Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Ostatní technika » nahrada OZ 4558

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 90 z 90]

Re: nahrada OZ 4558

No, hned na titulní stránce píšou, že každý z vnitřních operáků je identický s 4558. Jaký smysl má vyměnit část obvodu za ultrarychlé operáky a zbytek nechat beze změny, když nevíš, kde si to můžeš dovolit a kde naopak?

LM837 neznám, ale nevypadá to nejhůř. Skoro bych řekl, že to bude trochu podobný "čtyřnásobný LM833" smile

Podívej se ještě na dražší, ale dostupný (v RS) dvojáky OPA2132 a čtveráky OPA4132. Narozdíl od OPA2604 mají "umírněnou" šířku pásma 8 MHz, tak by mohly být mírumilovnější. Zvukově to navíc nejsou vůbec zlý šváby, zeptej se mirulu, vrazil jsem mu je do zvukovky místo TL072 a TL074.

Web

(upravil Starter 15. 8. 2008 18:43)

Re: nahrada OZ 4558

opamp mám objednané ty OPA2132 a taky nějaké dvojté TLko uvidím.
Upřímně jsem nepochopil tohle.
Jaký smysl má vyměnit část obvodu za ultrarychlé operáky a zbytek nechat beze změny, když nevíš, kde si to můžeš dovolit a kde naopak?

1) s tím OPA2604 jsem udělal chybu uznávám ale nechám si jej do CD.
2) když tam byly původně 4558 a ten čtvertý OZ je podobný na 4*4558  a já vyměnil 4558 za 833 tak mě napadá že by ten čtvertý operák mohl také degradovat zvuk a měl bych jej také vyměnit. Tedy aspoň za ten LM837. Neříkám že mi máš podepsat že to bude fungovat na 100procent ale spíš mě zajimá názor jestli je moje myšlenka dobrá a nebo ten čtvertý "4558" tam mohu nechat a na zvuk to nebude mít vliv.
Myslím tedy že když mi šlapou ty ty 2*LM tak by ty 4*LM mohly taky jet.

Myslím to tak,nechci tam rvát ten 4*LM abych si myslel že to vylepším a pojede mi tam ten OPA2604. Ale chci tam dát ten 4*LM aby ten původní 4*4558 nedegradoval zvuk těch přeosazených dvojtých OZ.

Re: nahrada OZ 4558

Jo. Má to podstatně lepší logiku než to, cos udělal předtím s těma 2604.

Web

(upravil Starter 15. 8. 2008 21:23)

Re: nahrada OZ 4558

Tak já to zkusím a uvidím, přinejhorším tam narvu zpět ten původní 4*OZ.

Re: nahrada OZ 4558

No tak v NADech C521, C525 a C542 jsou BB OPA2134.

Web

Re: nahrada OZ 4558

LM837,TLE2142,LM833,OPA2132,OPA2134  Tak sem objednal po 2 kusech. Do zásoby ať mám, výhodný nákup tak se uvidí. Zkusím osadit zesilovač tím LM837 a uvidí se smile A jestli to pojede tak zkusím tam dát OPA. Ten TLE spíš jen ze srandy třeba se bude někdy hodit.

Ještě bych měl dotaz, mohu dát do patice OZ a pak tu patici vložit do další zapájené patice. Bavíme se o prezicních paticích, a nebo by to mohlo mít nějaký špatný vliv?

(upravil sinclair 16. 8. 2008 20:08)

Re: nahrada OZ 4558

Ale hovno vliv. Když to strčíš do precidipu, tak se nic zkazit nedá.
Ještě lepší by byly teslácké patice, které byly doopravdicky na čestné pionýrské celé POZLACENÉ, dělaly se i osmičky, ale bylo jich hrozně málo, tak jsme lupenkovou pilkou řezali napůl šestnáctky /patice lol/. Jednak mají ty tesly lepší kontakt i přítlak a líp se pájejí do desky, jednak jdou šváby poměrně snadno vytahovat, nemusí se to páčit ven jako z precizky.
Stejně nevím, proč se jim říká precizní...precizní byly ty pozlacený tesly, tohle je pro mě bastl-standard...

Jinak můžu konstatovat, že podprůměrnou spotřebku poznáte mimo jiné i podle toho, že jsou všude naprané 4558, případně ještě 4556 či 4560. 4580 už taky všude nejsou, sice takový Behringer je cpe i jako komparátory do zdrojů, ale nic to nemění na situaci, že zbytek obvodů odpovídá osazení.
Ale jedno musím uznat. 4558 i 4580 jsou neskutečně odolné šváby, snese to do vstupů strašný pecky a i zkraty, či vnucený napětí na výstupech.
Jsou situace, kdy už by 5532 nebo i OPAčka byla dávno v řití a 4558 normálně běží...podezřívám ty kurvy žlutý, že uvnitř je asi tak tolik tranzistorů co v Transiwattu smile
A to jste ještě neviděli ty nejrůznější /a nejhrůznější/ KOPIE těch 4558 v autoelektronice. Jedna verze je označená F4558 a to je teda něco. Že se jim i tohle vyplatí pajcovat..
Znovu se objevily asi tak dvacet let staré tranzistory 2SB817/2SD1047. Číňan je začal valit bez loga a valí to do kdečeho, mimochodem je to použitý i jako budiče v monobloku Mac ZX1000, nebo v koncích aktivů RH Sound. Jak jeden střelí, tak to bere v Macu celou paralelní kaskádu /5xA1941-C5198/. To má pak dovozce radost...

Web

Re: nahrada OZ 4558

Objednané IO ještě nemám ale nevydržel jsem to a koupil jsem si patice na ten velky OZ a rovnou jsem v gesu vyštrachal celkem použitelný OZ http://cz.farnell.com/jsp/displayProduc … EN-SKU-TEI Zvuk a hlavně šum je opoznání lepší než u původního čtvertého OZ všechny oz jsou chladné to znamená mají okoloo 28-29 stupňů a dokoce jsem zkoušel s novým čtvertým OZ  i OPA2604 a i u těch je teplota z cca 50 stupňů posunutá na 35. Ale radši je ještě neprovozuju zkusím sehnat tu dokumentaci a třeba to půjde upravit. zatím tedy jedu na 2xLM+1xTL a super. Dokonce už mi nechybí ani výšky jak předtím a zvuk je takový jasnější čistější a celkově vyrovaný smile
opampe prosímtě mohl by ses kouknout na ten odkaz a říct mi jestli u toho TL nevidíš někde vyloženě zradu (tím myslím aby němělo nějak moc nevhodné parametry) vím že nebudeš vědět podle parametrů jak to hraje.

Re: nahrada OZ 4558

Ale tak TL074 byla klasika, zvuk nic moc ale šlo to (určitě lepší než 4558 a spol, ale citelně horšínež LM833/NE5532). Pokud je tohle upgrade, tak to jistě hůř než 074 nehraje smile

Web

(upravil Starter 18. 8. 2008 17:32)

Re: nahrada OZ 4558

Teď budu hledat a štrachat a zkusím sehnat něco u RS něco ještě lepšího a uvidí se. Ještě zkusím ty čtverté LM. Jinak v gesu lepšího nic neměli tak jsem to vzal spíš jako test než jako upgrade ale dokonce i upgrade se povedl.
Ale aspoň teplota u OPA klesla o 15stupňů takže jde poznat že už se ty OZ netrápí jak předtím.

Příspěvky [81 až 90 z 90]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Ostatní technika » nahrada OZ 4558

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£