Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 51]

Téma: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Chci postavit nějaký výkonný subík na venek i vnitřek. Poradíte něco?

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Kam mám poslat nějaký plánky?

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Jaký jsou nad tím satelity, styl hudby, reprodukovaná/živá, jakej zesilovač máš na to připravenej, jakej počet těch subů plánuješ postavit? Na to se totiž nedá jednoznačně odpovědět.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

A3  došly Ti e-maily? Je z toho něco pro Tebe realného? Nebo máš jinou představu?

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil Bery 8. 5. 2011 22:37)

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

to rf: díky, plánky došly, ale zatím nic co by se mi zamlouvalo, jestli máš ještě nějaké, tak můžeš poslat smile

to karel: satelity 2", 15" bc, krmeno skoro 1kw na stranu, styl reprodukovaná hudba ( sem tam live). Na basy qsc plx. buď 2x15 nebo 2x18 na stranu, aby to koplo venku drobet do dálky  jakou ozvučnici?

Přečti si pravidla, příště spoj dva příspěvky funkcí editovat a nepiš je za sebou.

(upravil KarelXth 9. 5. 2011 15:17)

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

A přemýšlel jsi o "klasice" MT18sub nebo ClassA?. Dva kusy na stranu už by těm satelitům pravděpodobně stačily (při dobrém osazení) a je to tak napůl mezi bassreflexem a hornou. Hraje to příjemně a zároveň to celkem "pálí". Případně možná nějaká "kopie" SB1000, což je 2x18". Ale tady pozor aby to opravdu byla funkční kopie a ne jen zvenku podobně vypadající bedna. To jsou všechno poměrně univerzální bedny, hodně asi záleží na osobním vkusu, zkus si je někam zajet poslechnout/půjčit.

Jinak nejvíc "kopou" horny, většinou ale na úkor opravdových basů, v počtu 2Ks na stranu to nemá smysl.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Funkčná kópia SB 1000 nikde nekoluje. Koluje niečo, ale je to pre reproduktory Snake s podivnými TS ktoré vôbec nemusia byť pravdivé. BR u tohto klonu je zle vypočítaný.

Web

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Tak necháme plánek kolovati, včetně měření a osazení.:-)

http://www.splacoustics.cz/doku/S2000.pdf

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Zdar a sílu, mohl by prosím někdo poradit do jaké bedny zavřít Faital Pro 18XL1600A ?? mám objednaný 4 kousky 8 ohmů, zapojím je dva a dva na stranu takže pojedou ve 4 ohmech, chtěl bych do bedny po jednom kvůli manipulaci a menším kšeftům,krmil bych to Crestem CC4000 do můstku ve 4 ohmech na každou stranu jeden, živá kapela, hrajem bigbít, chtěl bych měkkej ale konkrétní spodek a slušný prdy. Díky za odpovědi.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Dobré pořadí, objednat pěkně drahé repráky a pak bádat, do čeho je zavřít, aby to hrálo.
Ale variant je spousta, pokud si výrobce příliš nefandí. Xmax 13 mm, Fs 32 Hz, Qts 0,36 a Vas 195 litrů by ho směřovaly do basreflexu, nebo to vypadá na dobré i do hornflexu (viz Megaton)- ten by splnil požadované. Jen X damage 28 mm mi připadá málo.
Ty parametry vypadají tak vzorně, že jsem trochu skeptik, jaká bude realita... Především čekám rány na Cms, SPL na W a uchlazení.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Otas, mnoho lidí sem vleze jenom proto, aby si potvrdilo správnost svého rozhodnutí. Arture postav si PW 18-ku od Vládi Bunty a splní se ti všechny tvoje sny a přání.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

drahý nedrahý, jak už bylo řečeno z hovna bič neupleteš, a když tak nepraská, právě jsem čtyři kluky přivezl a věřím jim, je to TOP od Faitalu, tak jsem si udělal radost, pravda ještě nikdo takovej výkon v 18" neudělal ale Faital není diletant. Nevidím na tom nic divnýho koupit dobrej reprák a potom hledat bednu, je to novinka a rád bych dobře vybral uui

co se týče chlazení cívka je 5 1/4 " a chlazená zvenku, myslím že to hoši od Faitalu neponechali náhodě

