Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 28]

Téma: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Nazdarek panove.. Vim , že se to tu probiralo snad 1000* , ale bohužel se to nenavratne ztratilo se starými fóry..  Mam doma bednu  200 litrů BR s eminencí deltou 15 lf , bratr mi eminenci zabavil do auta a ted tam mam pouze holou díru v bedne s grilem:( proto jsem zauvažoval co takhle to znovu osadit a nejakym lepším exemplářem cca do 3 tis. V teto cenove relaci me napadli selenium 15 pw 5 nebo kappa 15 lf . Chtel bych se optat co by do te 200l bedny bylo lepší a jestli nekdo nesrovnaval trebas tu deltu s nekterym z mých novych kandidatu < zvukově> ..proste razantnost basů, hloubka basů atdatd,  a taky esli by na to mohl fachcit 200w zesilovač bez subsonicu? co vy na to??...  jeste jednou se omlouvam, že se budete muset zase opkovat, ale z minulých fór si vase prispevky bohuzel nepamatuju:( predem dííkas

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Na Kappu to je moc velkej objem.

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Ono i asi byl i na tu deltu velkej, domnívám se..  je to teda na doma a prilezitostní akce s přáteli.. a co selenium?jak to by tam prdělo?

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

15PW5 tam bude hrát velmi dobře. Já mám podobné o pár litrů míň, ale už je nepoužívám, protože mají 60kg bez repra a nikdo je nechce tahat.Pro tento basák zesilovač bez subsoniku ani nezapínej nebo dopadneš jako já a další, kdy se spodní část cívky deformuje nárazy o magnet právě zesilovačem asi 200-250W. Ráno po akci mě syn u snídaně říkal, že tam něco klepe, ale hraje to parádně. Ostravská klobása se mě třikrát otočila v hubě, než jsem ji polkl, protože jsem dobře věděl, že jsou v pr.....

(upravil Martin 14. 5. 2007 23:27)

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Georgy, to je mi líto.... Ale pěkně si to napsal lol . Takovýhle zkušeností by tu mělo být více, i když nic pěknýho to není. Mnoho lidí tím isnpiruješ, stejně jako mě.

(upravil Crashpc 15. 5. 2007 6:26)

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

subsonic je samozrejme nutnosti, a me se obraci {v praci} lzice na jogurt v kapse, jak je mi lito tech repraku....von je vodelal. kaviarovy tousty........

Pocitam ze to mas v zavrence vid? mm rozhodne bych to Selenium testnul. nezklame urcite, muze spis jen prospet.

(upravil ondra Ch 15. 5. 2007 11:38)

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Měl jsem podobné dilema.Nakonec jsem zvolil 15PW5,je to oproti deltě "větší kus repráku" smile A parametrově je na tom taky o chlup lépe.Těch 200l je ale opravdu hodně.Pokut to ale bude na doma a nebudeš to nějak moc honit,tak by to mohlo hrát solidně.Na profi to je ale moc.....

Jéje ja o deltě a ona je to Kappa.Tak tam bych se přiklonil spíš k Em.

Jinak já mám 15PW5 v cca 100l,basreflex 48Hz 2kusy,napájené SPD600+subjunior (subsonic 40Hz 18dB/oct) a hraje to velmi slušně i venku........tedy v rámci možností dvou 15"

Web

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Já mám taky Selenium v dvoupásmovce-subsonic 30Hz + Br - a prdí to super! (Už se těším jak t zas spustím - je to jak droga smile   ..) Kappa má větší výkon a je dražší.

(upravil skrus 15. 5. 2007 21:35)

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

to ONDRA CH : covece, ted nevim jak jsi to presne myslel. Takže by jsi doporučoval selenium nebo kappu..??

(upravil ondra Ch 15. 5. 2007 22:33)

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Trochu jsem se do toho zamotal smile
Em Kappa 15lf je na tom parametrově o chlup lépe-stačí porovnat,pokud by jsi chtěl něco levného do, hornu doporučím ti kappu.Do basreflexu,pokud ti jde o cenu je lepší 15PW5..........to je těžký,ale ani s jedním nešlápneš úplně vedle........ takže zase nevíš nic smile))

Web

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Né v poho ondro.. Jde mi o to, aby kdybych si vybral bud kappu nebo selenium aby to bylo "lepší" než ta delta 15 lf.  Jak jsem tak zhruba porovnaval deltu 15 lf a selenium, tak se selenium lišilo " pouze" mensim qts a vetsim ebp, mam zato.. Aby ten rozdil v kvalitě byl adekvatní rozdílu ceny < jeste vezměme v uvahu, že tu deltu jsem měl 4 ohmovou verzi>. Citlivost da se rict stejná < podle merení na prodance> tak nefím no.. :'(

(upravil ondra Ch 15. 5. 2007 22:36)

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

15PW5 a kappa15LF jsou parametrově lepší než DeltaLF,ale ta je zase velmi levná......howg

Web

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Jak se pozná že cívka někdy narazila na dno?

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Iridiscent: Je to rana jak z prdele. Některý repra to v poho přežijou a v klidu můžou hrát dál, jiným se může former zdeformovat tak, že pak cívka v mezeře dře.

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Mě třeba staré uplandané Tesly mlátily celkem běžně a hrajou furt čistě.

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Ani u TVM tomu naštěstí není jinak.

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

keď som chcel odpísať starý repro z telky(univerzál elipsák, tuším 3W, natrhnutá membrána) tak som mu dával také pecky, narážal na dno stále, ale že by drhol... nie a nie ho odprasknuť. musel som na to zapnúť 50W zosilovač... repro určený na odpis už predtým ako som mu dal na prdel, neľutujte ho big_smile

Web

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

antonio: ne, myslel jsem jak se pozná, že se to stalo někdy v minulosti.

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Pokud nedrhne, tak jedině pokud bys to rozebral a nosič cívky může být zdeformovaný. Zvenku nepoznáš.

OT Joke: Když už se o tom bavíme, tak musím nabonzovat na Boramyra, že mi párkrát praštil nosičem o dno u mých SEAS P17. Plantážník jeden.

Re: Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Drhne,drhne jemným zatlačením na membránu to bylo cítit. Při slaboučkém vybuzení zřetelné zkreslení,po pořádném vybuzení zkreslení zmizí. Nicméně oprava stála 2 litry a jede se dál.

Příspěvky [1 až 20 z 28]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Selenium 15PW5 nebo eminence Kappa 15LF?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£