Re: Jaké volit výhybky

ano, přesně tohle byl můj první nápad. Na levý basák natáhnout levý kanál a na pavý pravý, jenže někdo se tady zmínil o tom, že to nebude dělat dobrotu. Já osobně jsem si myslel že to pobere víc basů, ale názor tady na fóru byl jiný. Pokud se jedná o ty vstupy (LOW-IN atd.) tak jsem to moc nepochopil. Rádio je velice moderní, jak jsem řekl Pioneer o nějakých 4 výstupech, každý po 50W. Ten typ přesně nevím, ale můžete se spolehnout že je to nové, velice moderní rádio. Z nejakých článků jsem pochopil, že staré rádia linkové vstupy nemají a moderní ano, nemusím se tedy obávat, že bude problém ? Jak hodnotíte ten zesilovač ? bude pro dvě ARN 226-03/4 vhodný ? Doufám, že nebude problém ... děkuji za rady a pomoc.

Re: Jaké volit výhybky

Nedovedu ten zesilovac zhodnotit, podobnm kouskum se vyhybam jako cert krizi.

A radio. Pokud je to normalni kupovane radio, tak vystupy zcela urcite ma a nemusis si delat starosti. Proste do tech cinchu co jsou zezadu pichnes kabel a ten odvedes do zesilovace.
A opravdu ved OBA kanaly sterea, kazdy do jednoho kanalu zesilovace. Zesilovac NEMUSTKUJ, ale pouzij jenom jeden par kanalu a na kazdy kanal pripoj jednu ARN. Je jedno, jestli ma kazda ARN svuj objem nebo ne, basova slozka u moderni muziky je v podstate monofonni a pokud neposlouchas jazz nebo neco klasickeho tak neni problem. Zbyvajici dva kanaly zesilovace tam mas pro budoucnost, nebo je pouzij pro predni nebo zadni par reproduktoru v aute. Ver, ze radio nema 50W ani ve snu (realita byva obvykle pod 20W do 4 ohm na kanal). Pokud bys tim 4kanalem chtel pohanet treba jeste ovaly nebo ja nevim co tam mas (tajis nam celou sestavu na kterou jsem se ptal) odved od radia rovnou plnou naloz cinchu - pokud to radio ma tri pary vystupu, tak proc, kdyz uz je jednou auto rozebrane neodvest rovnou vsechny tri pary, ze...

To me privadi k otazce - mas vyresene napajeni? Kudy? Jak? Jake jisteni? Co kostra? Co je to za auto?

Re: Jaké volit výhybky

Zajimalo by me co znamena svorka REM v napájecí části zesilovače ....

Re: Jaké volit výhybky

rádio je tohle http://www.audiocar.cz/detail-autoradia … uct=others
není to mé auto, je to auto kamarada. Podle řeči to je toto autoradio a ma v autě 4 reproduktory, v kazdych dverich jeden. jedna se o VW Golf 3. Reproduktory tam budou vcelku kvaliní. presné označení prý nevý.
4 reproduktory jsou k radio pripojeny pomoci eurokostky (tvrdi majitel), teoreticky by tam meli byt dva kulate cinche volne. Myslíte, že signál z techto cinchů můžu přivést na vstup zesilovače ? nebo mám udělat "odbočku" ze zadních reproduktorů a těch vést signál na zesák ? poradte prosím. Děkuji Peterka.

Re: Jaké volit výhybky

REM je REMOTE, tedy spinaci napeti. Zasilovac musis nejak zapnout. A to se dela preve privedenim +12V na svorku REM. Bud to muzes (spatne) udelat pres spinac z baterky, nebo (spravne) vyvest techle 12V z REM z ISO konektoru radia. Zesilovac se tak bude zapinat sam, pokud bude zaple radio. Pokud radio nema primo REM na konektoru, tak zcela jiste ma pin oznaceny jako POWERED ANTENNA. A to bude potom vitez.

Urcite nedelej zadnou odbocku. Musel bys prizpusobovat uroven. Napeti na reprosvorkach je mnohem vyssi, nez to, ktere je potreba privez t do cinchu na zesilovaci.

