Téma: Jaké vybrat?!

Ahoj lidi, mám dotaz: poněvadž jsem student, každá koruna je pro mě dobrá - momentálně mám větší seznam věcí, které chci koupit u Dexonu..jednou z nich je i vyhýbka. Vlastním 30-ti litrové bedny, osazené výškáči Beyma T-2030 (1500 - 20 000Hz), středem Beyma 5MP60/N (50-12000Hz), basáky se chystám objednat: Beyma 10BR60 (30-5000Hz)...

teď váhám mezi vyhýbkou:

DEXON 12 929 - 3WP 0,7/4,5-350 výhybka
350 W, 8 Ohm, 3 pásma, 700 - 4 500 Hz, 12 / 18 dB (890Kč/Ks)

nebo

12 924 - 3WPB 0,9/6,0-350 výhybka
350 W, 8 Ohm, 3 pásma, 900 - 6 000 Hz, 12 / 18 dB (699Kč/Ks)

Docela nerad se řídím pravidlem "co je dražší, to je lepší"..pravdou je, že mít neomezený rozpočet, sáhnu radši po těch dražších, nic-méně už tak mám seznam věcí v hodnotě asi 5000Kč, v nichž mám zahrnuty důležité věci, jako například ty nové basáky (momentálně mám nekompenzované výškáče + díry v bednách místo basáků).. V současném stavu je pro mě sehnat (jinak zanedbatelných) 400Kč poměrně problém, jistě, jednou přijdou, nic-méně čekat možná až měsíce na peníze, když mám rozebrané bedny, to není zrovna příjemné..Když jsem se zeptal na jiném fóru, jeden znalec řekl, že na těch rozsazích v případě mých reproduktorů až tolik nesejde, že to v pohodě zvládnou bez zkreslení, díky rozsahům = že zvuk bude sejný, načež druhý řekl, že zvuk těch dražších vyhýbek bude lepší..Jak to tedy je? Bude zvuk výrazně lepší, lepší, stejný, či horší?...vyplatí se mi (třebaže několikaměsíční) čekání na finance, abych mohl objednat ony dražší vyhýbky?..předem díky wink

Re: Jaké vybrat?!

Ty rozsahy fakt nic neřikaj.

Mám špatnou zprávu, obě ty výhybky jsou k hovnu smile vyhozený prachy z okna. Je potřeba ty bedny aspoň orientačně přeměřit a podle toho navrhnout výhybku na míru.

Jinak Dexon nemám rád, tak doufej, že bude vše vo poho.

Re: Jaké vybrat?!

tak to nemůžu souhlasit, dle nejúznějších expertů (a tím myslím lidi, kteří o tom vážně něco ví) jsou tyto 2 vyhýbky jednou z nejlepších voleb (samozřejmě postavené na míru by byly lepší, ale to už jsou moc velké detaily)...jinak v Dexonu objednávám každou chvíli něco, já ho rád mám smile

ale z5 k tématu..neberme v úvahu, že jsou lepší vlastoručně postavené, přeměřené...ani, že Dexon někdo nemá rád - potřebuji rozhodnutí mezi těmito dvěma wink

Re: Jaké vybrat?!

Tak se zeptej těch expertů, ne? Nebo si hoď korunou... tohle jsou opravdu vyhozený peníze.

Edit: Nebo si je nech změřit přímo v dexonu, máš-li to blízko.

Re: Jaké vybrat?!

chlapi big_smile ..děkuji za rady a snahu..ale jde mi vážně o tyto dvě..rozhoduju jen mezi nima (i dkyby to nebylo dle vás správné) smile

Re: Jaké vybrat?!

Mám na výběr ze tří možných cest. Na první cestě je jedno velké ho*no, co oko dohlédne je jenom nasráno. Druhá cesta je v podstatě to samé. Na třetí cestě je ježek, dál už je však úhledně posekaná travička, po které je radost chodit. Takže co já udělám? Půjdu první či druhou cestou, šlápnu do ho*na a dál budu chodit ve sra*kách, nebo šlápnu na ježka a dál půjdu po perfektní cestičce? Máš na výběr, tak si to nepo*er. smile

(upravil Frank 27. 9. 2008 20:14)

Re: Jaké vybrat?!

No, když šlápneš na ježka, tak budeš celou cestu kurevsky nasranej a taky z toho budeš mít hovno.


Deny, tady se odpovědi co čekáš nedočkáš, ty výhybky jsou na píču a my to víme. Jestli chceš mermomocí jednu z nich, kup levnější, obě budou hrát jak z prdele.


A ty lidi, co o nich tvrděj, že jsou nejlepší, jsou asi pěkný trotlové. Můžeš jmenovat? smile

(upravil Thales 28. 9. 2008 4:27)

Re: Jaké vybrat?!

Trotl 1, trotl 2 a Venca vod traktoru co viděl v hospodě ty hustohustý Ravelandy s červenou gumou za plexisklem. Jo a taky tam byla nějaká cífka (zapalovací?) a tady jsou přece taky a hned několik.

Konec legrace. Deny fakt nech si poradit. Myslíme to s tebou dobře. Jedna i druhá výhybka bude s pravděpodobností dosahující až naprosté jistoty hrát na dvě věci. Konkrétně pro první přiblížení na hovno a na nic. Jediná výjimka je kdybys měl přístup k nějakému tomu měřícímu vybavení a hodlal si ty výhybky alespoň trochu doupravit. Jenže pokud nejsi bastlíř který by dokázal takto získaný polotovar v kiombinaci s tím co se mu válí v šuplíku doma s nestoupajícími náklady přetvořit k obrazu svému tak se ti prostě a jednoduše nevyplatí. Jediná výhoda kterou to má je že se nemusíš patlats plošňákem a konektorama a to není mnoho ve srovnání s tím jakou práci bys musel absolvovat aby to stálo za něco.