Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Audio kable

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: Audio kable

Ahijte,mam možnosť kúpiť zalacno akékoľvek kable, a teraz mam doma len kadejaké posplietane,chcem si nechať poradiť co kúpiť.potrebujem poradiť s vyberom do:
1)prepojenie zosilnovaca s repro. Cital som nejaké vlákna,všade píšu niečo iné. Raz je to CYSY 4xX potom VBPAM, inde zase odpprucaju klasickú dvojlinku. Nepotrebujem žiadne hajend kable. Repro mam väčšinou v cenovej relacii 1000€/stereo.
2)repro kable dovnutra reproduktorov. Idem staviat kvalitné repraky a chcem mať všetko koser. Na tieto malé vzdialenosti vovnutri repro,kde ani nehrozí chytanie nejakých ruseni by mala stačiť klasická dvojlinka o priereze 1.5 s tienenim?
3)signalove kable na zvuk do zosilnovaca. Výkon mojich zosikov: 2x300w a 2x120w.
Ďakujem za cenné rady.

(upravil Otas 4. 1. 2015 10:37)

Re: Audio kable

Je to sice hifi a tam se názory liší (každá liška svůj ocas chválí a která ho nemá, říká, že bez něj je úplně nejlíp).
1. Co člověk kolem hifi, to jiný názor.  Já bych to řešil reprospeciálem dvojlinkou, podle vzdálenosti mezi zesilovačem a reproduktory buď 2*1,5 mm (když několik metrů), nebo 2*2,5 mm když bude nad 5 m.
2. Stačí dva dráty 1,5 mm bez stínění, zato pěkně vzájemně zakroucené do copu, aby to nechytalo magnetické rušení.
3. Signálové kabely nejsou závislé na výkonu zesilovače.
Samozřejmá podmínka je stínění a pořádné konektory. Já dělám do profi disco, což je ovšem na hony vzdáleno od hifi a kabely objednávám tyhle: http://eshop.prodance.cz/c118-black/d-91613/  Je tam i varianta silnějších průměrů.
A konektory zase tyhle: http://eshop.prodance.cz/cinch-sp-52-red/d-84833/ a jejich barevné obdoby.
Nejen, že vyjde kabel i konektor od stejné značky, ale na rozdíl od většiny dražších konektorů (divné) se tyhle dají dobře zasunout do přístroje. Kabely si samozřejmě pájím s délkou podle skutečné potřeby. Pokud celé, je tam také nějaký výběr.
Ale kolegové z Hifi asi řeknou, že to chce nějaké super-hyper speciál kabely, jinak to nebude hrát. Oni totiž někteří prý podle zvuku bezpečně poznají, jestli je konektor zlacený, nebo jen stříbřený smile.

Re: Audio kable

salam: Všade píšu niečo iné a čakáš, že tu to niekto rozsúdi? big_smile

1. Stačí dvojlinka 2x2,5mm, ak to chceš mať lepšie, použi CYSY 4x2,5mm zapojenú do kríža
2. Káble vo vnútri sústavy stačia, ak nemajú menej, ako 1mm. Príliš hrubé káble sa špatne pájkujú a namáhajú vývody meničov, pričom ich zvukový prínos sa limitne blíži nule
Ak chceš mať bedne naozaj košer, treba sa zamerať na celkom iné veci, než duchárčinu ohľadne káblov.
3. S káblami v zosilňovači sa to tež nemusí extra prežívať. Treba hlavne dodržať určité pravidlá (neťahať signál okolo transformátora pod.). A úplne stačí to, čo používa Otas. Inak na signál od zdroja signálu po zos sú vhodné koaxiály RG58 a RG62.

Re: Audio kable

Na tie tvrdé RGčka sa vykašli a použi tasker T40 alebo tasker C121, má ich prodance. Používať to na HiFi je už dosť hifistický úlet. Spomínané CYSY 4x2,5mm bude k reprobedniam špičková volba.

Re: Audio kable

Mohu jen potvrdit, oba taskery mám, a spokojenost.

Re: Audio kable

Co sa bodu 3.tyka, v praci mame len RG-62 A/U. Mozem to pouzit? Nech zbytocne neplatim postovne kvoli par kablom...

(upravil Jupi 5. 1. 2015 20:10)

Re: Audio kable

Ak chodievas obcas do BA, tak v Petrzalke je Prodance. Tam si mozes kupit kable aj konektory vratane Tasker. Moznost osobneho odberu zadarmo.
Samozrejme treba tovar vopred objedat. Nemaju zdaleka vsetko skladom.

