Re: Poraďte se zesilovačem

Proc zrovna ten Axton, povis?

(upravil babakus 5. 4. 2008 21:15)

Re: Poraďte se zesilovačem

jarob napsal:

Ale babakusi, jestli se rozhodnu pro to, co jsi mi doporučoval a ono to nebude to pravé ořechové, tak si tě fakt najdu a ...
...pokecáme o tom, jak je život a kvalita zesilovačů relativní.

Tyhle MacAudia jsou velmi dobré znásilňovače, a navíc jednu 4050 jsem vlastnil a neměl jsem žádné problémy a ani jsem nepociťoval nedostatek výkonu.


Jestli chceš mám tady jeden Magnat Classic 4800, nechal bych ti ho za 2000,-

Re: Poraďte se zesilovačem

Nikde jsem k němu nenašel podrobnější informace, kromě ahifi.cz. Jak je starý? Neměl bys fotku čelní stěny ze strany ovládacích prvků? Stačilo by na mail, ať to tu nezatěžujeme zbytečnostmi. Mail bych měl mít v profilu.

Re: Poraďte se zesilovačem

Jak je starý nevim, kupoval jsem ho asi před 4 měsíci na ahifi.cz, chvíli byl namontován v autě, pak jsem auto prodal a zesilovač jsem si nechal. Informace a parametry máš na ahifi.cz. Mám k němu i manuál a možná bych našel i fakturu z a hifi, kde jsem ho kupoval za 2600,- . Není nijak poškrábaný ani pomlácený.

Foto:
https://i.postimg.cc/644VzCfk/classic4800-1.jpg https://i.postimg.cc/TL4qrtgj/classic4800-2.jpg https://i.postimg.cc/B8NCvSvV/classic4800-3.jpg

Re: Poraďte se zesilovačem

Dík za nabídku. Už jsem ti chtěl napsat "beru", ale dneska mě jeden známý vzal ke svému známému, tam jsem si prohlédl, vyzkoušel a poslechl jiný zesilovač, moc se mi líbil, tak už jsem ho objednal.
Mimochodem, budu mít stejný problém jako ty- přizpůsobení HI-out z rádia do LOW-in zesilovače. Zkoušel jsi to, co ti doporučil Sinclair? Funguje to? Mně se ty hodnoty odporů zdály moc vysoké. Řekl bych, že zesilovač v rádiu bude mít málo práce, napětí vyletí vzhůru a dojde k něčemu, o čem nevím, k čemu. A taky se mi moc nelíbil dělící poměr. Ten můj zesik bude mít vstupní citlivost 0,25-4V (to taky nevím, co to je, ale předpokládám, že rozsah napětí na vstupu, který je zesilovač schopen zpracovat a který se dá ovlivnit čudlíkem hlasitosti na zesilovači), tak bych ten poměr volil o něco menší. Ale nevím, jestli neplácám nesmysly.

Re: Poraďte se zesilovačem

Uvazujes dobre i spatne. Nevim, co by se mohlo stat kdyz bude mit zesilovac v radiu "malo prace". A jake napeti by kam melo litat? Palubni? Naopak ten zesilovac ma sanci stat se celkem cistym (ted se poustim na tenky led, tak nebudu teoretizovat).

Re: Poraďte se zesilovačem

Jarob: Nevím jak ty, ale já taky potřeboval převod Hi-Lo a vyřešil jsem to tímhle:
http://www.conrad.cz/konvertor-highlo-w-hl406+dp63729/
Včera jsem to nainstaloval do auta jako dočasný řešení k továrnímu rádiu. Připojil jsem no na repro v zadních dveřích. Převodník se nechá štelovat, tím ti odpadají starosti s voltama...
Převodník měli i v Dexonu za kilo, ale už nemají, vyprodávají.

Re: Poraďte se zesilovačem

Ad Michal: Myslel jsem tím napětí na výstupu ze zesilovače, na svorkách k reproduktorům, a tím, že by nějakou napěťovou ochranou v zesilovači  mohlo dojít k ořezání špiček signálu a tím ke zkreslení. Někde jsem něco četl o nějakých limitacích, tak mě napadlo, jestli by to nemohlo nastat.

Ad Tom: Je to sice hezká krabička, ale cena za dva kusy s poštovným už hezké nejsou... A ještě ke všemu bude jeden regulátor na krabičce a další je na zesilovači. A další zvláštnost u mého rádia- pokud jakékoliv + nebo - reproduktorových výstupů spojím s jakýmkoliv + nebo -, popř. s kostrou auta nebo s +12V, rádio přestane hrát. Je tam asi nějaká ochrana. Nechci riskovat, že v kouzelné krabičce jsou uvnitř spojené třeba mínusy. Co takhle se juknout dovnitř a poreferovat ostatním, co se uvnitř nachází, případně to zkreslit a hodit do placu?

Re: Poraďte se zesilovačem

Bodejď by nezapůsobila ochrana když ten zesík je určo v můstku a tím pádem ať připojíš cokoliv kamkoliv tak ho zkratneš.

Re: Poraďte se zesilovačem

Kouzelne krabicky mi problem nedelaly. Pokud vim v dexoni krabicce jsou proste dve trafa, krabicka je plastova a jako bonus ziskas i galvanicke oddeleni radia a zesu.

Re: Poraďte se zesilovačem

Nojo, ale Dexoni už s prodejem kouzelných krabiček skončili a Konrádům moc nevěřím. Tak to nechám na sobě. Bude to symetrický odporový dělič s celkovým odporem cca 600Ohm a dělícím poměrem cca 1:6 (Zátěž koncového zesilovače rádia cca 10mA. Možná by to chtělo víc, ale zatím nevím). Budu zkoušet. Zatím jsem vyzkoušel, že když cokoliv na výstupu spojím s čímkoliv na výstupu přes odpor cca 30Ohm, že se nic neděje ani při max hlasitosti, takže si můžu hrát s děličema od těch 30Ohmů. Jediný, co mi trochu vadí (ale zase ne moc), je to galvanické spojení rádia se zesikem. No, snad mi to auto neshoří...

Re: Poraďte se zesilovačem

Zdarec všem. Hledám veškeré info o 4800 Clasic 1000watt.
Babakuse prosím jestli by mi poslal vše co k tomuto zesiku má.
Moc mi to pomůže. Koupil jsem ho i s bednou do kufru a netuším jaké
jsou jeho možnosti a co bude nejlepši dokoupit. Dekuji za každou pomoc. DÍKY

Re: Poraďte se zesilovačem

Bohužel jsem ho prodal i s manuálem a tedy i s ostatními informacemi. Co konkrétně potřebuješ vědět? Něco si snad ještě pamatuju.