Není co dodávat...

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Chvíľu som mal Juliu s preampom prepojenú analógovo a brumelo to. U Forstingera som kúpil oddeľovacie trafko a bolo po probléme. Teraz idem opäť cez DAC a trafko mi nie je treba.

(upravil Milan 26. 6. 2010 10:35)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

BUBUXIN: pokud to půjde, raději bych to vyřešil bez něj
DAWSOO: taky si myslím, že problém bude jinde. Nejsem si jistej, jestli já sem ten správnej člověk na to, abych to to poznal a eventuálně odštípnul. Zkoušel sem různý zapojení a TV a ostatní věci jsou tak nějak bez vlivu. Brumí to pořád stejně.
REDYURI:To sice nevím,ale asi na tom něco bude, když to tolik stojí a někdo je ochotný si to koupit.-)

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Milane,
nevím jestli je to ještě aktuální, ale jednoduchý způsob přerušení zemní smyčky a tím pádem odstranění brumu, je použít izolační zesilovač třeba z PE 2001/7
mám to z ESinou vyzkoušené

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£