Re: Audio kable

Vdaka, vyriesim to teda asi tak. smile

Re: Audio kable

Ale RG-62 A/U je koaxial ku satelitom nie na signalove káble. Prierez kábla okrem výkonu závisí aj od impedancie repro resp. sústavy a samozrejme dĺžky. 4*1,5mm2 zapojená do kríža je v pohode do 1000W pri 4ohm záťaži (pri 8 ohm aj viac) na vzdialenosť do 20m, väčší prierez je potrebný najmä ak sa ide do impedancie 2 ohm a na väčšie vzdialenosti. Do vnútra reprobedne klasický kábel CYA dva skrútené, myslím že 2,5ka stačí aj do pomerne silných boxov (pokiaľ do toho sa nebude púšťať sínus tak by sa nemal prehriať). K reproduktorom osobne tu dvojlinku nemám rád, keď sa to dáva do dobu pod koberec je to OK, no keď sa to má stáčať potom sa to krúti. Originál reprokáble sú ktorý-aký, mal som také čo boli výborné a aj také čo boli tak tuhé, že v mrazoch ani nešli roztočiť bez toho aby robili na zemi "klobásy" CYSY Kábel je pomerne dobrý pokial s tým nerobíš vonku a v mraze, lebo zvykne popraskať a po čase sa rozpadnúť, v tomto smere je lepší kábel zo silikónovou alebo PUR izoláciou, alebo aj Gumenný (no ten ma nižšiu životnosť najmä ak je na slnku popraská). Na reproduktory, ktoré majú pripojenie na fastony NESPÁJKOVAŤ, je to dôvod na neuznanie záruky (u Prodance určite a u ostatných to tiež býva) používať fastony správnej veľkosti.

(upravil Otas 6. 1. 2015 21:48)

Re: Audio kable

djmayo: Salam to snad nikde za mrazu tahat nebude, je to podle všeho pro kvalitní bedýnky na doma. Řeč o profi jsem tam vnesl já.
V profi jsem letos vybavoval na Silvestra DJku tak, aby aparaturu se světelným parkem mohla převést rolbama a sedačkovou lanovkou (na výstupu nezastavující) na chatu nad Špindlerovým Mlýnem. Dobrá výzva, pak je tam skutečně ve hře, aby to moc nevytuhlo, vydrželo drsné zacházení, déšť a sníh.
Výzvu jsem přijal a zvítězil smile.  Pochválím se, nikdo jiný to za mne neudělá... Ale to je OT, omlouvám se.

Re: Audio kable

ahoj
riesil niekto z Vas DIY repro kable ?
z coho sa mi pozdava, nasiel som toto
http://diyaudioprojects.com/Power/Low-I … er-Cables/
alebo z Cat 5 Utp kablov 6ks to by malo dat okolo 10AWG
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/e1/3e/fc/e13efca178638eb517739a00d814978d.jpg
ake mate skusenosti , popripade ine ?

Re: Audio kable

Davnejsie som robil reprokable z lakovaneho drôtu asi 50x 0.35mm. Problem bol v tom ze to malo velku kapacitu a rozkmitavalo mi to koncak.... Cize som sa vratil k staremu kablu....

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Audio kable

pri prvom odkaze boli pouzite kable 4x16AWG na kanal, su tam aj merania a porovnania s komercnymi kablami.

Re: Audio kable

Jak psali kluci, kup si C288 zapoj ji do kříže a máš vystaráno.

Web

Re: Audio kable

Tak, tak Tasker C288, klasickej " kabel od míchačky " smile

(upravil riki610 27. 12. 2015 21:55)

Re: Audio kable

diki, celkom slusne vysvetlene som sa docital tu
http://www.procosound.com/download/whit … Cables.pdf
podla toho co som sa docital som pochopil nasledovne
je dodre pouzit kabel aspon 10AWG
je fajn ak sa pouziva biwiring
a koli skin efektu pre vyskovy menic pouzit postriebreny alebo pozlateny  kabel, alebo CU s velkou vodivou plochou
no neviem zatial som taketo riesenie nikde nevidel, tak to bude asi hlupost.

Re: Audio kable

Já potřeboval nedávno popotáhnout linku signál cca 15-16m, tak jsem si řekl že vezmu teda to RG 58 / 62 jenže problém, ono to není jeden kabel ale asi celá skupina, protože záleží na tom dodatkovém označení, z čeho je opat, z čeho žíly, lanko, tvrdý, folie nefolie.....

Mno študoval jsem dost dlouho než bych našel něco co má slušný průřez, je to koax (radši), má to folii (rušení?) a zároveň je vnitřní žíla lanko a hustý oplet z mědi.....

Vyšel mi z toho kabel RG58-EKH155....  což je totéž jako zmíněný tasker T40 nakonec...

Funguje to OK.

Re: Audio kable

S koaxem H1000 by to jistě fungovalo ještě lépe.  Dokonce se tím dají připojovat i reprobedny, má to pak o něco lepší zvuk na výškách. Ale chce to samozřejmě bedny s lepšíma výškáčema (něco jako AC-G1).

Re: Audio kable

Hazys napsal:

S koaxem H1000 by to jistě fungovalo ještě lépe.  Dokonce se tím dají připojovat i reprobedny, má to pak o něco lepší zvuk na výškách. Ale chce to samozřejmě bedny s lepšíma výškáčema (něco jako AC-G1).

a RG214/U by bol asi este lepsi smile
pripojil si iba vyskovy reproduktor cez koax ?

Re: Audio kable

ten H1000 je taky moc pěknej, má ještě větší průřez a folie je meděná, nicméně ten průměr je hodně velkej smile

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Audio kable

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£