Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Ostatní technika » nahrada OZ 4558

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 90]

Téma: nahrada OZ 4558

ahojte, prosim vas poradili by ste mi nejaky "zoznam" akymi operakmi by sa dali nahradit tieto sracky? (okrem opa2134, 2604 lebo tie nemam ako zohnat a objednavat mimo sr by som nechcel) dakujem moc.

Re: nahrada OZ 4558

Např. NJM4580, NE5532, LM833...

Re: nahrada OZ 4558

a co takto opa2277?

Re: nahrada OZ 4558

U OPA2277 mě na první pohled zarazila nízká hodnota SR. Rychlost přeběhu je prý jenom 0,8V/us...

datasheet zde: http://www.datasheetcatalog.org/datashe … Xrvxsy.pdf

Re: nahrada OZ 4558

ach ano, prepac to som si nevsimol. ide o to ze sa mi operaky nechce kupovat a rad by som vyskusal sample z ti.com big_smile a zaroven by som vytunil zvukovku... smile

edit//
este som nasiel:
TLE2072
TLE2142
OPA2131

Re: nahrada OZ 4558

Z tohoto výčtu bych vzal nejspíš OPA2131. U těch zbylých dvou bych se bál oscilací, nestability zapojení při náhradě za 4558. Ať se vyjádří také někdo jiný prosím. smile

Re: nahrada OZ 4558

Výběr v #2 je asi to nejlepší, s ohledem na cenu, ale bral bych to přesně v opačným pořadí. LM833 je z těch levných takový nejpříjemnější.

Web

Re: nahrada OZ 4558

este som tam nasiel opa 2132 a ten sa mi zda najpriatelnejsi, co vy na to? zatial moc dik za rady smile

(upravil opamp 8. 6. 2008 12:29)

Re: nahrada OZ 4558

v poho.

úplně vystačí lacinější 2134.

Web

Re: nahrada OZ 4558

ok, dakujem velmi pekne smile

(upravil Starter 10. 7. 2008 11:23)

Re: nahrada OZ 4558

Mám dotaz ohledně JRC4558 mrknul jsem do zesíku a v přední části na samotné desce kde je regulace výšek,basů a balance jsou 2xJRC4558 a 1x nějaký větší šbáb JRC M7025G Má smysl měnit tam ty JRC4558 ? Totiž vidím že je měníte ve zvukovách ale o zesilovačích nebyla řeč. Připadá mi to úplně jednoduché deska je na 1 šroubku chytnutá přes kus plastu, k ní je lehce odpojitelný konektor. Stačí odpojit odšroubovat dát patice a dát tam něco jiného ale vůbec nevím co?
Jinak já korekce nepoužívám všechno nastaveno na O

(upravil opamp 10. 7. 2008 11:49)

Re: nahrada OZ 4558

Ano, za předpokladu pečlivé práce a použití vhodného nového operáku to je opravdu jednoduché a přínosné.

To, že jsou korekce na nule, znamená pouze to, že (v rámci možností) nehrbí kmitočtovou charakteristiku. Jsou ale samozřejmě stále zařazené v cestě signálu a ovlivňují jej.

Vzhledem k tomu, že ten zesilovač nebude nic zázračnýho (o čemž vypovídá mimo jiné i použití 4558 - i lepší minivěže používají aspoň 4560), neplýtval bych penězi za zázračné operáky. Doporučil bych LM833, NE5532, NJM4580. Pořadí, v jakém jsem to napsal, vyjadřuje moje osobní preference, nic víc.

Web

(upravil Starter 10. 7. 2008 11:55)

Re: nahrada OZ 4558

Díky moc, myslel jsem si to že to přes ty OZ jde i když jsou korekce jakoby vyplé. Jinak pro mě ten zesilovač celkem zázrak je o proti dnešním risívrům (on je taky dost starý risívr ještě made in Japan za tehdá šílené peníze) . dám tam patice a bude. Jinak kde prosím koupit nejlépe ty LM833? v GM je maj ale asi né origo.
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro … il=313-225
Nejsem prase pájel sem už i v mobilních telefonech nějaké smd a všechno vždy šlapalo takže trošku vím co a jak.

Re: nahrada OZ 4558

V GMku mají STM verzi. Pokud vím, je to opravdu STM a ne napodobenina, stále od nás něco berou. Není špatná ale doporučil bych Ti raději verzi National Semiconductors. Např. www.rs-components.cz. Má "kulatější" zvuk. Pokud máš ale rád výraznější, ostřejší výšky (nebo bedny, který výšky moc neumí), vraž tam klidně to STM.

Web

(upravil Starter 12. 7. 2008 11:01)

Re: nahrada OZ 4558

opampe promiñ že otravuju zas ale, mohu mít 2x http://gme.cz/cz/index.php?page=product … il=310-512 nepoužité s dokladem z GME za polovinu ceny. Mohu je tam dát? Jakože asi je nevyužiju naplno ale jestli se posunu ještě o kousek výš o proti těm LM833.
Jinak já byl původně připraven že za ty dva oz dám aspoň 3kila smile Stejně když si koupím nové OZ tak ušetřím v pondělí za hospodu protože večer nepudu nikam a budu poslouchat smile

(upravil opamp 12. 7. 2008 20:13)

Re: nahrada OZ 4558

LME jsou samozřejmě o pěkný kus lepší než ty LMka... Jsou ale rychlejší a to může komplikovat život.

Kup je za ty prachy a pokud tam budou zlobit, použiješ je na tuning CD smile a do zesíku vrazíš ty LM833.


Hele a pročpak jsou za polovinu ceny? Nezjistil majitel, že to je pajc???

Web

Re: nahrada OZ 4558

Ne,ne on něco stavěl a nakonec tam dal jiné OZ tohle mu zbylo a něco mi dluží tak mi je dá za polovic. Koupím i ty LM833 pro pro jistotu kdyby s tamtěma byl problém.

Re: nahrada OZ 4558

Tak na tz LME si počkám kámoš jel pryč na 2 týdny. Ale jako nedočkavec sem si sehnal na hraní NE5532, NJM4580 napájím dneska precizní patice a uvidíme. ty LM jsem nesehnal v GM maj hovno v GESu něco jo ale ty LM ne.

Re: nahrada OZ 4558

odkud jsi? pokud z prahy, dám Ti dvě LM gratis.

Web

(upravil Starter 14. 7. 2008 15:37)

Re: nahrada OZ 4558

Né, kousek od ostravy. mají tam http://www.ges.cz/?page=index&or=so … ES05001251 ale ty jsou asi nepoužitelné. Ale stejně za 2 týdny budu mít ty LME snad budou takže to až tak nevadí budu zkoušet dneska ty co sem koupil a pak poreferuju. Ale díky za ochotu.
Patice už tam mám a jede to jen sem ještě neměl čas poslouchat takže večer napíšu jak dopadl test poslechový.

Příspěvky [1 až 20 z 90]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » nahrada OZ 4558

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£