Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Phantomem živený preamp pro elektret

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 32 z 32]

(upravil frantah 31. 10. 2013 9:44)

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

microlan: Není třeba to bastlit a proměřovat, jak říkám - funguje to, jádro zapojení je dobře, napájení je vyřešeno elegantně a další vychytávky Hazysovi nalakuju emailem...

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

Že to funguje je jasný, jen nás zajímá vliv toho kondenzátoru, zřejmě nějak pohne s kmitočtovým průběhem

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

Dalča napsal:

Sinclair:
Luhačovická elektra? to tam ještě funguje????

Elektra fičí..rozjíždí to tam lázenští i mládež..

Web

(upravil frantah 31. 10. 2013 10:53)

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

microlan: No jo, no, ale já si zas říkám jako obvykle: "Když nemáš pilku, tak to neřež!":-)). Přetvořím to na klasiku, protože podle mě, buď je to nějaká sofistikovaná vychytávka ke konkrétní aplikaci nebo je to opsané od někud.

(upravil Hazys 31. 10. 2013 11:00)

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

microlan: No to bylo právě to, čeho jsem myslel, že budu ušetřen, když mi někdo z místních prostě na rovinu řekne, že ten kond třeba cojávim "zlepšuje přenos vysokých kmitočtů". Proto jsem se pak ptal po někom šikovném, kdo umí se simulátorem a vyjel by nějaký hezký graf u(f).
Zapojit to samozřejmě není žádný problém, a asi sem to měl udělat hned, místo ptaní se na kondík a doplňující otázky.

frantah: Odeslat mail se dá přes formulář, nebo napsat zprávu přes SZ. (s přílohama je to horší.. no tak já si tam ten mail doplním)

EDIT: Už tam ten mail mám doplněný.

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

Hazys: Nebo napiš na můj mail přímo, mám ho v profilu.

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

Myslím, že kondenzátor mezi bází a emitorem se dával proto, aby se na přechodu nedetekovaly silné signály AM rozhlasu. Podívejte se na schémata snímacích zesilovačů v magnetofonech. Většina tam ten kondenzátor na prvním tranzistoru od hlavy má.

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

2 Dalča : Ano, OSCAR CZ. Jimi vyráběné a dodávané dimmery /byť 5kW/ ruší tak neskutečným způsobem, že kvůli tomu málem padlo několik koncertů, kdy se kytaristi nemohli domluvit se svými aparáty, popř. bezdráty.
Zlaté staré SJR2, nebo SJR5B z Divadelní techniky Újezd u Brna. Perfektně odrušené a naprosto spolehlivé, řešil jsem jen několik uhnilých "pozlacených" vývodů u českých WK optronů, napadených bodovou korozí, jinak nikdy nic. Od roku 1985.

Hazysi, klidně to svoje schéma sem postni, např. já ho už nenašel, či nezadal to správné zaklínadlo. Někomu se to může hodit a mě konkrétně velmi zajímá, jak jsi to řešil Ty. Díkes za všechny.

Web

(upravil Hazys 2. 11. 2013 0:37)

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

Když to zajímá tebe, tak to sem dám, ať máte čemu/komu nadávat.
http://i43.tinypic.com/2jb6tet.png

Ještě drobný popis na doplnění: Na emitoru a kolektoru T3 se nachází 1/3 a 2/3 napájecího napětí (nastavené děličem R5, R6).  Kabel musí být zapojen za emitorové sledovače T4, T5 z důvodu, že pokud bychom připojili kabel přímo na emitor T3, došlo by vlivem kapacity kabelu (paralelní C k Re-R2) k nárůstu zisku pro velmi vysoké kmitočty - to je nežádoucí.  C1 slouží k snížení zisku zesilovače pro rušivé VF signály (>100kHz). C4 je AC vazba na elektretovou pecku, s velkou pravděpodobností by stačilo 100nF (pokles na cca 60Hz), původně se mi však pro daný účel hodil i přenos celého dolního konce NF spektra.

(upravil sinclair 2. 11. 2013 10:14)

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

Od pana ing. Václava Daněčka já osobní omluvu nepotřebuju a nechci, ale mohu-li, pak tedy kvůli ostatním rád přijmu omluvu ve formě jím navrženého, odzkoušeného a ZDE zveřejněného zapojení napáječe pro elektretový mikrofon z fantomového napájení. Samozřejmě, bude-li s touto formou Tonda souhlasit.

Zadávací kritéria pro poloprofesionální použití :
1. Napájení z fantomového napětí 30-48V, přítomného na pinech 2 a 3 konektoru XLR v pultu
2. Plně symetrický, impedančně vyvážený výstup s co nejnižší výstupní impedancí /transformátor na výstupu být nemusí/
3. Zesílení 6-10dB proti nominálnímu výstupnímu napětí elektretu, měnitelné ale pouze zásahem do obvodu /změna odporu apod/
4. Odstup rušivých napětí nejméně -100dB přes váhový filtr IHF-A, se započítaným rušivým napětím elektretu /je to nutné kvůli použití v PA/
5. Možnost ovlivnit kmitočtovou charakteristiku na okrajích akustického pásma alespoň se směrnicí 12dB/okt.
6. Dobrá odolnost proti případnému vf rušení

P.S. : Hazysi díky i za ostatní. Tohle se dá v smd vyrobit i kurevsky malé.

Web

(upravil danhard 2. 12. 2013 5:22)

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

Zdravím,
nicku Hazys se omlouvám, že jsem s ním vymrdal,
u nicku sinclair nevím za co by ta omluva měla být, vycházím jen z jeho a jím uveřejněného životopisu
http://opravy-elektronika.superkariera.cz/
takže nevím, kdy lže, nebo kdy si toho inženýra jen vymýšlí.
Osobně mě daný slib, že nicku Opamp vrátí jeho zesiloač DPA 220 ani po víc než roce nesplnil, takže je to u mě jenom zkurvenej zmrd a nic na tom nezmění ani blokace od Antonia.
Taky by se mohl s tím červeným diplomem vyfotit jako tenhle šašek smile
http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_do … 5hasek.jpg

Re: Phantomem živený preamp pro elektret

trochu OT. Mám k tomu zapojení z prvního příspěvku navrženou desku, kdyby někdo chtěl. Je to pro Neutrik do DPS za který se to i přidělá. To zapojení funguje OK.
http://s17.postimg.cc/qawjfec7v/electret_fantom.jpg

Web

Příspěvky [21 až 32 z 32]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Phantomem živený preamp pro elektret

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£