Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

21

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Ano a byly naprosto skvělé naprosto přesně popisující skutečnost big_smile A i přesto se prodaly co? big_smile

Není co dodávat...

22

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

To snad vidíš,  ne?
Pro ARS-ka si přijel kluk ještě ten den, a měl z nich hroznou radost.
ARN šly do světa za cenu až nesmyslnou.
Oboje jsem dával od koruny. Abych lidem mazal med kolem huby, na to nemám buňky. Tak ať je aspoň prdel. Dokonce mi někdo psal jako dotaz přes Aukro, že se tím s kolegy v práci bavili a fandili mi.
Ty ARS-330 byly hvězdou poslechového srazu ve Streženicích. Zvukově naprostá katastrofa odspodu nahoru, na tom snad není vůbec nic dobře. Dostal jsem je s rodokmenem, od zakoupení prý visely v nějakým kostele. Proto taky byly od vlhka rozklížený.
Mám teď další pár, protože odstrašujících případů není nikdy dost. Od prvního majitele, s paragonem a záručákem, perfektně zachovalé i zevnějškem. Ty zase byly hvězdou poslechového srazu v sobotu v České Skalici.
Tovární Teslí bedny, co by se daly poslouchat bez pocitu zhnusení, jsou vzácnost, a jejich výroba skončila na přelomu 70. a 80. let. Od TVM pak vůbec nic.
Kdyby to někdo chtěl zachovat jako unikát, tak mám doma nejspíš jediný existující pár poslouchatelného trojpásma, kde osazení čistě Teslou dává jakýsi smysl. Byl to můj nápad, ladil to The last Unicorn. ARN5604, ARZ3604 a ARV165 v upravených korpusech od 1PF06733. Až na nepříliš živou výšku se to dá docela dobře vydržet. Nechal bych je za symbolickou cenu a slib uchování pro příští generace.

23 ...editoval Benazi (10. 9. 2021 17:42)

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Však to bylo pro začínající náctileté, každý nějak začínal i oklepany pes měl problém z fleku koupit sadu třeba vib extra 2

24

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Kdybych měl zavčasu odpovědět na ten úplně první dotaz:
ARS9207 JE strašnej šit. To není o tom, jestli je ARN5604 dobrej reprák (špatnej není). Celá soustava je naprosto zabitá mizernou výškou a celkově špatnou koncepcí.
ARN-ko nemá co pohledávat v basreflexu, notabene malým a špatně naladěným. ARV3604 i kdyby hrál líp, tak je absolutně nevhodnej do dvoupásma. Výhybka, která je srdcem soustavy, je naprosto o ničem. Výsledkem je huhlající a pištící zprasenina. Postavte ARS9207 vedle nějakých civilizovaně hrajících, malých a třebas i levných soustav a není o čem diskutovat.

25 ...editoval ransom (10. 9. 2021 18:22)

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Ten ARV 3604 je nakonec jedno, kterou kmitačku má. Odbytej je tak jako tak. Každej kdo ho zkoušel tunit nebo s ním neco seriózně odladit, dal nakonec ruce pryč. Tesla/TVM vlastně nikdy žádnou opravdu použitelnou kalotu nevyrobili. Buď papiráky nebo tlakáče. ART-čka jsou exotický nesmysly s naprosto debilní montáží a velice omezenou použitelností, papiráky jakž takž, hlavně ty malé elipsy.

26

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

... a koľké roky som si namýšľal, aké skvelé (teslovácke) trojpásma mám ...

27 ...editoval dawsoo (10. 9. 2021 18:52)

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

ransom:
jsi můj člověk vidím to uplně stejně,starý tesly navrhovali a dělali chlapi co to ještě uměli ,pak asi odešli do důchodu a začlo to jít z kopce... je třeba oddělit city a střízlivej pohled na věci jak jsou. takový ARS850 byly zvukově parádní a asi by mě neurazili uplně ani dneska českej coax byl ARV16x v ARO vtipný řešení ,kdežto novější typy s ARN860x ARZ360x a ARV360x už stály za figu,dekoidní tupej zvuk s nemožností korekcí na nulu... nejhorší byla ta jejich varianta Hifiklub ze smeček s přepínačema výšky a středy smile  Já si raději koupil a vybral jako kluk k narozeninám Videoton DC2580 za 3.300,- kčs basy nic extra ale středy a výšky měly lepší,krmil jsem je střídavě Sextetem a M-2405. big_smile

