Téma: 186 Horn

Bol by reproduktor od B&C speakers 18PS76 vhodny pre pouzitie do 186Horny co je na www.speakerplans.com ? Pripadne ktory iny reroduktor v cenovej kategorii tak cca do 5000Sk by ste mi doporucili ?

Re: 186 Horn

Ne, rozhodně nebyl.
Zaprvé: Mogale to nějak navrhnul, a doporučil repráky. Proč si myslíš že ta bedna bez repráků bude furt tak dobrá aby z ní lezlo něco kloudnýho a vyplatilo se to při její složitosti stavět? Proč stavět velkou těžkou kysnu když nebude hrát? Jestli máš jen na 18PS76 tak udělej basreflex. Bedna už nic nezachrání.

Zadruhé: Koukni se na PD 186 a BC18PS76 a najdi sedm rozdílů smile Napovím ti - koukni na průměr cívky a třeba Fs...

Zatřetí: Vhodné repráky by se našly - jenže nebudou stát 5000sk, a nebudou dlouhodobě odzkoušené. Životnost reproduktoru v horně opravdu nejde určit jenom cenou a psanými parametry, a výsledky se neválej nikde nazemi. Tudíž bys to musel risknout. A čím horší koupíš reproduktor, tím větší risk to bude.

Takže abych to shrnul - tvůj návrh není moc dobrý nápad. Hledal bych uplně jinou "alternativu".

Re: 186 Horn

Crashi, mam na Tebe otazku. Slyšel jsi někdy 186 Horn osazenou PD 1850? Nebo kdokoliv jiny. Zajimal by mě nazor na ozvučnici, repro. Zase mě napadají mé bludné zámky... Zajimalo by mě co dokáže jedna bedna s jedním tímto repro, když se tomu pořádně nakrmí.

Re: 186 Horn

Neslyšel. Bedna pro PD186 je prakticky ta samá. jedinej rozdíl je v objemu komory za reproduktorem. Tudíž nemá cenu strkat jeden reprák do druhé bedny a naopak. Co to dokáže můžeš vidět třeba na youtube -když napíšeš  1850 + F12 a zkoukneš 3 videa. Myslím že mluví za sebe. Zvládne toho dost.

Re: 186 Horn

No ano priemer cievky suhlasim ze robi velmi vela, ale ten od bcspeakers ma vacsie BL ako 186tka a vacsie EBP ma len o kusok nizsie Xmax a kedze FS ma vyssie len to nepojde tak nizko, alebo sa mylim ? Je mi  jasne ze reprak do horny musi mat velky priemer cievky, silny magnet atd. len som sa chcel opytat aky je vas nazor na tento reprak v horne.

Re: 186 Horn

nedobrej. Když se koukneš na měření, zjistíš že BC s tím BL o moc nevyhrává. Věru má lěpší Qes, ale co ti bude platný až se ti bude tavit cívka nebo trhat membrána - protože právě to z parametrů přímo vidět není. Takže teď ti bude líto připlatit 2000, a pak budeš plakat nad zničenejma 5000. Respektive dáš zas 2-3000 na to abys to vůbec dal do původního stavu až se to posere. A pak budeš počítat ne kolik to mohlo stát, ale kolik to nemuselo stát...

Re: 186 Horn

Ono je taky otázka, proč se ten horn jmenuje zrovna "186", žejo...

Web

Re: 186 Horn

Volvacek: Já je slyšel- zvučil jsem na ně. Měl jsem 6ks na straně a hrálo to velice solidně smile. Ale slyšel jsem i 1850 "origo" a nějak nepostřehl rozdíl mezi 186 osazenou 1850 a komplet 1850.

Re: 186 Horn

jo, záleží kde a načem ostatnim se hraje, ale jak je vidět z mogaleho plánků, 1850ka půjde o nějaký ten hertzík níže a decibelík výše...

Re: 186 Horn

Možná je to troufalost, ale obědnal jsem si dřevo u stolaře. A třeba do vánoc přibude novy projekt. Uvidime.

Re: 186 Horn

JJ ja tiez pojdem do tej 186tky ale len jeden kus, a asi tam dam predsa len ten PD186 uvidim ako to este bude s financiami aby som este vykryl aj naklady na zosilovac...Dost ma presvedcilo ked som cital na tom ich speakerplans fore ze ta 186 v tej horne ide tak nizko a tak kvalitne ze sa to da zrovnavat s hifi zvukom tak uvidim... som vazne zvedavy, uz len samotne kadejake lacne 18" basaky v bassreflexe su masaker tak som zvedavy co bude toto...ale 134dB@60Hz/1m pri 800W prikone  hovori za vsetko big_smile

Re: 186 Horn

píšou tam high fidelity bass, ne to že půjde pod 40Hz. nevím kde jsi na to přišel...

Re: 186 Horn

mmntik, při 800W? 186ka má pouze 600W, ne? Já chci jít do 1850ky... za ty prachy to stojí!

