Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Vyroba Subwoofru s dvema repro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Dobrý den. Dělám bakalářku výroba subwoofru. Uz mám vybrané reproduktory od výrobce SEAS tip L26RFX/P H1209. Mám problem jsou mereni z 0,5m chtěl bych se zeptat co se změní za parametry o proti mereni z 1m a jak to popřípadě přepočítat abych to mohl dat do simulace. A Jestě nevím jak ty dva reproduktory dát do ozvučnice jestli 2 repduktory standartně a nebo do push - pull a jak udělat simulaci pro ty dva. Jsem začátečník a začínám v tom všem mít guláš za každou radu budu moc rád. Nejlépe by semi hodilo nějakej pustup jak postupovat.
Předem děkuji za odpovědi

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Měření z 0,5m má vliv jen na carku, která se v simulaci nezohledňuje.

Tenhle Seas je dobrej do BR bedny o objemu (plácnu) asi 80 litrů. Když použiješ 2, budeš potřebovat dvojnásobnej objem. Když použiješ push-pull a hlavně teda isobaric, můžeš jít na poloviční objem, což by bylo pěkný, ale přijdeš o citlivost, kterou to i tak má malou.

Vzhledem v potřebnýmu objemu, ceně a citlivosti Ti doporučuju koupit jen jeden kousek L26ky.

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Děkuji moc. No ja už musim použíit dva sad(( Věčí objem by nemusel bejt zas tak velkej problém. No když už používám dva jak udělat náhradní schéma dvou reproduktorů? Jak to přepočítám abych mohl udělat simulaci?

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

O ou, náhradní schémata, teorie, vzorečky... CHECKúúúúú lol

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Musis pouzit ten Seas? Su aj lepsie repra na sub a tiez lacnejsie.
Spocitaj to pre nahradnu schemu 1 reproduktoru. Vypocitas objem, ten zdvojnasobis a zvysok ratas pre tento 2nasobny objem.
Mozes skusit spravit zlozitejsiu konstrukciu tak, ze 1 pojde magnetom von (da sa to spravit pekne, aby ten magnet nevytrcal) do push pull (avsak nie Isobaric). Dosiahnes tym znizenie nelinearneho skreslenia. V Akabaku to ide dobre odsimulovat, pripadne aj BassBox Pro to vie.
Potrebujes to mat podlozene vzorcami alebo ti staci screenshot z okna simulacie?

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Kdyby o tom push-pullu aspoň nepsal....

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Ten SEAS už musím použít. Nevím jestli to musím mít podložené vzorcema ale asi ne stačí jen screenshot z okna. Takže jestli jsem to pochopil tak pri simulaci dvou reproduktoru staci když zadám dvojnásobní objem???? Budu dělat ozvučnici tak nevím co všechno musím simulovat.

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Když simuluješ v LspCADu, tak zadáš, že máš 2 repra.

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

no ale nikdo tu nepise ze to musi dat do BR ne? ten reprak hraje slusne i v uzavrence smile na jeden takvych 40L takze by se krasne vesel do 80L. O pouzitelnosti jako sub bychom se mohli bavit... nadruhou stranu pokud nejsi moc narocnej tak od 40Hz to pojede.

ps. tu uzavrenku si muzes obhajit i tim ze sam vyrobce doporucuje uzavrenku wink

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Vidíšto, to mě ani nenapadlo...

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

takovou bakalarku bych si taky nechal libit smile na jaky ze ses to skole? jinak teda sis nevybral zrovna subwooferovej reprak. udelej push-pull, BR, neodflakni elektroniku a mas to v kapse

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Děkuji moc za názory. Jeden reproduktor jsem už dokázal na simulovat. V LspCAD se mi povedlo nasimulovat i dva v jedné ozvučnici. Ale učitel chce pomě náhradní schéma a to nevim jak by to mělo vypadat pro dva. Nevíte jak ho nakreslit? A jestě bych se chtěl zeptat jak se mění Le,Bl,Mms atd. když bych ty dva reproduktory považoval za jeden?

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Na jaky že to jseš škole?? Jestli je tohle standartní úroveň bakalářky......nebo spíš znalostí "studenta" 3 ročníku vejšky(předpokládám že né VŠE ani zemědělky), pak se nedivim když čtu ty bláboly na různejch fórech. HaHaHa výsměch!!!!!

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

tipuju neco z trojce liberec, plzen ostrava big_smile

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Na Plzen mi nesahejte.

Re: Vyroba Subwoofru s dvema repro

Nebo snad Pardubice? Teda jestli jsi tu bakalařku s timhle dal, tak potěž pánbůh:), jestli ne, pak ti radim uplať Rektora, jináč to nedáš ni v září:)

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Vyroba Subwoofru s dvema repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£