Já svoje první bedny (přišly mi fakt obrovský tenkrát big_smile) měl někdy v 9 po fotrovi byla to tmavohnědá věc s modrým největším ARE 667? s látkou v šroubovaném rámečku na stojáka a nad tím modrej předchůdce kulatýho papírovýho ARV se zavřeným košem,vyhýbka byla jen kondík pře výškou a nahoře a dole něco jako štěrbinový BR uvnitř tlumeno jen Hobrou hrálo to lépe než současný bluetoth budky pro děcka k mobilům.kde skončili netuším naši se rozvedli a fotr je zatáh. Jinak bedny tu dělali za komárů co pamatuju tři značky/výrobci Supraphon,Tesla,Hifiklub...

Není co dodávat...

28 ...editoval ransom (10. 9. 2021 20:03)

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Tak z hlediska skalního hifisty neobstojí z těch Tesel asi nic. Na to mají příliš mnoho nedostatků, ten koax ARO plus ARV jakbysmet. Z ARS850 jsem si taky nemusel převlíkat slipy. Ale na druhou stranu, nedělají ty bedny nic, co by člověka nějak nasralo hned na první poslech. Dalo by se říct, že vesměs hrajou, no dejme tomu příjemně. ARS844, ARS744, to se taky nějak dalo. Za mě jsou nejpovedenější 1PF06888, byť nemají výšku, jenom malé širokopásmo.
Výrobců beden tu bylo víc. Jenom v Tesle je dělaly tři samostatné závody - Litovel (čili vlastně Supraphon), Bratislava a Valmez. Pak malosériově výzkumáky jako VÚZORT (monitory pro rozhlas), Delicia, a taky několik družstev. Onehdy jsem mluvil s jedním rozhlasákem, ukazoval mi fotky. Dělali komba a bedny pro muzikanty a fungovali vlastně podobně jako Elektronika. De facto bolševikem posvěcené tajné podnikání. Kdybych si tak vzpomněl na název...
Ty tvoje, to vypadalo podobně jako RK10. Dělala je Litovel ke gramofonům. ARE667 a ARV231. Hrály příšerně, ale měly citlivost přes 93dB, takže s nějakým NZC070 o výkonu 2x1,5W to byl docela hukot. Úzce směrovaly a ta vejška strašně zkreslovala. Ty ale neměly basreflex. To mohl být výrobek jakýhosi slovenskýho družstva, to mělo v oblibě podobný zvěrstva.
EDIT: Jo, dělal to Mier v Uhrovci. Oni normálně vyráběli skelety pro Teslu, ale občas z nich vypadla vlastní konstrukce. Třeba toto:
http://repromania.net/forum/viewtopic.p … amp;t=2794
To byla bedna pro malé kino. Ty tvoje možná byly efekty, taky z kina. Matně se mi vybavuje, jako bych už o nich někdy slyšel...

29 ...editoval dawsoo (10. 9. 2021 20:45)

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Koukám na to vlákno a zrovna Dinosaurovi džejár jsme s kolegou prodali vagón (novejch starejch N.O.S. jak se tahle veteš správně dneska nazývá) tesla repráků ARE,ARO,ARZ a pod co jsem vyštrachal v nějakém zapomenutém našem skladu,cca 8-10 let zpět, nikdá nepoužité v perfekt stavu big_smile překvapilo mě že se ozvalo dost lidí že to chtěj a to jsme nasadili cenu trojku za všecko a připadali jsme si jako zlotřilci big_smile za vydělaný peníz jsme si pořídili do kanclu svou vl. tiskárnu a mikrovlnku big_smile aby jsme nemuseli lítat vedle big_smile Jinak o 3p aktivní Vurty a RK byla obří bitka když se to odprodávalo po vyřazení,vyháněl jsem pak lidi co to chtěli servisovat vidlema ke kolegům,bylo to na mě už moc pekelný big_smile

Není co dodávat...

30

Re: Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Ransom: nadviažem na tie 1PF 068 88 - prvý odladený prototyp s pridanou výškou existuje už 4 roky a spríjemňuje mi prácu v "pracovni" a na chalupe. Hrajú tak neserúco, že občas sa zastavím a len tak počúvam...internetové rádio Vlna.
http://repromania.net/forum/viewtopic.p … amp;t=7330

Příspěvky [21 až 30 z 30]

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Reproduktory » Co je vlastně špatně na reproduktorech? Třeba Tesla?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£