(upravil KarelXth 28. 5. 2008 10:09)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Myslíš hrb na impedančním průběhu? To je v pořádku. Pokud je to 67l/34Hz, mělo by být jedno maximum cca za 20Hz a druhé na cca 65Hz, kde bude impedance v řádu desítek Ohmů. V sedle (minimální impedance) mezi těmito hrby leží skutečné naladění bassreflexu.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Ono to svadi, neni to tak zrejme, ze je v frq ladeni basreflexu impedancni minimum, kdyz je to "rezonance" a tam je normalne maximum, ze...

(upravil dbmax 28. 5. 2008 10:17)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

KarelXth tak charka je presne tak ako hovoríš, (je to možné?) ale poďme na tú minimálnu impedanciu sedlo minim.imp je priamo v kmitočte 44Hz, však podľa softu a dľžky nátrubku ktorý som zhotovil by to malo byť 34hz...

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

To je dost velký rozdíl, ale může to být jenom nějaké zvlnění. Nejlepší zkušenosti s měřením impedance mám se starými ručkovými měřáky (Avomet, Uni, PU120 apod.), protože u zvukovky ví čert co tam může lézt.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

KarelXth: ale to zas vyzaduje kalibrovany generator ne? zvukovka je imho uplne v pohode, kdyz to ma clovek dobre zprovozneny a nejakych vzorcich prezkouseny...

(upravil KarelXth 28. 5. 2008 14:32)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

2 Hanzs: No právě těžko říct v jakém stavu to Dbmax má. Na zjištění Fb stačí téměř cokoliv, nejde o číselné hodnoty ale o maximum-minimum. Čili WinIsd, zesilovač, odpor plus mínus a měřák na to musí stačit.

Když se podívám na screenshot z měření toho BP z vedlejšího vlákna, je vidět jak je ta charakteristika "chlupatá". Podle mě je to tady to samé-to impedanční sedlo je dost široké-čili i menší zavlnění na charakteristice v něm, může dát chybný výsledek.

Re: 12LX60 do BR/BP6th

konečne som sa dopracoval ku finálnej bedni s 12LX60kou, s objemom som ostal na rovnakých 66l, bassreflex som šmikol s ladením na 31Hz, urobil som 66cm L-ko, konečne som so zvukom spokojný už len obaliť čiernou tkaninou a vmontovať terminál ... inak veľmi pekne prehrá ta beyma nízke pasáže (skúšal som to aj vonku) nie je to o dunení ale o mohutnosti hlavne vo filmoch je to krásny zvuk, počuteľne hrá subík k 26Hzom čo je pekné, inak ten repro má fakt úžasnú ´´kontrolu´´ nad membránou pomaly ani sa nepohne a hýbe to celou garážou...

Web

(upravil check 1. 6. 2008 9:42)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Reproduktor pod rezonančním kmitočtem žádné slabé hodnoty nevykazuje. Prostor pokoje duní o frekvencích/vlnových délkách které jsou blízké jeho třem fyzickým rozměrům. Pokud jsou nějaké rozměry stejné, tím hůř - dunění se sečte. Možnost řešení je na elektrické straně ostrým parametrickým ekvalizérem (SubSenior) nebo na straně akustické helmholzovým rezonátorem.
Naměřená impedanční charakteristika je chlupatá, protože je plná rušení nebo se měří na nízké úrovni. Měl sem s tím taky problémy, teďka sem se přestěhoval do jiého pokoje, kde spolu se signálovým kabelem už nejde UTP, síť ani koax a impedančka je krásně čistá, natolik, že u ARV104 lze i z impedančky spolehlivě určit ten hrb na horní oktávě.
Ladění už moc komentovat nebudu, každý si musí zvolit vlastní preference. Na domácí kvalitní poslech lze reproduktor naladit s úspěchem i pod 30Hz. Pokud někdo potřebuje permanentní masáž, vlání vlasů a rušit sousedy, ačkoliv bydlí v samostatném domku, ať si to naladí vejš.

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Mohu se prosím jenom zeptat proč se Monacor Predator 12 nelíbil??? nebude to spíš tím, že byla špatně naladěná bedna??? Co já vím, tak to není špatný reprák.

