Re: Tipa - Otřesný zážitek

Pres internet? Do 14dni mas moznost odstoupit od smlouvy bez udani duvodu.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

to bych ty arn musel očistit od prachu a pracně balit a podobně.... zkusím to na ně jinak...

Web

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Volal jsi tam?

Re: Tipa - Otřesný zážitek

No konečně to Checovi řekl i někdo jiný než já, mládě, na a tomto vlákně.Sedět u počítadla vstřebávat informace,nic nedělat,ptát se na věci známé obecně,podlaďovat BR vůči fs repráku ,plést si to s oktávou,lepit přídavný magnet se setinou milimetru a rozvíjet další krávotiny ....A je jich mnoho,To mu jde.
Crashpc.řekl jsem to již při prvním vstupu.Místo reálu hovoříte o nezajímavých věcech.Když jsem se snažil o znovuzavedení teorie byl jsem sestřelen pro začátečníka.Pánové uvědomte si prosím,že vás lidé čtou,vznášejí neustále stejné otázky a je vhodné jim poradit a nebo přesměrovat na jiné stránky.Crashp-jsi na to dost chytrý.
Všem:nenechte se unavit při pročítání těchto stránek.Občas se tu najde i zajímavý návod od lidí co problematiku znaj

Re: Tipa - Otřesný zážitek

1) Přidáním magnetu se o dost zlepší TSka reproduktoru. Myslím, že antoniova měření (s ARN150) jsou jasným důkazem.

2) Co je špatného na podlaďování BR pod fs reproduktoru? Jediné, čeho jsem si v simulaci všiml je rostoucí GD. Samozřejmě, že zanedbávám extrémy typu fs měniče-50Hz kdežto BR na 30Hz. Pokud ale vezmu v úvahu reproduktor s dostatečně nízkými Qčky, slušnou výchylkou a vysokým Bl, nevidím důvod, proč BR nezkusit podladit aspoň o 10Hz...

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Muth: už to není amplion. Průměrnej věk zdejšího osazenstva tipuju na 22 let, tak si to přeber. Je to tu samej mladej a chudej. Na jiný stránky (krom speakerplans) nechodím. Je to tam plné bullshitu. Tady je plus mínus pořádek.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

20-21 smile

Web

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Viděl jsem dost 22letých co měli 2 Bavoráky osazené hudbou.Kdybych nebyl chudej,pravděpodobně bych se zde vůbec nevyjadřoval.

Pro Crasphc: A proč? Přines  nové poznatky.Stavíš bedny? jako já? Rád se s tebou podělím o vše.Hlavně se neptej na již fyzikální otázky okolo repro.Ty platí stále,Amplione!!

(upravil Zorg 30. 7. 2008 23:00)

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Muth: A ty jsi kdo, koukám Plzeň, pověz nám něco o sobě...

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Zorg...A co chceš slyšet.Radši hovoř k tématu. Otřesný zážitek . Máš to nahoře .Ty jsi kdo?HMMMMM

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Sem choděj převážně kultivovanější lidi, timpádem socky který nedostanou pod stromeček od svýho zloděje táty bavoráka za mega.
Fyzikální otázky na repro - je jich tu ještě dost nezodpovězenejch nebo nevysvětlenejch. kdyby to tak nebylo, nechodili by se ani zdejší lidé ptát. Reproduktor není kostička lega a ozvučnice není páté kolo u vozu. Já to považuju za regulérní vědu s názvem Elektroakustika. A věda neni snůška faktů který by se kdokoli mohl našprtat. Prostě hodně věcí stále nevíme.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Muth: Otřesný zážitek, vždyť  jo. Já totiž nezačal po několika příspěvcích na lidi prudit, že plácají krávotiny a sám mlel 5tý přes 9tý. Říkáš, že seš chudej, přitom si kupuješ měniče po řádově stovkách $ a házíš odkazama na Velodyne, říkáš jak dlouho se tím zabýváš, ozvučnice stavíš... Tak se ptám, kdo teda seš? Snad někdo jako Duroň nebo týpek z nějakýho hifi studia (a že jich tu zaniklo dost)? O mě už si lidi názor mohli udělat in natura. Pokud mi někdo jako dawsoo řekne, že jsem kokot, ještě se ukloním a poděkuju, protože je to pravda smile Ale o tobě nevím nic a asi nikdo tu...

