Téma: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Zdravím všechny
Chtěl bych si postavit vlastní subwoofer a našel jsem toto forum a je tu hodně zkušených lidí a jelikož jsem skoro amater nechám si rád poradit.
Takže mám 12" sub. repro o výkonu 150W (max 350W); 4 Ohm,; Kmitočet: 41 - 1000 Hz; Citlivost: 86 dB
Chtěl bych ho dát do tuby to znamená válce ten si asi nechám vyrobit jelikož asi nejlepší bude z dobrýho dřeva.
A moje otázka je jaký objem by měl válec mít a jak na výpočet bassreflexu a jak by měl být velký.
Nebo jestli máte přímo někde návod za link budu vděčen.

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Takhle to nefunguje. Pokud nedodáš TS parametry tak jakýkoliv návrh ozvučnice bude pouze nástřel od boku...

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Muzu mit dotaz, jenom tak skromny... Proc si budes nechavat vyrabet valcovou ozvucnici?

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

union: Víš co je google?

(upravil union 20. 8. 2008 10:13)

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

našel sem datasheet k repru:
(možná tohle by k tomu bylo)

http://i34.tinypic.com/2m5jmnr.jpg
http://www.edisk.cz/stahni/18788/054300 … .82KB.html

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Boha jeho... Tipa...  Za prvé, vysvětli mi jak chceš nechat vyrobit ze dřeva válec-tubu...?!? Za druhé, reproduktory z Tipy jsou, upřímně řečeno a promiň mi ten výraz, k hovnu, čímž jsem ti chtěl naznačit, aby ses příště nejdřív zeptal, než koupíš naprostou...to slovo ještě nevymysleli, ale naprostou naprostou ... a pak se teprvě ptáš co s tím. Čili osobně bych doporučoval asi tak 50-ti litrovou uzavřenou ozvučnici, protože bassreflex podle vymyšlených parametrů nespočítáš...

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Mě přijde, že poslední dobou se to tu řeší pořád. Nějakej maník přijde: "Mám supr reprák, chci basypyčo", přitom si ani k tomu nic nepročet a jen se ptá na to samý furt dokola. Už jen když je v názvu threadu "poraďte plís" tak to asi o něčem svědčí...

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Rozmáhají se nám tu autohifícký manýry... Copak lidem nedojde, že nadpisem by měli uvést problém se kterým chtějí poradit? Nebo je to naschvál, aby se každý podíval s čím že to kdo chce poradit...

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Proč válcovitou ozvučnici? Protože je to tuba a každej správnej autohifík ví, že ta má přeci nejlepší basy big_smile
A jak to udělat? kuchni někde strom správnýho průměru, zařízni na odpovídající délku, dláto do ruky a hurá do práce.
Kámoš chtěl taky tvořit tubu, když sem mu to rozmluvil, tak chtěl šestihran, nakonec si nechal poradit, udělal kvádr a jak si chrochtá smile

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Ale veď tuby sa predsa z dreva nerobia smile (len predná a zadná stena)

(upravil blade6591 21. 8. 2008 15:56)

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Ale robia, porzi napr. sem https://www.audioweb.cz/vase/bohyn2-03.jpg , takto nejako zacnes a budes s tymi hranolkami pokracovat dookola.. Potom si este nachysaj kopu nejkeho tmelu na zarovanie a zahladenie...Fujfuj, tolko robty... Ja by som to nikdy nerobil big_smile Alebo skus zohnat nejaku ruru z tvrdeneho plastu odrez kolko potrebujes... Ale 100% lespie bude ak spravis nejaku "normlanu bednu" ...

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

hej takto sa to robí keď si to robíš sám, keď si ale tubu kúpiš tak z dreva nie je...

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Mě to příde, že je většina z nějakýho slisovanýho papíru

Re: Výroba subwooferu - poraďte PLS

Přesně tak, je to v podstatě role papíru. Alespoň co jsem viděl já. Doma mám pár metrů 30-ti cm novodurky, z toho by mohla jít tuba dobře a pevnost ozvučnice by nebyla malá...