Re: 186 Horn

Jedna vec je SPL a nejaka charakteristika a druha vec, ako to zneje. Predvcerom som ocuval horn podobny ako na spkplans pre PD 186, boli v tom 2x 18S 15LW1200 a zvuk bol sice makky a presny, ale malo hlboky a akoby s nejakym hrbom. Mam pocit, ze EM15 nebude zvukom nijaky zazrak.

Re: 186 Horn

nebude. v malém počtu už vůbec ne.

Re: 186 Horn

Ja bych mel jen jednu poznamku - zijeme v dobe velkeho rozsireni DSP procesoru a tam je mozny par tuknutim zcela udelat takovu zmenu zvuku, ze si clovek myslim, ze hrajou uplne jiny bedny... a take vyrobci beden uz davaji preset pro DSP, pro danou bednu a kdo ho nepouzije tak mu hraje blbe... samozrejme ma to jiste fyzikalni meze smile

Re: 186 Horn

DSP dokaze vyhladit charakteristiku, ale zmenit farbu zvuku a skreslenie dane konstukciou nedokaze ani zmenit fyzikalne vlastnosti menica. DSP je len taky oblb. Ak je horna naprdel, tak aj taka ostane, hoci sa bude akokolvek ekvalizovat a upravovat fazovo alebo casovo.

Re: 186 Horn

Ono je to ale jenom o tom oblbu. Pokud  "je horna na prdel" a po processingu to hraje pěkně, tak není důvod tu hornu nějak vyřazovat.

Re: 186 Horn

Len mam pocit, ze najvacsi oblb, ktory bude treba spravit pri niektorych konstrukciach a reprakoch je oblbnut hlavu kvalitnymi promile.

Re: 186 Horn

cokoli, hlavně že ti hraje big_smile

Re: 186 Horn

komar: ta moje poznamka nebyla nejaky narazka na tebe, ale holt proste je to tak, jindy muzes slyset ty samy bedny, ale pojedou pres jinak nastaveny DSP a budou znit o dost jinak...

Jo doba DSP zpusobuje ruzny veci. napr. basove bedny, ktere hraji smerove a jeste k tomu do boku od celni strany bedny...

Re: 186 Horn

To nieje len DSP, priklad ktory si uviedol. To sa riesi tak, ze jeden reprak vyzaruje s posunutou fazou smerom dozadu, 2 hraju dopredu a vzadu sa akust. tlak odcitava, tym padom sa da dosiahnut utlm az 20dB vyzarovanim dozadu a tiez okolo -10dB do stran, vpredu ostava bez zmeny.
Ale vseobecne sa s tym da carovat v ramci medzi fyziky.

Re: 186 Horn

To cos popsal taky znam, ale ja mluvil o jinem reseni, jen dve repro z celni strany...