Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

(upravil Kocour 2. 5. 2012 19:19)

Téma: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Dnes jsem do HTPC konecne dostal riser card tak jsem mohl zkusit instalaci zvukovky. Instalace probehla v poradku. Z karty ale neleze zadny zvuk. Foobar ani nezacne prehravat, XBMC take nic. System je Win7 32bit, Reproduktory ESI@Juli jsem nastavil jako vychozi zarizeni, integrovanou zvukovku Realtek jsem zakazal. Ve foobaru je nastaveny output Reproduktory ESI@Juli, v XBMC taky. Stale nic. Jediny zvuk ktery to vydalo, byly ctyri zaskrceni z praveho reproduktoru pri startu Windows.

Manual k instalaci jsem cetl, ovladace jsou nejnovejsi z oficialnich stranek, googlit jsem uz tez zkousel. RCA kabely mam zapojene do analog output.

Setkal se s timto uz nekdo? Uz mi dochazi napady co jeste zkusit a zkontrolovat.

ruzne DIY repro

Web

(upravil Klasikk 2. 5. 2012 21:00)

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Odporucam TI skusit to na inom pocitaci aby si vylucil chybu karty. Ak na inom PC pôjde, mozno bude treba nainstalovat novsie ovladace k maticnej doske. Ak mas graficku kartu s HDMI vystupom, windows do neho dokaze naroutovat zvuk. Napada ma, ci to nebude mat nejaku spojitost. Nejaky konflikt...

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

(upravil Kocour 2. 5. 2012 22:50)

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

mam Asus P8Z77-M, novejsi ovladace nejsou, grafika v procesoru, HDMI vystup. Zkusim projet BIOS, nejake nastaveni ohledne zvuku si pamatuju. Popr je mozne ze je neco ohledne PCI spatne nastavene.

Ten druhy pocitac zkusim, napadla me taky chyba karty nebo te riser card, snad je to dobre zapojeny, vypada to ze by to slo otocit, to by ale hadam se zvukovka nehlasila vubec.

Ted jsem si vsiml ze XBMC se pri prehravani desne cuka, stalo se to az po instalaci zvukovky.

Update: tak v Biosu nebylo nic co by pomohlo. Odinstaloval jsem ovladace Juliny, nechal ji ale zapojenou. Zapl jsem onboard Realtek zvukovku  a uz zase vsechno funguje.

Zitra zkusim nektere starsi ovladace, ty nejnovejsi co jsem zkousel byly z 12.2.2012.

ruzne DIY repro

Web

(upravil mat00 2. 5. 2012 23:56)

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Ja som mal Juliu, skusal som vsetky ovladace, preinstaloval som Win 7 a stale sa mi objavila modra obrazovky smrti, zmrzal mi pocitac. Dokonca mi nedokazali poradit ani na podpore v obchode, v googli som nenasiel vobec nic. Stale hovorili to iste, nainstalovat najnovsie ovladace, vypnut internu zvukovu, to bolo prve co som spravil a stale nic. Tak som ju poslal naspat a vratili mi peniaze. Bolo to vlani v juni. Teraz som presne rozmyslal nad tym, ze si ju znova kupim, ked uz som nasiel nove ovladace, ale teraz som si neisty...

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Zkus jinej PC slot nebo alespoň kartu vyndat a znova zandat. Mohlo by to pomoct ať to vypadá jak chce nesmyslně.

Web

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Kocour: Po kompletní odinstalaci ovladačů a jejich smazání ze systému ti zvuk z Juliny jde? Jak se v tu chvíli hlásí karta ve správci?

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Po odinstalovani ovladacu Juliny mi zvuk jde z integrovane zvukovky, jack konektor na zakladnim panelu zakladni desky.
Byvaly majitelmi napsal ze musel disablovat integrovanou zvukovku v Biosu, zkusim to teda jeste jednou prolezt, vcera jsem to uz zkousel ale mozna jsem neprolezl vsechna menu nebo je treba potreba napred disablovat a pak instalovat novou zvukovku.

Jestli tusim spravne tak v ovladacim panelu Juliny mi musi pri prehravani behat sloupce Input - uroven vstupu? Tohle bylo uplne mrtvy, coz hadam znamena ze signal nejde ani do zvukovky.

ruzne DIY repro

Web

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Nic jinýho než v Advanced Menu položka HD Audio Controller by tam být neměla.

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

to je ono, zkusim to jeste jednou vypnout a pak teprve instalovat Julinu.

ruzne DIY repro

Web

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Tak jsem zkusil starsi ovladace, nepomohlo.
HD audio controller v Biosu jsem vypl, nepomohlo.

Nakonec jsem nastartoval stary pc s Win XP, strcil jsem tam Julinu i s riserem, zakazal integrovanou zvukovku v Biosu, nainstaloval ovladace a muzete hadat. Prehravani zvuku normalne funguje, OUTPUT 1/2 metry v ovladacim panelu Juliny ukazuji podle hudby. Jak Winamp tak VLC player.

Takze zrada bude ve v mym operacnim systemu, asi se to stale s necim bije. Output metry jsou mrtvy, Foobar nezacne vubec prehravat, progress bar se nehybe. KM player ukazuje ze prehrava ale output metry stale nic.

ruzne DIY repro

Web

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Zkus se podívat jestli není konflikt v IRQ. Ve správci se podívej v jakém stavu zařízení je. Zkoušel jsi ji tam strčit bez toho riseru?

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Juli@ Audio i Juli@ Controller ukazuji ve spravci zarizeni ze pracuji spravne. Controller ma IRQ 16.

V manualu k zakladni desce jsem se docetl ze vsechny PCI porty maji Shared IRQ a ze toto musi karta podporovat nebo nevyzadovat IRQ.

V druhem pocitaci s WIN7 mi Julina jela hned i s riserem.

ruzne DIY repro

Web

(upravil DJ_Rix 5. 5. 2012 18:09)

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Kocour napsal:

..... vsechny PCI porty maji Shared IRQ a ze toto musi karta podporovat nebo nevyzadovat IRQ.

Všechny jeden,jako by jich tam dali víc,že? smile Vždyť je tam jen jeden,navíc to vypadá že už to úplně odstřihli a na PCI se začíná totálně prdět.
Jedině zkusit se obrátit na výrobce přes support,třeba na Gigabyte mi vždycky vyščli vstříc a párkrát poslali na otestování bios neoficiální verze....

Vypadá to bohužel na nekompatibilitu desky a zvukovky......

EDIT: Koukám že už jste to "vyřešili" na slováči.

Re: ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Google na tohle rika ze neni ani tak problem ve sdileni IRQ jako v desce, ktera to ma spatne vyresene. V Ubuntu jede Juli i integrovana zvukovka bez problemu spolecne.

ruzne DIY repro

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » ESI Juli@ nejede zvuk - pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£