(upravil W@R35 28. 9. 2008 18:22)

Re: 186 Horn

Ja som pocul 186 osadenú 18PS76 a hralo to skvele!!!Bolo to na vynobraní v pezinku vcera a rozpraval som sa z vlastnikom a  hra mu to už skoro 1 ROK bez nejakej utrhnutej membrany alebo nejakej vady reproduktoru!Akrurat sa stažoval na velkost a váhu...

(upravil Crashpc 28. 9. 2008 18:59)

Re: 186 Horn

Volvacek: PD jsou slušný repráky, mají téměř pravidelně lepší reproduktory/cívky, a proto snesou mnohem víc.

No kdyby ty horny třeba hráli víc, tak už si na velikost ani nestěžuje....

Re: 186 Horn

Jako ja jsem uz mogaleho horny slysel uz hodnekrat s ruznym osazenim. A myslim, ze i 18PS76 tam bude fungovat celkem v pohode s jednou pripominkou - pouzivat je pouze prikonem cca 400W, jinak se upecou. To, ze je to jen 3" civka je proste malo.
Samozrejme zalezi  i na co to bude pouzivano, neco jinyho je zivy zvuceni a neco jinyho disco/techno...
Stejne zvukove je mnohem vic poznat lepsi zesik nez repro za 5 nebo 7 tis.
Levny zesiky jako RMX a jejich klony proste hrajou malo... (1850, 2450 naopak 4050 nebo 5050 uz je jiny kafe, taky stoji jiny penize).

Re: 186 Horn

nevím jak jsi na tohle přišel. Zesilovač nehraje. Jen dodává výkon. RMX2450 do jednoho MT18SUB/X bude hrát uplně stejně hodně, jako s adekvátně připojenym 4050/5050. a porovnávat 1850ku v můstku na dvě repro, a to samé 4050, to je absolutně zcestný a nefér.
Takže neplést pojmy s dojmy.

Re: 186 Horn

Jj splietol som si ten prikon s 1850kou je to len 600W.

No Crashpc neviem ako ty ale podla mna na zosilovaci zalezi a to VELMI, a inak neviem co to tu placate za kraviny neviem kto to uz pisal ze sa v horne roztrha membrana a podobne dristy, pracujem s reproduktormi dlhe roky, aj s hornami, videl som horny osadene lacnymi plechacmi az po profiky, a ver ze aj ked sa do uplne supackeho basaku narvalo 3x viac ako mal max.prikon tak sa mu v horne membrana "neroztrhala" proste sa len cievka upiekla a utrhla z formeru to je vsetko, niake trhanie a podobne dristy, to by ta membrana musela premoknut alebo ja neviem...

Proste do horny len velka cievka magnet, dobry kos atd... spalena cievka beriem, ta musi byt velka lebo tam nie je kam odovzdavat teplo ale pretrhana membrana ? prepac ale tak lacny reprak aby sa mu trhala membrana som este nevidel, aj do uplne najlacnejsich supov som tlacil 3x viac ale nic ine ako spalena/utrhnuta cievka sa nedeje. To iste plati pri velkych profi basakoch.

J a k tym zosilovacom, na tom zalezi a velmi, ako priklad uvediem napr. nie je 500W zosik ako 500W zosik.... mas 500W zosilovace v ktorych najdes 400W toroid a nejaku "filtraciu" a najdes 500W zosiky kde najdes napr 800W toroid a velke kapacity kondenzatorov, napr. inak dimenzovane chladice, a mnoho dalsich faktorov. Ja subjektivne si to delim na dve skupiny: zosilovace co pri max vykone doslova "kapu" a zosiky, ktore pri maximalnom vykone su vo svojom zivle a prave tam im je dobre. big_smile

Ked bude hotova ta 186tka poslem nejake foto, len najprv dokoncim svalnateho leacha a potom sa pustim do woofra , dufam ze postiham vsetko aspon do vianoc smile

Re: 186 Horn

crashpc: no vidim, ze o profi vis uplny prd.... myslim, ze malokdo ma moznost jako ja si poslechnout ruzny konstrukce, vcetne prohlidky cim je to ziveny a jak je nastaveny DSP apod...

Wili: my jsme teda v hornu jedno RCF doslova a dopismene roztrhali, civka mu jeste fungovala smile  ...ale byla to nase chyba

Re: 186 Horn

Wili: cívka z formeru, former od membrány, nebo membrána na dvě půlky, nebo zpopelněná cívka. je to uplně jedno. reprák jde dohajzlu tak nebo tak, a zbydou jen rudý nasraný oči...

zrovna u QSC RMX HD bych nějak nepíchal do toho "zesík a zesík".

hanz: ty zas nevíš kolik je jedna a jedna. 1850ka,2450ka, jsou prostě slabší zesilovače. O tom co hraje a nehraje vykládej medvědům. Popisuješ tu něco co nejsi schopnej fakticky vyjádřit. "Nehraje" a "dodává menší výkon" je zásadní rozdíl, který bys jako samozvaný profík mohl chápat.