Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Komponentní sada

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

(upravil John370 29. 7. 2008 9:00)

Téma: Komponentní sada

Zdravím,potřeboval bych poradit,chtěl bych si nového "ojetého autí" koupit nějakou tu komponetní sadu.Obětuji tak 2500kč.Krycí rámečky podmínkou.Velikost středobasu 165 mm.Děkuji za tipy,v tomhle nemám přehled...co je kvalitní...za tuto cenu...zatim to poženu rádiem.Pak bude zesilovač.Líbí se mi i některé modely od Dexonu a Hertzu.

Web

Re: Komponentní sada

já bych bral http://www.ahifi.cz/reproduktory/dls-b6a.html když máš v plánu zesilovač tak ještě http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut … p-6-5.html

Re: Komponentní sada

Dexon za tu cenu asi nebude špatný... Výšky měl kamarád ve škodovce tenkrát se nám zdály fajn. Litý koš basáku, textilní 25mm kalota výškáče, výhybka 12/12dB, to je myslím fajn, za 1500,-. Jen mě štve, že píšou cosi o tkaný lehký membráně basáku a on je to měkký plast... Podíval bych se taky na Sinus Live.

Re: Komponentní sada

Johne, cos pořídil za auto? já to nezaregistroval.

Re: Komponentní sada

Tom:no jěště autí nemám,ale už mám zamluvené,na 90% to bude všemi "kritizovaná" Alfa Romeo 146 1.6 16V Twin Spark -kupé hezké auto pro mladase, ovšem dobře jede,drží dobře na silnici,hezky vypadá ale za to žere víc,a nahradní díly jsou přeci jen dražší...právě bych jěště vyřešit muziku.A to tak,že nějaký kompa dopředu,(dozadu coaxy) zes a sub.Nic extra,ale mělo by to být poslouchatelné.

Web

Re: Komponentní sada

Hm, tak itelská exotika... Právě se o víkendu chystám nainstalovat Carpower Preset-1. Jsou sice 2x dražší, ale jak jsme se bavili - můžem se vidět a já ti je můžu přivést ukázat. Máš mail.

Re: Komponentní sada

Johne, já bych určitě využil nabídku Toma a preset si poslechnul. Můžu ti taky doporučit co teď mám v autě, ale neudělám to, za prvé bych zase slyšel co je to za hrůzu smile i když jsem za ty prachy spokojenej, a to ještě nemám pořádně udělaný dveře. Za druhý, když si to neposlechneš tak stejně si obrázek neuděláš. Když by se ti ale preset fakt líbil, tak bych zvážil možnost koupit samostatně predátory a détéčka a výhybku obšlehnout od Toma. Složitá nebude, protože kompenzace, bafflestepy a podobný věci se v autech nekonají. Tady by se imho dali ušetřit kačky oproti komplet setu.

(upravil Tom 30. 7. 2008 13:25)

Re: Komponentní sada

jÁ MÁM PRESET-1 komplet. Středobasy, vejšky i výhybky, vše koupený. Výhybka je na pohled udělaná poctivě. Má i takový fičury, že když uvolňujete šroubek svorky pro kabel, ten plíšek se sám zvedá, tak se kabel krásně přichytí levou zadní. Má to přepínání fáze, volitelnou strmost 6/12dB a možnost snížení citlivosti vejšek o 0/3/6dB. Takže bude dost parametrů na poslouchání/štelování.
Ale jak říkám, je to 2x Johnova uvedená cena.
Hele Johne a co Helix? Mám v zadu 5" koaxy a na to kolik stály a kde jsou umístěný hrajou velmi sympaticky. 6,5" kompa by nemusely bejt špatný. Ne?
Jo ty Presety vyjdou s výhybkou dost výhodně. Když budeš kupovat středobasy a vejšky zvlášť, bude to stát snad tolik co celá sada.

Re: Komponentní sada

Tome, asi bys nebyl ochotný změřit indukčnost cívek na výhybce, že...? Mám DT-284 zapojený na univerzální výhybce a rád bych to udělal pořádně... Jenže si nerozumím s programy na výpočet výhybek...

Re: Komponentní sada

Tome, Preset-1 obsahuje jenom DTéčka, výhybky a Pradátory 6/4? Nic navíc? Žádný grily, domečky na vejšky ani kabely?

PRESET-1............ 5712 Kč


DT-284.................781 Kč
PREDATOR-6/4......2693 Kč
CDN-2X................1290 Kč

Imho za 1.300,- by se dali pořídit kvalitní DIY výhybky.

