Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 33]

(upravil Milan 3. 6. 2010 10:31)

Téma: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Nemá tu někdo Julču na Vistách? Myslel sem, že když existuje ovladač, tak nebude problém, ale PC vůbec neregistruje novej HW, ani se neobjeví, když chci HW přidat manuálně. Driver se tím pádem taky nedá nainstalovat. Chodí to někomu nebo ji mám raději do 14ti dnů vrátit a koupit si něco, co je zaručeně kompatibilní ?

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Hoj, mě to dělalo taky na W7. Ale stačilo změnit na desce slot a no problem

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

detekovať HW ako taký musí, koliduje ti asi IRQ, urob čo píše miruli, zmeň slot alebo nastavenia v biose

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Tak sem se zkusil pohrabat v biosu a jediný co se mi povedlo je narvat tam ovladač. Wokna ale o ničem neví. Ve správci zařízení vidím Juli audio a Juli controller, ale u controleru je trojuhelnik s vykřičníkem. Ve zvucích, kde vidim integrovanou kartu a SB Xfi, není po Julii ani stopy. Ještě zkusím jiný slot, ale mám jen dva a přez druhý stíní grafika. Když dám grafiku do druhýho slotu, bude zase stínit přez to mini PCIe, kde mám Xfinu. A někam si ty sluchátka narvat musím.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Tak sem se do toho pustil a vše přeházel. Po několika restartech se v druhém slotu karta nakonec rozjela. Snad se to tedy povedlo. Když ji ale propojím s jakýmkoliv analogovým vstupem na zesilovači, začne to dost hlasitě brumět. Brum nereaguje na volume, ale při normální poslechové hlasitosti je slyšet. Neví někdo čím by to mohlo být? TOhle mi dělala i HD2, ale jen, když bylo PC a zesilovač na jiném okruhu. Když sem vše zapojil z jedné zásuvky, brum zmizel. Ted to nemá vliv.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Ale zemní smyčka to je tak jako tak.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Nerozumim co tím chceš říct a jestli to má nějaký řešení.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

http://www.aldax.cz/index.php?tab=3& … ;show=brum

Web

(upravil Milan 3. 6. 2010 11:10)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Aha, tak to vtom případě znamená, že to můžu zase zabalit a a expresne poslat prodejci. Nemám ani trafo, ani nechci na novou zvukovkunic pájet a ani bych se do toho nepouštěl. Nechápu co to je teda za krám, když to jiná zvukovka nedělá. Deska a zdroj stáli přez 10 tis a bral sem je hlavně kvůli tomu, abych nic podobnýho neřešil. Už mi s tim podelanym PC dochází nervy.


EDIT: tak sem volal distibutorovi a ten mi sám dopručil, ať to vrátím, že jsou s ESI pořád nějaký problémy a mám si vzít něco pořádnýho. Tim myslel např M-Audio Audiophile 192, která je prý daleko lepší. Tak teď nevím.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Taky můžeš mít problém v kabeláži. Dejme tomu onboard zvukárna to nedělá?

Web

(upravil Milan 3. 6. 2010 11:09)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Měl sem tam předtím Audiotraka HD2. Ten dělal to samý,ale jen pokud bylo PC a zes na jinym zásuvkovym okruhu. Když sem to dal vše z jedný zásuvky, tak to přestalo a zvukovka chodila dobře. Co dělá onboard nevím, snad nikdy sem jí nepoužil. Od tý doby sem navic nathnul novej kabel se solo jističem právě na PC, TV a zesíky. A dělá to stále, i když je to vše na jedný zásuvce. A to uplně stejně, jako kdy to napojim na jinej okruh. Teď to nemá vliv. Pokud jde o kabeláž, tak toho tu moc nemám. Zkoušel sem tkaničku Hama i drahej Kimber Timbre a dělá to stále.

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

To je divné. Pro klid duše prosímtě tu onboard prubni.

Web

(upravil Milan 3. 6. 2010 11:22)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

To nemám ale jak propijit:-( nemám kabel cinch to jack. Každopádně ale SB xfi, kterousem používal na sluchátka to nedělala. Teď sem to zase zapojil a jakmile to propojim, brumí to tak, že to přeřve momentálně ždímající pračku. A je jedno, jestli to je nastaveny na aktivni vstup nebo na kterejkoliv jinej. Brumí to stále. Ještě jí můžu večer strčit do jinýho PC, ale moc si od toho neslibuju

Edit: a brumí to stejně i když zakazu v PC analog out a přepnu to na digital. Dokud je cinch poblíž vstupu, brumí to

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

A když se dotkneš zemí cinche nějaké kovové části PC case (šroubku apod), začne to taky brumit nebo ne?

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Jojo, brumí to když se dotnu. Stejně jako když se dotknu zemí cinche země na vstupnim cinchi preampu

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

V tom případě za to ale ta karta přece nemůže, když se to rozbrumí pouhým propojením zemí. Co dalšího vede do preampu kromě kabelu od PC? Není tam radio nebo TV? Tam často vzniká zemní smyčka díky tomu, že společná anténa je taky uzemněna.

Web

(upravil Milan 3. 6. 2010 11:59)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Ondro tomu já nerozumim a už vůbec ne tomu jak to vyřešit a ani tomu, co by to v tom pc mohlo zpusobovat. Tohle je to jediný, co do preampu vede analogově. Pak už tam vedou jen optiky. Ale na PC sem od tý doby, co sem vcelku ke spokojenosti používal tu HD2, nic neměnil. Jesli mysliš, že s tím přes to nemá zvukovka nic společnýho, tak kde se to ta bere? Je to zdrojem nebo čím? Nepůjde to vyřešit bez trafa?

Web

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

1. prepoj PC a zos optikou
2. čo všetko je do zosu pripojené metalicky /teda nie optikou/ - analog aj digital
3. zos je uzemnený alebo nie?

Web

(upravil Milan 3. 6. 2010 19:41)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Redyury: TO mám propojený a když použiju zvukovku jen jako transport a nezapojim analog, je to v pořádku. Momentálně mám DSP Yamaha,který teď /bohužel/ používám i na stereo, protože sem pořádnej preamp na stereo ještě nepořešil. Takže v tenhle moment na tý Yamaze nepoužívám žádnej coax. Jen optiky a to, satelitní receiver Topfield, PC a DVD Oppo. Yamaha je pak už propojená s koncákem. Jedinej analog, kterej používám  (nebo spíš nepoužívám) je teď ten výstup z Julči. Take ted tam defacto vedou jen 3 optiky a síťovej kabel. Jestli je nebo není uzeměnej zes netuším. Pokud jde o síťovou šňuru, tak předzesilovač má dva kolíky, koncák 3.

Web

(upravil Milan 3. 6. 2010 19:43)

Re: Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

tak sem kartu zkusil v jiném PC a problém stále stejný. Taky sem si všiml, že brum se objevuje hned jak zapnu koncák, i když je preamp vypnutý. Jak se zapne, tak ještě o něco zesílí.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 33]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Esi Juli a kompatibilita s OS a brum po zapojení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£