Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 107]

(upravil Jarous 24. 4. 2009 8:55)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Davidovo projekty jsou díky bohu výrazně dále, než drtivá většina zde (tím nechci říci, že je to tak špatně), co jsem měl možnost několikrát a v různých podmínkách tyto bedny slyšet, hrály vždy výborně. Teprve u Davida mi BR v jeho bednách, ať už to byly obří pásky, nebo mimina, hnědky a černoušci, nikdy nijak nevadil - nevěděl jse prostě o něm, je to dáno tím, že BR je laděný narovno a ještě zakompenzovaný. Toníku myslím, že David ti nijak nechce kazit kšefty, jenom není schopen garantovat pak výsledek, pokud to nebude velmi podobná kopie.

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Antonio:
Přesně tak jsem to myslel jak napsal Jarda smile že ta bedna (pokud to má býti co nejvíce přesnou předlohou-kopií k tomu projektu) je dělaná s menším BR... tím samozřejmě neříkám že větší by nebyl lepší,ale důležitější je jeho naladění než se honit za velkým průměrem za každou cenu jak psal Tomáš.

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

O tom RLC jsem nevěděl, ale u repra typu 170C, co jde snadno naladit bez hrbu nebo padání nevidím důvodu pro to ho tam dávat. Má představa lehce až středně tlumená 14l, BR-70HP (48Hz).

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

To je Tondo obávám se že opravdu moc vysoko smile je zvukově lepší (přirozenější) když reprák začne dole padat klidně o něco dřív ale má pozvolnější rolloff.

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Nene, s nižším laděním citlivost dole padá už moc.

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Si rozbijete huby kvůli ladění nátrubku. Co třeba jak každej zadal ql a qa ... sakra se to tam mění

Web

(upravil dawsoo 27. 4. 2009 23:14)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Nerozbijeme my s Tondou se máme rádi big_smile O prd jde... každej halt dolní konec pásma ladí podle svýho svědomí a vědomí a hlavně vkusu, takže jednoznačně jak to má bejt či nemá se nedá říct... I třeba s pistolem přesto že se v 99% okolo beden víceméně shodneme, se na někerý věci díváme taky trošku jinak a to to jedinně dobře.

U těchdle bedniček je to vše dáno hlavně jejich vznikem (popsáno v povídání k projektu) a tomu byla uzpůsobená ta vexle která je alfa omega toho celýho = nejedná se o žádnej můj top co dovedu ale pořád je to takový že to při dobrým krmení nikoho neurazí = proto jsem  to dal i free s vexlí volně kopírovatelný..aby si měli lidi odsud možnost postavit něco ověřenýho a poctivě odladěnýho.... Kdo mě zná tak ví že moje projekty vymejšlený od píky jsou trošku o něčem jiným... a krom RD50, kde jsem si byl vcelku jistej že by to nikdo stejně nestavěl,tu nic podobně propracovanýho,asi vystavovat nikdy s plnou dokumentací stejně nebudu (věnoval jsem tomu už moc času a peněz na to aby pak si to jen tak někdo postavil jako hotovou věc, na který jsem strávil hafo času)  a druhak něco si taky z toho co jsem seznal jako svý poslední poznatky, chci ponechat už rovněž do budoucna jen pro sebe big_smile Toliko jen na vysvětlenou abych předešel dohadům oč tu jde... info k tomuhle projektu jsem dal komukoliv bezúplatně a Ondrovi jsem ty bedny nechal za mý reálný materiální náklady... takže jsem v klidu netřeba to vnímat jinak než jako jeden z mnoha projektů zde.Nic více nic méně je to normální regálový dvoupásmo standartního provedení a kvality s dobrým poměrem vynaložený prostředky/užitná hodnota.

Mirulu:
15-7 - Fill 40%. Všechny nelinearity ON... pokud si dobře pamatuju...

Není co dodávat...

