Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mikrofon-preamp-zvukovka

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 67]

Téma: Mikrofon-preamp-zvukovka

Zdravim panove, rad by som sa cosi priucil meraniu, ako som precital zopar vlakien nasiel som ze ste si dali vyrabat nejake nakalibrovane mikrofony, nestihol som bohuzial...

Tak som vycital ze antonio sa zmienoval parkrat o tejto kombinacii:

http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=407
http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=616

zvukovku by som pouzil E-MU 0202 pripojenu cez USB do NB.

Otazka znie, je ten mikrofon tak ako je hned pouzitelny, alebo je potrebna nejaka kalibracia.
Dalsia otazka, alebo viete o nejakej zvukovke na USB ktora ma napajanie pre ten mikrofon?

Alebo je cela moja predstava uplne mylna od reality merania? smile

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

EMU 0202 má predsa napájanie vyvedené na konektore. A samozrejme nekalibrovaná kapsla ti toho moc nenameria. Kurpelm má kapsle na predaj (alebo celé mikrofóny) a má aj celú zostavu kalibrovanú v labáku.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

E-MU 0202 má síce napájanie pre mikrofón, ale iba 5 V pre 1/8'' jack. Takže pre štandardné meracie mikrofóny je nevhodná. Použitelná je drahšia Tracker Pre, ale zase odpadá krabička predzosilňovača.

(upravil Zdeno 10. 11. 2009 22:08)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

vyborne, tracker pre je na ebay a maju ju aj v sofose, tak napisem kurpelmovi. dakujem.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

V sofose by som ti ju možno vedel zohnať za dobrú cenu. Nechodievaš náhodou z LM do BA?

(upravil Zdeno 10. 11. 2009 23:20)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

nazdar, ano chodievam, prave zajtra do LM idem. To by som ti bol velmi vdacny.

dnes som s nimi aj volal ale chcel som 0202 a povedali mi ze maju teraz z emu problemy s dodavkami, ale 202ku ani nemaju standardne v ponuke ale pri tom trackeri im este svieti ze sklad BA:1+  tak neviem.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Zistím či je to ešte možné + aká by bola cena a dám ti mailom vedieť. Do zajtra to ale asi nebude.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

dakujem ti za ochotu.

ja tam zajtra aj tak zavolam ci ju maju, my sme tam ako firma aj boli jeden cas registrovany, takze je mozne ze mame tiez zlavu, ale netusim to uz bolo davno co sme od nich brali a ked tak len malickosti.

v kazdom pripade ti dam vediet aby sme to potom s nimi neriesili dvaja.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

ak potrebujes nieco s fantomom tak by mozno nebola zla volba aj tato karta: http://www.notape.net/product/show_product/23002334
mam jej vacsiu sestricku a spokojnost wink

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

To marcin: a kde zoberie Zdeno "štandartný" mikrofón? Pokiaľ som to správne pochopil,  Zdeno zháňa niečo lacné, s čím to odmeria.  A určite mu je jedno ako je jeho mic napájaný. 5V zo zvukovky na štandartnú kapslu stačí. Dôležitejšie je mať kalibračnú krivku ku kapsli, ako vlastniť drahý pritom nenakalibrovaný mic.  A čo sa týka Checkových mikrofónov ja mu jeho snahu neberiem, avšak tieto mikráky nie sú kalibrované v celom pásme. Tu na fóre panuje vžitá predstava, že kapsle sú do nejakých 4 kHz rovné a  až potom majú výrazné odchylky od normálu. OMYL!!!  Niektoré kusy sú do 1 až 2 kHz rovné, niektoré majú výrazné odchylky aj nižšie. Pritom používam len kapsle z produkcie PAnasonic, tie z GES-u a iné šmejdy sú podstatne horšie. A takisto ich citlivosť sa líši kus od kusa, niekedy je rozdiel v citlivosti aj viac ako 6 dB! Kurpelm má "etalón" (overený meraním a porovnaním s profesionálnym mikrofónom) ktorého amplitúdová charakteristika sa odchyluje v celom pásme menej ako 1 dB.  Pokiaľ viem robí nejaké kusy pre svojich kamarátov z tohoto fóra a uvažuje aj s pár kusmi na predaj.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Tak karta je uz zarezervovana, cena 129€ s DPH, nie len pre to ze ma fantoma, ale aj preto ze 0202 je uz problem zohnat, na ebay su za 100€ tie 0202 a bez zaruky, tak dam radsej o tisicku viac a mam pokoj a mam to dnes doma. Sam som zvedavy co to bude robit.