Re: Komponentní sada

Mathes: Zklamu tě, přiznám se že indukčnosti jsem nikdy neměřil (pořádné výhybky jsem nedělal), nemám na to ani vercajk. Dál se rozepisovat nechci, na to je krásný téma v Hlodníku . viz učení ve škole a lenost u blbého kantora přecházející v lenost moji (abych to neházel jen na kantory). Ale jak jsem psal, má to přepínače fáze, strmostí a útlumu, no nevím, přijeď do BN a uvidíš smile

Junglist: Sada obsahuje středobasy, výhybky a výškáče. Pouze výškáče mají připájenej metr dvoulinky průřezu cca do 1mm2. Zbytek nic, žádný grilly, domečky na vejšky vyrábím sám. Materiál - MDF, překližka, tmel

Re: Komponentní sada

Potom ale nechápu výhodu Preset-1 jako sady. Viz ceny z webu Monacor sad Jestli budeš mít chuť, tak mi pošli nějaký fotky na mejla.

Re: Komponentní sada

with the PREDATOR-6/4, the high-end dome tweeter DT-284, and the crossover network CDN-2X, which has been optimized precisely for that purpose.

Přeložil jsem si to tak, že oni tu výhybku jinak standardní ještě trochu doladí pro právě tuhle kombinaci měničů. Výhybku totiž taky prodávaj i jako univerzální pro různý kombinace. Ovšem jak výhybku laděj nevim, jestli maj trošku jiný hodnoty oproti tý univerzální, to je otázka.

Re: Komponentní sada

Johne, na Dexonu maj výprodej, koukni na autohifi. VF62 je za pěknou cenu.

Re: Komponentní sada

Tome, to je škoda... Už jsem se zkoušel ptát autohifíků, ale jako když hrách na stěnu hází a tady se nikomu zkusit nasimulovat filtr nechce...
Jungliste, absence domečků pro výšky mě taky štve. Kdysi jsem si chtěl DT-284 koupit, ale nechtělo se mi vyrábět domečky, tak jsem radši šel do dražších Sinusů. Ale nedávno, když jsem DT-čka koupil pro kamaráda a slyšel je, vyměnil jsem je s ním za Sinusy a teď přemýšlím, z čeho pro ně ty domečky jednoduše udělat...

Re: Komponentní sada

Díky za tip Tome,je fakt,že jsou za šlušnou cenu.Nemáte je někdo ty VF62,jak jsou na tom zvukově?Jou,instalace taky bude asi zajímavá....

Web

Re: Komponentní sada

John370: Za ty prachy jsou slušný.

Re: Komponentní sada

Mathes: Já bych tu výhybku klidně hodil do placu na přeměření, toho se nezdráhám.

Včera jsem horko těžko stihnul doinstalovat Presety. Musím říct, že hustý. Středobas má magnet asi 4x větší než původní měnič s plastovým košem, ikdyž pozor - má větší průměr příruby vež klasickej autohifík, asi 180mm. Docela mi slepilo, když jdem zkoušel jak se mi vejde do dveří, naštěstí se vešel jen tak tak.
Dveře mám vytlumené, výškáče v domečku, napojeno na Audison LR605XR. Oproti tovární instalaci je to jinde, má to velkej potenciál. Musí se to ale rozehrát. Basů moc není, ale čekám, že se to časem zlepší. Co se týče výšek, tam je obrovskej prostor pro laboraci s jejich umístěním. Mám pocit, že jak poslouchám mimo jejich osu, zvuk se hodně mění, v každém případě je jinej než z továtních výšek. Ty jsou v palubce, hrajou odrazem o přední sklo a všude v autě zní stejně blbě, tak nějak uslintaně. Snad pomůže, až se středobasy rozehrajou. při velkém zesílení a odpojení vejšek je u dělící frekvence zvuk nepříjemnej. Tím velkým zesílením nazývám stav, kterej zažívám poprvé. Je to hlasitost, která se sice dá vydržet, ale jen chvíli a ne při jízdě smile

Re: Komponentní sada

To seš hodnej Tome, ale obávám se, že se do toho nebude nikomu chtít. Přece jen autohifi je tu tak nějak navíc... Nabízím finanční odměnu, např. jako cestovný, nebo otravný tomu, kdo by byl ochotný změřit Tomovu výhybku... Asi nejlépe někdo z Prahy...

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Komponentní sada

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£