Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výstupní relé při zapnutí nesepne

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 62]

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Vašku a ostatní chlapi, naperte se nějakýma oblbovákama, nebo aspoň půl flaškou vodky, protože něco takovýho jste v životě neviděli a už asi ani neuvidíte, pakliže se mi to zdaří dát do trochu ucházejícího stavu.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Nevím, co je na několika odpadaných spojích tak úžasného. Mě spíš připadá, že to sinclair měl už dopředu promyšlené (a pak, kdo je tu liška podšitá). Pokud nemáš v úmyslu jej opravit, můžeš mi jej klidně zpátky poslat.  roll

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Já ti ukážu, šmejde, kdo je tu debil a kdo servisák...

Web

(upravil Thales 11. 10. 2008 3:17)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Little Sinclair používá stejně jako ty trafopájku a domnívám se že má i jen obyčejnou ruční odsávačku a ne odpájecí stanici. Je to z alespoň 90% jen v rukou.

Tak jsem si vzpoměl na jedno heslo z IT světa, jen si nejsem jist zda lze aplikovat i tady: "Kolik serverů si zničil tolikrát si adminem."

EDIT:
Já chci taky fotky s popisem smile

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Takhle se v Bechyni dělá tuning poměrně solidního a kvalitního zesilovače s výkonem až 2x100W a všema možnýma vychytávkama, když to dostane do ruky debil. Naprostej, totální a nezvratitelnej debil.
Tohle na mě koukalo, když jsem otevřel balík, kde měl být "zesilovač na opravu". Bez horního krytu, bez dobré poloviny šroubů a domlácené od České pošty jak zákon káže.

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/841 … .58KB.html

Je to roztrhaná, pravděpodobně 4mm2 reprodvojlinka, nikoli připájená, ale přisoplená.
Jedniný štěstí, že se mi tak třásly ruce vzteky, že jsem nemohl nafotit ten dokurvený plošňák, ale zítra si dám záležet a s makrorežimem.
Smůla hochu-relé už sice spínají, ale v jednom konci je nakopnutý ten dvojitý fet. Prostřelilo to totiž proudové zdroje, které jsou v sourcech těch fetů, takže dostaly plný napětí a šly.
Ještě nevím, jak to dopadne, zda tam dám dva fety 2SK170, nebo oba konce přeosadím na bipoláry.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

little: Chlapče, ty neumíš vůbec pájet. Vždyť máš ten plošnák vyhřátý, jak kdybys to mordoval klempířskou páječkou... Na to ani nejsou třeba kvalitnější fotky, to je vidět rovnou. Opravdu to není o špičkovém vybavení mikropáječkou a profesionální odpájecí stanicí. Já dělám s 30 let starou trafopáječkou a takovéhle výkony, co tu předvádíš, jsem dokázal jedině v době, kdy jsem byl desetiletý parchant a pokoušel se poprvé rozebírat desky dotažené ze sběrného dvora. Všecho je to v úpravě pájecí smyčky, použitého cínu a tavidla a hlavně v rukou!

Little, zajdi si do nejbližšího sběrného dvora. Za drobný úplatek se domluv s obsluhou, jestli si můžeš vzít pár desek z elektrošrotu. A pak se na tom, čeho není škoda a co můžeš bez následků zkurvit, nauč pořádně pájet!!! Jestli to vůbec k něčemu povede...

(upravil little 11. 10. 2008 10:18)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

No jo no, vždyť říkám, že pájím kůlem z plotu. Používám ruční odsávačku, kterou, pokud ji přiblížím k místu u kterého chci odsát cín, jednoduše s sebou vezme i kousek vodivé cesty. O tom, že mám obě ruce olšové vám snad ani nebudu říkat. Jak vidíte, na úpravu drátů jsem se vysral, jednoduše jsem to tam zapájel tak, aby to bylo z elektrického hlediska v pořádku, víc mě nezajímá. Mě nejde o to, jak to vypadá, ale o to, jak to funguje a samozřemě hraje. Ještě štěstí, že moje znalosti v oblasti audiotechniky jsou nepříliš rozsáhlé, takhle jsem si troufnul akorát na výměnu osmi malých tranzitorů. Té kalafuny je tam taky zbytečně moc, ale věřte, že takhle si ty 2,5mm šlajchy pájí docela dobře. Sinclaire, nechám to čistě na Tobě, Ty jsi tu odborník. S tím desetiletým parchantem nepřehánět, na střední jsem poznal i člověka, který napájel součástky na DPSku obráceně a to byl prosím v maturitním ročníku. smile