Re: Jaké volit výhybky

takže klasicky +/- 12V privedu na zesilovaci na svorky +Bat a GND a na svorku rem když přivedu +12V tak se zesilovač zapne ? Rozumim tomu dobře ? takze mužu vyvést signál z autorádia z tech dvou cinchů, když jsou repráky napojeny pře eurokostku ?

Re: Jaké volit výhybky

Ano... +12V od Baterky hrubým káblom, GND na kasňu auta, rem z rádia a zosik sa zapne. Cinche z radia napoj na cinche zosiku, a hráš.

Web

Re: Jaké volit výhybky

Dekuji, jeste bych se chtel zeptat, na zesilovači je potenciometr kterým se nasstavuje zisk, k čemu je to dobré ?

Re: Jaké volit výhybky

No... k nastaveni zisku?

TReba kdyz mas ruzne zesilovace a na nich ruzne repraky, tak pro sladeni, podle toho kolikavoltove jsou vystupy na radiu (muze byt 1-6V) a potom se gainem prizpusobuje klasicky hlasitost subwwoferu prosti predku.Jak bys to bez nej chtel udelat, kdyz kazdy subwoofer ma jinou citlivost?

Clovece, jsi si jisty, ze je to dobry napad?

Re: Jaké volit výhybky

Co si myslis ze je dobry napad ? slo rict hned ze je to laicky receno nastaveni hlasitosti ...

Re: Jaké volit výhybky

Jestli je dobry napad, abys zapojoval audio v aute.

Kam das pojistku? Odkud privedes +12V a odkud kostru?

Re: Jaké volit výhybky

majitel auta, pro ktereho to delam vyhral "automechanik roku 2007", tak si s tím určitě poradí, já jen sbírám nejnutnější teorii.

Re: Jaké volit výhybky

Ja verim, ze mate v malicku to jak neco nekam pridelat, a tak, ale tady se bavime o elektronice...

Re: Jaké volit výhybky

Nechci vam neco vyvracet, v autoaudiu jsem zacatecnik, ale muj obor je elektronika. Vyučil jsem se mechanikem elektronikem a odmaturoval na vybornou, tak predpokladam, ze lecos pochytím. V eletkronice jak otakové se orientuji celkem bezproblénů, a nějaké zaklady z tohoto oboru mám, ale autozesilovač jsme bohužel nebrali, tak se snažím přiučit sám smile tento web mi velice pomohl a naucil jsem se spoustu jiných věcí.

Re: Jaké volit výhybky

Potom jo. Hlavne to napajeni neodflaknete. Kdyz jsem videl, co taky lidi dovedou, zrovna u napajeni, kde to neni sranda, radsi to rikam predem.
Takovy ty otazky jako proc tam davat pojistku, kdyz uz v zesilovaci jedna je, zesiovace napajene ze zapalovacove zasuvky v kufru nebo i kabine a podobne. Proto casto plasim a vsem, kdo maji autohifi instalaci doporucuju vozit hasici pristroj.

Re: Jaké volit výhybky

Na toto jsem velice důkladný, rád si precizně vyhraju se zpracováním.

Re: Jaké volit výhybky

Wemo, nezapomeň fotodokumentovat.

Re: Jaké volit výhybky

Včera mi přišel zesilovač a dovezl jsem dřevo, tak začnu postupně montovat. Rád to nafotím a fotky zveřejním. Doufám, že to bude zdařilá práce. Děkuji za všechny rady, co jste mi poskytli.

Jeste posledni otazka. GAIN můžu chápat jako VOLUME ?

Re: Jaké volit výhybky

Muzes, nic jineho to neni.
Gain se zpravidla nastavuje tak, abys pri cca 2/3 rozsahu volume radia uz tak nejak trhal membrany. Kvuli slabsim nahravkam, ktere je pak potreba volumem na radiu trosku prisolit.

Re: Jaké volit výhybky

Jasně, přesně tak jsem si to představoval. S temi anglickými zkratkami nemám žádnou praxi, ale díky vám se v tom začínám orientovat wink děkuji.