Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 67 z 67]

Re: Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

Souhlasím s antoniem. I při poslechu se to takto projevuje. A stejný názor sdílí více lidí z mého okolí.

Re: Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

Ale vždyť se podívej na ty simulace sám:

LF -3dB 20Hz: http://postimg.cc/image/l5s4btqen/
LF -3dB 50Hz: http://postimg.cc/image/p5craqewf/

Pro úplnost nech ještě sub i posluchače na stejném místě a dej sem ty obrázky znovu, včetně simulací fr. charakteristik v ozvučnici. Jak moc se to asi bude lišit?
Proč se nedá dost dobře ekvalizovat pod 1. módem už máš vysvětleno tady. Nechápu, co je na tom tak těžké přijmout smile

Re: Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

No, a co je tam v rozporu s tím, co tady řeším? Jasně snad vidíš, že mě 1. mód na 38Hz vůbec neomezuje, prostě nedávám sub tam, abych s tím módem měl pak problémy... Jestli ti nestačí tahle ukázka, tak už nevím.

Re: Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

To už jsem se taky snažil vysvětlit, že jeho nevybuzením nic nezískáváš, jen ztrácíš. Ty si pořád myslíš, že ho tím "vylučuješ z problémů", ale tak to není. Prostě se tím jen dobrovolně vzdáváš výkonu okolo 40Hz.

Re: Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

Ale to je mi jasné, tohle je příklad situace, kdy s tím nejde nic dělat, mám místnost, kde není možnost přesunout bedny + poslechovku zrovna tam, kde bych takového módu mohl využít, simulací ale zjišťuju, že dělat to takto není v tomhle případě zdaleka spásné, získám sice značně větší účinnost na 38Hz, ale taky značný úbytek citlivosti nad takovým módem, takže vyhnout se jeho záměrnému buzení mi tady vychází rozumnější.

Re: Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

antonio napsal:

Že ať použiju ekvalizaci jakýmkoli jiným způsobem, vždycky bude kopírovat simulaci, a tohle byl opět příklad toho, že subwoofer s nižší f3 zahraje reálně přesně o tolik níž o kolik ukazuje simulace a že pro 20Hz nepotřebuji místnost 5x8m a spoléhat na mód 8m strany.

Antonio, že "zahraje" víc je sice hezký, ale furt je to o hrozně moc míň, než by bylo potřeba. Myslím, že to je v kostce to co se ti tu snažíme říct. Jestli to je vidět v simulaci nebo ne, je věc podružná. A ano, nepotřebuješ nutně místnost 5x8m, ale pak nutně potřebuješ pořádnou sub-pumpu, která má oproti všemu ostatnímu o 5x-10x větší SPL, nebo musí mít takovou rezervu v sobě na spodním konci širokopásmový SW - velmi nepraktická a neekonomická věc.

Jirko -  i já ho sdílím. Předřadit 4R před reproduktor bývá slyšet. Ale o tom to není.

Vždyť i zde na webu byl dostupný článek od od dvojice olive & toole , kde je napsáno jak se to s věcmi má.

Re: Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

No konečně si rozumíme.

Příspěvky [61 až 67 z 67]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Stavím subwoofer s reproduktorem Visaton TIW 300 8ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£