EDIT: Sinclaire, škoda, že jsi nevyfotil ten zesilovač ihned po rozbalení krabice, ať ostatní vidí, co Česká pošta dokáže rozflákat. Mimochodem, v této krabici a ještě o něco hůře zabalen mi přišel až z Essenu. smile

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Od svých osmi let dělám trafopájkou, pořád jednou a tou samou /TRP2-73, 90VA/, dělám s n i smdčka a nikdy jsem nic neodpálil ani nepřipálil, dokonce ani na plošáku od AZS223, což je extrém-stačí se na něj křivě podívat a fólie leze dolů jak slupka z brambory.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Ty s trafopájkou děláš od svých osmi let pravidelně, já od nějakých 15ti, možná 16ti let občas. Od osmi let pracuji s počítači... smile

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Little, nepřeháním. Lemply ze středních škol prosím vynech, to je úplně jiná kategorie. Já mám na mysli kluky, kteří mají elektroniku jako koníček a chtějí něčeho dosáhnout. Dej sem fotku trafopájky, kterou používáš - hlavně detail smyčky:-).

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Dobrá. Za chvilku to tady máš. Aspoň bude sranda. lol

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

To nebylo posláno jako křehké ?

Na kalafunu ses měl dávno vysrat, koupit si nějaké použitelné neoplachovací tavidlo, místo odsávačky na hovno používat odsávací lanko. A ty dráty jsou úža, když s tím víc bouchneš, tak je otázka, kam se který zatoulá po upadnutí a kde to udělá blaf blaf.

Web

(upravil little 11. 10. 2008 10:39)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

To BYLO posláno jako křehké. Zesilovač byl navíc zabalen do třech vrstev bublinové fólie. Jak už jsem napsal, z Něměcka mi došel v ukázkovém stavu, v této krabici a s mnohem horším zabalením.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Bože, to je k plaču. To si mal radšej nechať nedokurvené, alebo rovno poslať Sinclairovi. Pridal si mu roboty, a v konečnom dôsledku to bude Teba stáť viac... Budúci týždeň Ti pošlem fotky, ako sa tuní a opravuje DUAL...

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

raz pišeš 2vrsty a raz 3vrstvy a na krabicu si mal napísať mega písmom pozor krehké
kalafuna je v pohode ak vieš spájkovať a dávať primerané množstvo aj tak ju nakoniec rozpustíš a zotreš.
dalšia vec je správny hrot s dobého prierezu a materiálu, ja som používal pocínovanú med d=1-1,5mm(podla potreby)- zelenožltý vodič smile
posledná vec je zručnosť a zmysel pre úpravu- podla toho medeného hniezda ju asi nemáš

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Sendy a spol., neudělali byste tady prosím nějaký návod jak správně pájet? Prostě postup pro gumáky samouky jako já, aby věci nedokurvovali. Dal bych to třeba jako sticky-thread na Dílnu. Prostě FAQ pro blbý...

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Člověče, to je námět na román...  nebo spíš na instruktážní video. Něco je i na youtube. Párkrát jsem na tohle téma dělal školení.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

doporučuji to video na "tvý trubce" .... je to opravdu idiottenfest.

(upravil sinclair 11. 10. 2008 13:36)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Já bych se hlavně přimlouval za velmi opatrné užívání termínu "tuning".
Já si pod tuningem totiž představuju dosti podstatné zvýšení technické a užitné hodnoty přístroje při současném podstatném zlepšení technických parametrů.

V úvodu tohoto threadu je littlova věta :
"Mám zesilovač, který jsem si ihned po zakoupení vytunil."

Správně tedy /dle odkazu na fotku/ to mělo být :
"Mám zesilovač, který jsem si ihned po zakoupení dokurvil tak, že ho pravděpodobně nedá dohromady ani velmi zkušený servisák s pětadvaceti lety praxe. A pokud to dohromady dá, bude to stát hrůzu peněz a pravděpodobně několikanásobek pořizovací hodnoty".

Ten zesilovač je jinak velmi dobrý, řekl bych, že UŽITNOU hodnotu má ještě dneska velmi vysokou a čítající několik desítek tisíc korun.
Bohužel už některé věci nebudou nikdy jako dřív, protože např. dvojfety 2SK389 nesežene ani Sendy a to je jóó sháněč....:) Takže to skončí buď na dvou 2SK117, 2SK170 nebo prostě dvou BC546B. Každopádně to bude ještě zajímavý, co všechno tam ještě najdu...

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Mrkni znovu na úvodní větu. Je to tak lepší? lol 2SK389 dokážu v originálu sehnat, chceš ho poslat? smile

Příspěvky [21 až 40 z 62]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výstupní relé při zapnutí nesepne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£