Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Tesla ART481 do centru

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 40]

Re: Tesla ART481 do centru

Co si nechat odladit od Mašína 2x RCF L8S800 + DE250/H100 (A9090)

Re: Tesla ART481 do centru

Fotky som našiel v kompe:
http://img58.imageshack.us/img58/1405/aro835sart481koaxial2gz4.th.jpg http://img212.imageshack.us/img212/706/aro835sart481koaxialgc9.th.jpg

Web

Re: Tesla ART481 do centru

Kurpelm přesně tohoto hybrida jsem měl na mysli.No a kdo by to dnes vyrobil?

Re: Tesla ART481 do centru

Neviem, kto. Ale mám obidva repro doma a keď by už vyrábal nech vyrobí jeden pár aj z mojich big_smile

Web

Re: Tesla ART481 do centru

Obávám se,že dnes nikdo nemá originál membrány pro ARO835.Štěrba i Husák mají membrány s textilními závěsy a to už je jiný reproduktor.

Re: Tesla ART481 do centru

Njn, to teda je. Origo ARO mám, neletované v krabiciach so záručákmi. To musia meniť membránu? Načo?

Web

Re: Tesla ART481 do centru

To by sis musel dohodnout se Štěrbou nebo Husákem.Záleží to na nich,zda by se do toho pustili.Štěrbovi to můžeš poslat na web www.rolay.cz ,na Husáka je pouze telefonické spojení a upozorňuji,že je to u něj  na dlouhé lokte,pokud ti to slíbí.

Re: Tesla ART481 do centru

Len tá doprava do CZ... By ma to vyšlo viac ako za samotné repro. No nič, definitívne pôjdem do KE150 a bude. Dík za info.

Web

Re: Tesla ART481 do centru

Já si myslím,že to bude rozumnější, v dnešní době by bylo výhodnější investovat do jiného koaxiálu,tohle už je překonané

Re: Tesla ART481 do centru

Jj, to veru je. Ale mne sa tieto staré typy páčia viac ako nové.

Web

Re: Tesla ART481 do centru

A ejhle!
http://www.maxonic-audio.com/p2mp.html

Re: Tesla ART481 do centru

Okopírovali ARO a ART, kurvy šikmooké.

Web

Re: Tesla ART481 do centru

7tech: tak to je mazec! to chci slyset. videl jste to nekdo nekde bliz nez v cine?

Re: Tesla ART481 do centru

Zkusím ještě rozdmýchat ten centr s ART481:
Když může mít Swans 3p-apolíto F5C s vejškou ujetou nahoru, proč by nešel ten tlakáč dát nad střeďák nějak podobně jako jsem psal v #11?

http://www.swanspeaker.com/product/image/f5cb.jpg

Jinak kdyby se někdo divil, proč chci takovou ptákovinu, tak jen kvůli tomu, že už mám ty AKR153. A stále sháním schéma výhybek, co tam v originálu bylo, tak kdybyste to někdo někde vyhrabal, budu vděčnej.
BTW tlakáč je fakt připojenej přes trafo.

Re: Tesla ART481 do centru

Schému AKR153 nájdeš v RaRS, takzvanej biblii... Strana 202.
Napíšem slovne sem, nechce sa mi to skenovať. Bas je len cez špulku 1,5mH, stred cez sériovo zapojený kundík 4uF a špulku 0,7mH. Výška len cez 1uF kondík. Streďáky sú tri do série, opačne pólované ako bas a výška. Tlakáč je cez trafo preto, lebo má impedanciu len 0,7ohm. Tu sú odfotené aj moje ARTčka: http://www.repromania.net/tesla/tesla-v … rt-481.php Vidieť aj originál trafo. Nieje škoda rozoberať také bedniská?

Web

Re: Tesla ART481 do centru

ART481 se zapojovaly jedině s malym autotrafíčkem EI12.

Re: Tesla ART481 do centru

Návod na namotanie máme tiež.

Web

Re: Tesla ART481 do centru

Zorgu, vždyť jsi sám psal, že je to hnus! big_smile

(upravil Zorg 28. 6. 2008 10:47)

Re: Tesla ART481 do centru

7tech: no psal, vzdyt na tom obrazku taky je smile no ale nejak talhle podobne to musi jit udelat, kdyz to cpe i swans..leda dat stredak trochu niz, aby se to tam lip vlezlo.
Co to B-S-V-S-B, si psal, ze vyhybku by na to nedal snad nikdo smile fakt ne? smile Mozna by to stalo za pokus, vypada to z tech variant zatim nejlip.
BTW, uz sis postavil ten uzkej centr?

kurpelm: diky, to jsem potreboval slyset! ja je rozeberu, jen abych zkontroloval, ze jsem tam neco neposral, kdyz jsem je tehdy opravoval. imho jsem tam menil kondy, tak to radej skouknu...

EDIT: co se stane se zvukem, kdyz ty reprone nejsou v jedny ose? problemy s vyhybkou/navazovnim?

Re: Tesla ART481 do centru

Podle mého je uspořádání B-S-V-S-B problematické. Každý střeďák od každého basáku je jinak vzdálený, takže aby směrovka dopadla slušně, chtělo by to co nejnižší děličku a tudíž poměrně velké střeďáky. Jenže velké střeďáky nejsou do takového D´Appolita vhodné. Jak jsou daleko od sebe, budou zase směrovat. Navíc, když použiješ tlakáč,  musí zahrát až k jeho děličce, která bude dost vysoko. Takže na středy jsou to protichůdné požadavky.
Teď mě napadlo, použít jako středy malinké ovály a dát je po stranách tlakáče na výšku, aby byl průměr složeného střeďáku ve vodorovné rovině co nejměnší. Potom by se snad našel slušný kompromis.
Úzký centr zatím nedělám, stavím hlavní čtyřpásma. Centr přijde na řadu potom. Ale použiji nejspíš BC 6NDL38. Žádné menší basáky nemají slušnou citlivost a nejdou tak nízko. Za úvahu by stály ještě 5´od BMS, ale ty jsou lakované a těžko dostupné.

Příspěvky [21 až 40 z 40]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Tesla ART481 do centru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£