Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.

(Stránka 7 z 7)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tesmax 61 (TESLA ARN 567 + ARV 161)

Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [121 až 126 z 126]

121

Re: Tesmax 61 (TESLA ARN 567 + ARV 161)

No designově je to teda pecka, měniče pěkně blízko sebe, zaoblení, výběr výšky bych sám nesvedl líp (časově jsme blízko nule smile), přesně podle mého gusta, pěkný.

Díky kluci, že jste to posunuli dál!

122

Ostali mi zrenovované ARN565 z projektu TM265, ND25FW už mám zajednané, v priebehu zimy sa do toho skúsim pustiť. Vlastne len tak zo zvedavosti, čo dokáže spraviť tento typ ozvučnice.

123 ...editoval ransom (8. 9. 2021 12:14)

Tak už jen perlička ze stavby.
Vymýšleli jsme, jak se trefit do designu nábytku. Uvažoval jsem o laminu, ale tam je bídný výběr barev. Navíc je vždycky někde jebnutá hrana řezu, vypadá to jako skříňka z IKEA etc. Takže nalakovat. Nejdřív jsem chtěl válečkovat Denasem. Jenomže struktura je jenom bílá, odstín nenamíchají. Warnex vypadnul taky. Pak se ukázalo, že kamarád velkotruhlář si lakoval svoje vlastní dveře a okna do RAL7016 a zbyla mu barva. Není problém, klidně si to přines. Ale já měl furt dost času, takže jsem mu to donesl až těsně před srazem.
Normálně by to bylo: Nastříknout plnič, nechat aspoň dva dny vytvrdnout. Otočit na kozách, nastříknout druhou stranu, nechat dva dny. Pak obrousit a dát repete plničem. Pak zase obrousit, nastříknout záda a boky vrchní barvou, nechat týden odležet. Otočit, nastříknout čelo, nechat zase týden.
Takže ve skutečnosti to bylo během čtyřech dnů fuk-fuk, trochu zavadnout, honem otočit... Do prdele, já to donesl ve čtvrtek odpoledne na dílnu, ještě to bylo měkký jako kůže, a začal montovat. Večer to fungovalo, v pátek jsem ještě asi dvě hodiny roztržitě poslouchal na dílně při práci (to už se mi začalo líbit), a v sobotu to jelo na premiéru. Vůbec jsem netušil, co předvedou v ostrém provozu před publikem.
Dnes bych tuhle konstrukci doporučil někomu, kdo má čas a výbavu na hračičkování se dřevem, nechce proinvestovat majlant, nemá příliš velkej prostor k ozvučení a chce podlahovky. Kdo k tomu potřebuje profi truhláře, prodělá gatě a truhlář ho bude nenávidět. Já vystačil s vrchní frézkou a několika frézama (šikmá, kulatá, vrchní a spodní kopírovací), přímočarkou, sadou kvalitních vykružováků, vibrační bruskou a akušroubovákem. DTD nařezali v Hornbachu. Proti výkresu je tam vlastně jedna úprava. Na čele je před frézováním děr a hran nalepený 8mm sololit. Je hladší než DTD, překryl spáry, a zaoblení hran pak tolik nezeslabilo spoje v rozích. Bedna je jak beton.
Místo molitanových desek je 4cm rouno, podle citu je lehce přitlumený i prostor za reprákama a přechod do zadního tunelu; do zadního horního rohu je rouno nacpané víc. Výhybky jsem udělal úplně placaté, omatlané lepidlem proti vibracím a jsou plácnuté zevnitř na horní dno a celé zakryté tlumením. Vzadu jsou těsně zasunuté za dva samořezy a vepředu zajištěné třetím. Montáž primitivní, ale funkční, dají se snadno vyndat i namontovat.

124 ...editoval kotlik (8. 9. 2021 16:07)

antonio: Díky tobě Antonio za konstrukci..!

Hrají mi doma a parádně
Ale sám bych je dělal tak rok (ještě když jsem měl dílnu) a i tak bych musel dokoupit vercajk. A vnitřek by mi stejně musel vybavit Ransom. smile

125 ...editoval antonio (16. 9. 2021 9:44)

kotlik: Tak ať hezky slouží. smile

Tady k pozornosti dávám co ten kroutící se koš kolem 300 Hz dělá a umí to ještě "líp". Měřeno ve 20l boxu 28x45 cm, z 0,5 m, 4 V, z 1 m tedy cca 92-93 dB.

https://i.postimg.cc/t1spjbxQ/ARN-567-NG-1977d.png

126

Po dohodě s Antoniem se ten bastl bude jmenovat Tesmax 62.

Příspěvky [121 až 126 z 126]

Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tesmax 61 (TESLA ARN 567 + ARV 161)

Podobná témata

~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£