(upravil dbmax 4. 6. 2008 17:05)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Micro napsal:

Mohu se prosím jenom zeptat proč se Monacor Predator 12 nelíbil??? nebude to spíš tím, že byla špatně naladěná bedna??? Co já vím, tak to není špatný reprák.

prečo špatne naladené, aj tak si to naladíš tak ako ti to vyhovuje a aby sa to dalo počúvať (avšak tiež s prihliadnutím na GD a Xmax-pri vyššom ladení), predator 12 som mal v nasledovných ozvučniciach uzatvorená vytlmená v objemoch 40 a 55L, ďalej bassreflexové v objeme 40L/35Hz, 65L/31Hz, 60L/34Hz, 60L/40Hz, pravdupovediac v basreflexe bol zvuk takmer na jedno kopyto, také proste dunítko, ktoré žralo hodne výkonu a málo hralo, kvôli slabšej citlivosti, jedinou možnou alternatívou bola uzavrenka 40L tam to už bolo čosi lepšie nízke frekevencie boli mäkké a na posluch príjemné (na úkor slabej citlivosti), ale živiť takýto reproduktor v domácich podmienkach je nereálne, až by si tomu chcel osoliť, tak 500w RMS mu doporučujem jedna radosť...v bassreflexe pri ladení 34 a 40Hz to bolo len o nepríjemnom dunení... keďže som si to zvukovo porovnával s 12LX60, beyma bola jasnou voľbou, takže predátora som sa zbavil...

ešte k tej 12LX60 je slušný repro, už či je to hip hop, sub testovačky, techno, filmy všetko hrá bez problémov, odozva veľmi rýchla žiadne doznievanie basov, subík ako stvorený, je to moje druhé pa sub stvorenie, a znova som spokojný, možem spokojne podruhýkrát doporučiť pre domáci sub práve PA repro

Web

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Ok jen jsem se zeptal. Aspon že jsi spokojený. Já znám zase pár dobrých kandidátů z řad hi-fi, ale tam by ses nedoplatil.

(upravil dbmax 5. 6. 2008 15:33)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

Micro: veď ono kdesi sa ešte nájde pre mňa kúsok miesta pre hifi pre porovnávanie, počúvanie atď, no lenže aké hifi, lebo sa nechcem popáliť, jediným riešením z gúm je pre mňa zatial eminence lab12, ktorý sa dá bežne zohnať a napokon perless xxl12 asi z adiumu, môžem vedieť tvojich pár hifi kandidátov ? smile vcelku obstojná je ešte nová sq (lacnejsia) rada od hertzu v štýle Mille, ktovie čo sú to zač...

ono škoda že v blízkom okolí není nikto kto by sa zaújmal a hifi a tak podobne, aspoň by sme vzájomne porovnávali čo a ako, a povymieňali názory, aspoň že existuje tento audioweb!
jaj a ešte vminule taká sranda....na ihrisku v meste sa stretlo zopár týpkov z autohifi nadšencov, trochu tam bobúchali na svojich autíčkach (myslím že moje oko uvidelo akési GZtko, zopár aktívnych túb), potom tam prišiel neďaleký sused, čo mal v aute akýsi 15´´ basák veľkým magnetom otočeným vonku aby ho bolo vidieť s nápisom RH sound, ten keď tomu pridrnkal, všetkých poslal do riti...

Web

(upravil Micro 5. 6. 2008 21:05)

Re: 12LX60 do BR/BP6th

XLS 12 jsem měl tu čest už několikrát slyšet, měl jsem ji i na pokusy doma a to je plandák oproti LABině. Jinak pokud ti něco říká TC-sounds, dnešní co já vím AudioPulse... Já mám ještě jeden starší kousek Tc-sounds a je to celkem pecka. Dnešní nový modely jsou hodně drahý, ale jak jsem tak prolízal zahraniční fóra, tak je to to nej. No jo ale bratru za basáček třeba 1600 babek, to je trošku jiná třída.
Jo a jinak XLS si prej strčí doprdele s klidem ty hlíníkový subový Daytony. Časem budu muset nějakou taky vyzkoušet, jak bude čas, méně práce a dodělanej byt...