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Asi tak. Myslím že je slušnost se trošku představit - prezentovat se.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Thales:Jsem tatík dvou dětí právě dospívajících.Od roku 1963-narozen- jsem stihl pouze zajít na učňák, vyučit se  a začít hrát v několika kapelách-bicí-kytaru, navštívit střední školu obor Sdělovací a zabezpečovací technika.Po maturitě jsem ještě skočil na VŠ elektrotechnickou a strojírenskou. V KSČ jsem nebyl.Jsem z  dělnické rodiny.To je vše.Nevím však kdo se tu takto prezentuje! Jsem asi první na vyžádání.
Pro Crasphc:Na fyzikální otázky bylo odpovězeno dříve než jsem se ty a já  narodil. Pouze technologie výroby je lepší a možná i více  vyvážená.O kostce vyprávěj své dívce a nebo Checkovi.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Muthe s tím s tebou nesouhlasím. Kdyby bylo vše zodpovězeno, nikdo by se neptal. Navíc na tý vyšší úrovni jsem si nevšiml, že by se otázky odpovídaly odpovědí. Odpovídá se mnoha měřeními, grafy, porovnáváními spolu s podporou fyziky a hroudy vzorečků. To přinejmenším může vyvolat další otázky. Ono taky kdyby bylo všecko už vyřešený, asi by se o to dost lidí přestalo zajímat. Proč taky řešit znovu věc která už je hotová že... Internet je plnej bullshitu, a když chceš opravdu něco specifickýho, tak to tam prostě nenajdeš. Tohle hluboký knowhow si ale každej hlídá. Proč by ho taky předával zadarmo když na jeho dobytí věnoval ukrutné množství času, někdy peněz, néli slz, potu a krve. Koneckonců to není jen o jedné informaci. i kdyby se člověk dozvěděl správnou informaci, často jí nemůže jentak aplikovat a je mu tedy poměrně k ničemu.
Melu tu sice o hovně, jenže praxe ukazuje, že vědět je obtížné. Nikde to na zemi neleží a je potřeba to hledat. Tak nerozumím tomu, proč ryješ do těch ubožáků kteří nevědí a hledají. Kdybys jim aspoň poradil kde....

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Muthe prima ale o stranu tu nejde. myslel jsem spíš co si stavěl nebo stavíš, co tě baví, jaké máš zkušenosti. Není potřeba tvůj profil, spíš tak nějak lidsky víš? Jestli si spíš na ty bedny, znásilňovače, co se ti líbí/nelíbí. Já vím žeb se to nedá jen tak shrnout ale takový nějaký první nástřel.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Crashpc:Jsem rád,že jsi sám oddělil pojem fyzika a elektroakustika.Je to sice úzce spjaté,ale příště si budeme trochu více rozumět.To že bylo téměř vše zodpovězeno jsem myslel právě F. s,jak jsi hezky řekl,podporou hroudy vzorečků.E. z ní jaksi vychází a moje zmínka o technologii výroby je nasnadě.Když jsem před cca.25-ti lety postavil 1. bedny,byla tu pouze TVM a 3 repráky v HI-FI třídě.ARN nebyl nikde k dostání,zjistil jsem však,že v tenkrát preferovaných severních Čechách jsou občas v prodejně TESLA k mání.Jsem z Plzně a pro nový basák jsem musel jet do Ústí n L. vlakem.Celou dobu jsem se bál,že mi ho prodají.Když jsem ho přivezl,zažil jsem pocit dokonalého štěstí.S jakou pečlivostí jsem přistupoval ke všemu ostatnímu z toho, co jsem napsal, možná vyplývá.Mimochodem, ten hrb nad 100Hz má reproduktor po všech inovacích ještě dnes.Nechci ale obracet rakev dnem vzhůru.
O zachování knowhow je mi něco známo pouze ve smyslu toto dobře zpeněžit.Proto si myslím,že na naše forum asi nepatří se oněm zmiňovat.
Chce-li někdo jednu konkrétní informaci a vím-li,pak jí uvolním a budu z toho mít radost.Rozhodně nebudu pátrat,zda zná i další souvislosti.Je to ztráta času.
Melu sice o tom samém,ale nevím jak jsi nabral dojem,že ryju.Když mrkneš na historii,zjistíš,že krom TVM měničů a Check jsem se snažil vždy konkrétně poradit.Samozřejmě v rámci svých možností.
Thales:nástřel:preferuji vždy celý akustický řetězec.Co si můžeš udělat sám s vynaložením nejmenších nákladů,udělej.Po perfektní přípravě-teorie a praxe bude výsledek lepší, než hotovka.Nešetři na akustických měničích,budeš zklamán při vynaložení stejného úsilí /myšleno práce truhlářské,výhybka,tlumení,konečné ladění/.Vyskytne-li se problém a nebo závada,odstraň ji po důkladném zdiagnostikování.Největší úsilí však napři při hledání její příčiny.To platí obecně.Ani při zachování těchto poťouchlých teorií nepostavíš to co se líbí všem.Jak jsem již říkal,preference a ucho má každý jiné.Možná když se sejde parta nás nadšenců na testu max. 3 bedny ve stejné kategorii...Zatím jsem se s vámi testu neúčastnil.
Sám po dlouhém hledání preferuji 2pásma, stojany a SW s ekvalizací na dané podmínky místnosti.Aktivní SW však musí být vybaven plynulou korekcí natočení fáze.Jen pak to jde sladit.
Omlouvám se nějak jsem se rozkecal.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

nene, mě šlo o tohle:  "Na fyzikální otázky bylo odpovězeno dříve než jsem se ty a já  narodil."
Je to sice hezká věta, ale lidi se roděj a umíraj, a potřebujou to vědět znovu a zas. to je na tom to strašné, a bohužel na to wikipedie ani nic podobného absolutně nestačí.

Re: Tipa - Otřesný zážitek

Mrkni na stranu 2 ,jsme na 3.Tam jsem napsal,že se lidi budou ptát ... a ty a já jim můžeme  donekonečna odpovídat.Až nás to nasere, skončíme.Jinak fyziku jsi určitě ve škole měl.
Jo a lidi co jsou schopni za každou cenu nesouhlasit,znám.Obracení támatu na hovadiny"roděj se a umíraj"
Já tě opravdu nechci prudit,ale snad hovoříme o Elektroakustice.Navíc bych rád konkrétněji na tomto foru.
Jinak můj Email snad znáš.