Ak som to spravne pochopil godz, mozno by sa dalo s kurpelmom dohodnut tak, ze ja mu poslem ten mikrak ECM-40 a on mi ho nakalibruje. Co vlastne ta kalibracia znamena, ze mi doda jeho kompenzacnu krivku ktoru potom zadam do meracieho softwaru? Celkom v tom este nie som doma.

(upravil check 11. 11. 2009 10:51)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

godz napsal:

To marcin: a kde zoberie Zdeno "štandartný" mikrofón? Pokiaľ som to správne pochopil,  Zdeno zháňa niečo lacné, s čím to odmeria.  A určite mu je jedno ako je jeho mic napájaný. 5V zo zvukovky na štandartnú kapslu stačí. Dôležitejšie je mať kalibračnú krivku ku kapsli, ako vlastniť drahý pritom nenakalibrovaný mic.

Souhlas.

godz napsal:

A čo sa týka Checkových mikrofónov ja mu jeho snahu neberiem, avšak tieto mikráky nie sú kalibrované v celom pásme. Tu na fóre panuje vžitá predstava, že kapsle sú do nejakých 4 kHz rovné a  až potom majú výrazné odchylky od normálu. OMYL!!!

Máš pro to nějaké podklady? Jakým způsobem měřeno?
Ale máš pravdu, že 4kHz je moc, přičemž záleží ještě na rozměru, u 6mm kapslí se podle mých měření do 2kHz dá spolehnout vždy, dále to záleží na typu. Co jsem měřil Panasonica, tak asi do 15kHz jednoduše řečeno rovný a pak trochou stoupá citlivost vzhledem k nárůstu tlaku před mikrofonem v důsledku jeho nezanedbatelných rozměrů.

Já mám už dlouho ve vývoji pokročilou verzi, ale ono to chvíli trvá, protože všechno souvisí se vším...

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

TO Godz:

bolo by mozne ti poslat mikrak monacor ECM-40 na kalibraciu? samozrejme za odplatu.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Áno na kapslu stačí aj 5V, ale Zdeno sa pýtal na zvukovku k tomu micu. Štandardným som myslel takýto mikrofón aký je v linku hore a samozrejme k nemu kalibračná krivka nie je ako si napísal.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

pri tej ECM-40 je uvedene:

Supplied with frequency graph

nestacilo by to?

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

To Check, používame s Kurpelmom len 6 mm kapsle a dve vyhotovenia mikrofónu. Jedno má kapslu nalepenú priamo na 6 mm trubke, iné má kapslu zapuzdrenú vo vnútri 8 mm trubky. Skúšali sme viacero kusov WM 62 od Panasonicu a znova opakujem, že sa navzájom dosť líšia.  Porovnávacie meranie prebehlo v bezodrazovej komore, pričom sme na meranie použili malú dvojpásmovku. Merací mikrofón bol umiestnený 0,5 m pred tweetrom. Merané MLS, FFT 8 k, Fs - 48 kHz, Haning. Napätie na svorkách repra 2V. Nakoľko tam neboli žiadne odrazy, začiatok merania sa dal pár samplov pred impulz a hotovo. Porovnávaný mikrofón bol inštalovaný do toho istého bodu.
To Zdeno: ak chceš mikrofón, kontaktuj Kurpelma, je možné že ti ho urobí aj z tvojej kapsle.

(upravil check 11. 11. 2009 19:48)

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

No... jestli se ti chce ukázat ty konkrétní rozdíly, tak prosím. Já bych to měření dělal dneska ale už trochu jinak, ale stačí to v pohodě.
Jinak ta 6/8 trubka, rozdíl to je, taky jsem zkoušel. WM61čka zrovna chce tu 6mm. MCE2002 je ale zase lepší v 8mm. Měl jsem ale dost malý vzorek na to, aby se to dalo generalizovat.

Web

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

to godz:
smile martin ma zase odkazal na teba...
a nie je mozne ze mu poslem cely mikrofon a on nakalibruje len tu kapslu a zase si ju tam zalozim? je potrebne vyrabat cely mikrak?
ide mi o to ze ked uz som kupil tu tracker pre co ma fantoma, rad by som to aj vyuzil.

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

O.K.  Neviem ako si sa dohodol z Martinom. V sobotu budem robiť nejaké merania, zvezie sa zrejme pritom aj tvoj mic. Čo sa týka tých 48 voltov - asi by som si s tým hlavu nelámal

Re: Mikrofon-preamp-zvukovka

Zdeno, je jedno na akú adresu to pošleš, či mne alebo Godzovi... Sme z jedného mesta. Mikrák musí byť na kaliborvanie mechanicky dokončený, to jest musí byť celé teleso hotové. Inak môžu vznikať difrakcie a tým problémy.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 67]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Mikrofon-preamp-zvukovka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£