(upravil rotr 18. 6. 2009 8:44)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Tady par fotek z toho, jak dopadla stavba tohoto projektu u mne. Bedny udělal na zakázku XAVIAN, součástky do týdne od JANTZENA. Když si někdo napřed uděla bednu , tak nezbyde, než rozdělit výhybku podle pásem,aby se tam vůbec dostala smile Stojany jsou teprve ve stadiu vyroby.
Naprosta spokojenost s výsledkem. Hlavně překvapily moc příjemné basy.

http://s4.postimg.cc/ak0sr4it5/1520_vyhybka.jpg http://s4.postimg.cc/dfdvxzmt5/1520_vyhybka2.jpg http://s4.postimg.cc/b89na2hix/1520_repro5.jpg

Web

(upravil opamp 18. 6. 2009 10:19)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Ty bedny mě opět (a opět moc příjemně) překvapily po výměně krmiva - LM3886 za vlastní diskrétní výtvor. Najednou je tam ještě větší prostor, "vzduch", rozlišení. A přestaly mi vadit hadrové výškáče, najednou tam totiž ty dlouho postrádané nejjemnější detaily jsou smile

Takže - jednoznačně vřele doporučuju všem zájemcům o "kvalitu za rozumnou cenu" - tady to není marketingový kec.

Jen těch basů by tam mohlo být na objem kapánek víc a mohly by mít větší "drive" (Shany v tomhle jednoznačně vedou).

Web

(upravil pistole 18. 6. 2009 13:27)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

ondro: půjč si od dawsa ty malý sloupky, a nebo si je přijeď poslechnout , mají subjektivně mnohem více basů než tohle a celkově taky hrajou líp..
je To 3p! což je znát

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Já je slyšel... Máš úplnou pravdu...

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Ad basy:
Chce to pořádnej zes (když jsem psal v dredu o adekvátním krmení mnozí si ťukali na čelo ale je to tak... ty bedny jsou laděný opravdu přesně ,a kurva narovno speciálně Ondrovy a Rotrovy díky upravenejm vejškám a nepatrně jiný vyhýbce opravdu hned rozeznaj čím se do nich hraje) a pro optimál performanci v regionu nižší středy a basy nutnej stojan vysokej min 55-63cm max... pak hrajou při dobrým umístění optimálně... LM-ka opravdu nejsou důstojným partnerem pro tenhle projekt... aby ukázali co uměj chce to aspoň zesík třídy Sym Enh,DPA apod.

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Když jsme u těch basů, musím se zeptat, s jakou výstupní impedancí zesilovače + kabelů jsi počítal při návrhu. Třeba to má subjektivně tak málo basů (ovšem jsou přesné), protože se mi povedl zesilovač s vysokým DF, co já vím smile

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

opamp nemyslím, že to má nějakej extra vliv (spíš vůbec) , pokud ten zesilovač nemá DF někde úplně v řiti...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Pánové, kde se domníváte, že je další kvalitativní stupeň v DIY konstrukcích, pokud bych chtel zustat u 2 pasma, stojanu ? Tj. nepředpokládám, ze repra o +/- 1000 Kč budou nějakým zásadním přínosem ?  Jít do pásku ? Nejlépe doporučte ověřenou konstrukci. Ať mám zase pár měsíců co plánovat. Diky

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Pistole niekomu doporučoval toto
http://www.troelsgravesen.dk/AT-R.htm

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

To je sice pěkný, ale jsem zvědavej kdo by si tu koupil nový C-quenze. Ale musím řict, že by mě samotnýho zajímal ten rozdíl, ale investovat do toho nehodlám. lol

(upravil dawsoo 23. 6. 2009 19:52)

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

.... Next Step je 3p nebo pak nekompromisněji ještě i 4p,ale obávám se že to už je dost oříšek i pro ostřílený zkušený konstruktéry,či profíky natož pro drtivou většinu amatérů tady na fóru smile Tim nechci nic zlehčovat,ale co tu poslední dobou čtu tak mě to jen utvrzuje...  Jiný lepší dvoupásmo je sice krok dopředu, ale malej vzhledem k nárůstu nákladů na takovej "lepší projekt" ,víc záleží na práci konstruktéra jeho citu a zkušenostech,pak teprve na osazení.Nehledě na to že nutnou podmínkou pro znatelnej posun  dál je i obměnit adekvátně celej řetězec,pak to smysl má,ale moc to tu lidem nedochází ... Jen zde platí  to, že s jídlem roste chuť,ale strop je pak danej více ostatníma věcma ne bednama. smile Nato ale každej musí časem přijít sám... bystřejší to pochopí dříve hloupější si to musej prošlapat sami smile Taková je situace nic více nic méně big_smile

Není co dodávat...

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

dawsoo :

tohle by bylo adekvatni krmeni ?
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8012

Web

Re: dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Pochybuju. Spíš DPA223.

Web

Příspěvky [81 až 100 z 107]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » dawsoo (Monacor SPH-170C, SEAS 27TDFC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£