Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktory » Zajímavé reproduktory

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 75]

Re: Zajímavé reproduktory

AE 18", 10Hz1.5" peak to peak:
https://www.facebook.com/photo.php?v=10152464322525501

ruzne DIY repro

Web

Re: Zajímavé reproduktory

Viem, že už nejaký ten čas sú tieto meniče vonku, no každopádne by ma zaujímal názor tunajších odborníkov na radu Ti 6" od Morelu.
http://adamvox.sk/morel-titanium

Re: Zajímavé reproduktory

Lukas: Tady něco najdeš, jen ten závěr bych nebral nějak radikálně, jsou vlastně téměř totožná repra.

Re: Zajímavé reproduktory

Vďaka antonio, to som už mal možnosť preštudovať, z toho som si aký taký názor vzal, no skôr ma zaujímali subjektívne názory tunajších odborníkov (čisto len zo zvedavosti), nakoľko ja až toľko do toho "nevidím".
BTW. to skreslenie vyzerá dosť divoko, u 8Ohmovej verzie možno očakávať nižšie? Ako je to s tou rezonanciou na 1k? Existuje nejaká všeobecná "poučka" ako ju minimalizovať?

Re: Zajímavé reproduktory

Kdyby byl odpovidajici peak i ve frekvencce tak RLCckem, takto ale jedine delenim pod 1k.

ruzne DIY repro

Web

Re: Zajímavé reproduktory

K čomu je dobrá 18" "plachta"? ked to má len 2,5" cievku? sice tvrdia že ten fázový nadstavec z toho robí 3" až 4" cievku... Tiež to má lahkú membránu a šialené BL, neviem kde sa také TS hodia okrem PA.
Fakt neviem čo by som mohol použiť napríklad ako SUB pod SB29 (3" cievka) v stlpoch, ked všetky HiFi reproduktory majú cievku tak do 3", pri tom viem že aj tak pri mne dostáva zabrať a teda tepelná kompresia bude už asi slušná... Jedine použiť niečo v šialenom objeme čím sa naženie citlivosť dole bez zvýšenia príkonu alebo použiť viac kusov subwooferov. Ja to v mojom prípade vidím už len na ten BMS 18" big_smile

Re: Zajímavé reproduktory

Lukas: Zkreslení je divné, nevím co to má znamenat. V zásadě ale bude podobné s předchozí AL verzí a samože i mezi 4/8R verzemi. Jinak zázračně jiný reprák to není, ale pokud bych si za stejnou cenu měl vybrat, volím titan - zbavíš se vířivých proudů = získáš nahoře trochu citlivosti.

Re: Zajímavé reproduktory

Kocour: ...čo je v konečnom dôsledku absolútny nezmysel, nakoľko tie 6" sú ako stvorené do malých 2p, alebo ako stredy (nižšie stredy) do väčších 3p (4p)... Táto otázka bola skôr zameraná na obmedzenie rezonancie nejakou mechanickou úpravou meniča. (viem, že check to vie u SB15...)
antonio: to vyššie skreslenie je spôsobené samotnou koncepciou meničov Morel (Dynaudio)?

Re: Zajímavé reproduktory

Tak píšou, že je to od závěsu (což nemusí být úplně pravda), tzn. že nějakým nátěrem stylem jak to dělá Tangband. To ale nemusí pomoct. Co je ale podstatnější, že to nemá smysl, tohle je nic a nejde to vidět ani na waterfallu. Zkreslení, pokud koukám na uhlíkový model v KT, tak asi máloco může mít menší, za polovic se dá koupit Peerless, Wavecor, Aurum Cantus...

Re: Zajímavé reproduktory

Stejne tak je muzes pouzit do maleho 3 pasma.
To ze je to 5-6 palec neznamena ze je "jak delany do 2 pasma nebo jako stred do tripasma".

Ale je mozne ze to maji spatne zmereny. Nebo to mozna nebude slyset.

Musel bys zjistit pricinu a pak ji odstranit nebo kompenzovat, coz nemusi vzdy jit. V teto cenove kategorii bych radsi rovnou koupil neco co je v poradku z vyroby.

ruzne DIY repro

Web

(upravil check 2. 4. 2014 20:17)

Re: Zajímavé reproduktory

Měření zkreslení z německých časopisů jsou strašně na prt, mají málo měřících bodů, strašně nepřesné a někdy ani neobsahují vyšší harmonické než 3. a to pak neříká skoro nic.
Rezonance závěsu jsou přítomné prakticky na všech seriově vyráběných reproduktorech se standardní půlvlnkou bez úpravy včetně ScanSpeaku. Docela jsem si s tím vyhrál, než jsem se to naučil otestovat, analyzovat a upravit. Rozdíl ve zvuku po úpravě je to dost velký.