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Arture, jen blbé 4 ", nevěř, co ti obchodníci nakukali - viz odkaz - a parametr: voice coil diametr.
http://www.faitalpro.com/products/sched … =201070140
Na tenhle průměr jsem u jiných slušných firem nenašel větší výkon, než kilowattu. Zavání to výjimečností, to je mi podezřelé.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

OK, ale chladí se zvenku dívám se na to na vlastní oči, Otas jsi asi pesimista, ale já optimista, protože importéři jsou kamarádi a zvukaři už to testují v bednách od RCF přímo vyzařující a výsledky z praxe jsou výborné - jeden hraje za dva jiné 18",

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Skvělá reklama, sám bych to líp nenapsal. Máš ještě něco podobného v rukávu?

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

přeber si to jak chceš, schválně jsem nikoho nejmenoval aby si to někdo nevysvětlil jako reklamu a vida přece se zadařilo, nemám důvod si něco vymýšlet a říkám vše na rovinu a očekávám od ostatních totéž, žádal jsem o radu na bedny,reklamu si výrobek udělá sám, já mám to štestí, že jsem u zdroje a chci to zkusit, toť vše

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Optimismus je obvykle jen nedostatek informací. To je bonmot, který nebyl vymyšlen pro tuto příležitost!

Při té přemaštěné ceně (ať nepomlouvám, neuvádím firmu) pak mohou dávat pro kamarády slevu i 30%, no nekupte to...
Samozřejmě není jen RCF, Beyma, PD, BC, Eminence....
Hledal bych vědomost nejdřív od těch, co to vyzkoušeli, a zjistili, v jaké bedýnce to tomu tupému RCF natřelo....
Nemusí to být špatný reprák, jen nestačí hospodsko-marketingové řeči, je dobré vědět, že bude možnost servisu, až odejde membrána a ta občas odejde (ne, že řeknou: raději kupte nový, teď máme jeho skvělého následovníka, pro vás se slevou).
Je dobré mít možnost si ověřit, zda firemní parametry platí (což nebývá pravda, viz třeba RCF LF18N401 a první vlna různých výrobců neodymů vůbec).
Pak se dá i správně navrhnout bedna. Jinak: BR bedna zjednodušeným způsobem podle parametrů výrobce: 126 litrů, ladění BR 35 Hz.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Já u zdroje nejsem, ale za chvíli budu sedět u Prazdroje. Tady je něco podobné tvému zázraku ne-li lepší. http://www.oberton.com/index.php?option … dspeakers. Podělte se navzájem s importérem o svoje praktické zkušenosti a pak napiš. Že máš čtyři repra v krabicích je informace tak do tohoto horkého dne a dozrávajících okurkách.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Dobrá jen do mě bušte já respektuju váš názor, mohl bych se ještě snažit bránit, ale jednak už mě to nebaví a mohl by to někdo vzít jako reklamu a kvůli tomu sem nepíšu. Pokud se chce ještě  někdo podělit o svoje znalosti a zkušenosti budu rád a děkuji za to. PS včera jsem slyšel venku koncert Krucipusk a Rammstein rev. na basech měl zvukař vypadalo to jako S2000 po třech kusech na straně, nevím čím to krmil, ale to se mě líbilo. Myslíte někdo že by bylo vhodné do takových beden strčit ty moje Faitaly Pro18XL1600A ? Mám na mysli hlavně litráž bedny. Dík.

Re: Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

U B&C můžeš najít inspiraci, pokud to nemá být bassreflex jsou tam i horny k parametrově podobným měničům. Dále např. Beyma a jejich SB18, googli dojmy.

Příspěvky [1 až 20 z 51]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba subu 15", 18" návrh, plánek?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£