Web

Re: Zajímavé reproduktory

Checku - podle tve zkusenosti, je rezonance od zavesu videt jak na zkresleni tak na frekvencni charakteristice? U dost reproduktoru kolem 6"jsem si vsiml maleho "zubu" ve frekvencni charakteristice lehce nad 1kHz.

ruzne DIY repro

Web

(upravil check 2. 4. 2014 21:28)

Re: Zajímavé reproduktory

Většinou se to neprojevuje zvýšeným zkreslením jako takovým (a nebo jenom sudé harmonické), to už by musel být hodně velký problém. Ale frekvenční charakteristika příslušně zvlní průběh zkreslení. Na impedanci je to též vidět. Trpí tím více nebo méně všechny reproduktory.

Web

Re: Zajímavé reproduktory

Kocour napsal:

Stejne tak je muzes pouzit do maleho 3 pasma.
To ze je to 5-6 palec neznamena ze je "jak delany do 2 pasma nebo jako stred do tripasma".

No o tom by sme mohli polemizovať, lebo ja by som ti v danej cenovej relácií mohol ukázať viacej vhodnejších 6/7" kandidátov ako sú tieto Morely, stačí si pozrieť Martinove 3ky, ale o tom potom...

Martine: ďakujem za názor. Viem, že sa jedná o tvoje "nouhau", ale prezradil by si aspoň, ktorá časť meniča zásadne vplýva na vzniku tejto rezonancie a teda, ktorú má následne význam upravovať pre jej potlačenie/minimalizovanie? (ak neprezradíš, samozrejme to pochopím). Vieš mi povedať tvoj osobný (subjektívny) názor na túto Ti radu Morel meničov?

Re: Zajímavé reproduktory

LukasX: souhlasim. Ty Morely jsou obecne malo pouzivany, kdysi jsem cetl nazor od Dawsoo myslim na ten jejich leskly karbonac 5", psal myslim ze mel divny zabarveni, a cena vysoka. Nedavno zase na americkym foru ze Morel basaky jsou velmi dobry a na urovni Scan Speak, psal to Jeff B. To se ale muze tykat vetsich nez 5". Lepe videt nekolik nezavislych mereni, nejlepe zmerit sam - co pak ale s tim kdyz to neni dobry, ze.
S cim to chces vlastne kombinovat?

ruzne DIY repro

Web

Re: Zajímavé reproduktory

Kocour: príspevok 44 "(čisto len zo zvedavosti)" ... Neplánujem ich použiť, naozaj ma to len zaujíma, lebo Dynaudia (či už meniče alebo bedne) a Morely sú v zahraničí celkom populárne...
Ja mám momentálne v pláne upravovať svoje VMAII (čakám ešte na súčiastky do výhybky) a neskôr asi konečný projekt pre mňa (vrch ala VB Aragorny a spodok 10" Al SS).

Re: Zajímavé reproduktory

LukasX: Sorry, know how nepouštím.

Web

Re: Zajímavé reproduktory

Martine, v pohode, ja to chápem. wink
Aspoň nám povieš svoj osobný názor na tie Morely (pokiaľ s nimi nemáš osobné skúsenosti, tak z toho čo je možné vidieť v ich alebo iných meraniach)?

(upravil check 3. 4. 2014 20:34)

Re: Zajímavé reproduktory

To měření z něměckého časopisu je k ničemu. To je tak akorát, že reprák drží pohromadě a nemá charku +-5dB zvlněnou. Bohužel o mnoho více z toho vyčíst nelze. Já mám měření podstatně propracovanější a hlavně ten reprák přitom poslouchám. Vzhledem k tomu, že už jsem se něco naměřil, tak mám i naposloucháno, jak má měřící signál znít, co je za problémy...
Nijak mě ten reprák nezaujal a bude patrně, jak je u Morelů zvykem, dost drahý, takže mě nijak nezajímá.

Web

Re: Zajímavé reproduktory

https://youtu.be/J81ivnqqvks

Příspěvky [41 až 60 z 75]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Zajímavé reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£