Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer ku vezi

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: subwoofer ku vezi

cavte, mate niekto skusenosti ako z vykonoveho vystupu na vezi stiahnut tento signal a ten zlucit a k tomu este zosilit pre sub repro ? uz slhsie premyslam nad tym zeby som z veze ktora je 2.0 , prerobit ju na 2.1 . veza ako sama o sebe velmi dobre hra len som clovek ktory si potrpi na basy a to aj pri nizskych hlasitostiach . bud mi poslite na email: dianiska.peter@azet.sk nejaku teoriu alebo to mozme rozoberat aj tu. dakujem

Re: subwoofer ku vezi

Nevím o jakou věž se jedná, ale na tohle překopávání bych se zvysoka vykašlal, výsledek by rozhodně nebyl úměrný vynaloženému úsilí.

Re: subwoofer ku vezi

je to veza od PHILIPSU , vystupny vykon priblizne 2x25W , taketo aktivne subwoofery som nasiel len cena je cca od 6000,- SK a to sa mi zda vela .

Re: subwoofer ku vezi

6000 je cena za adekvatni subwooferovy zesilovac. Pouze za zesilovac.

Re: subwoofer ku vezi

sinclair tu raz dával prevodníky úrovne, skús, možno pomôže: http://sweb.cz/servisdok/prevodnikyurovne.doc

(upravil jik 14. 5. 2008 10:32)

Re: subwoofer ku vezi

To co chceš Petulo, není nic neobvyklého. Už kdysi dávno jako kluk jsem si podobným způsobem vylepšoval zvuk radiomagnetofonu Toshiba s odnímatelnýma reproduktorkama. Potom také u jedné jednoduché věžičky AIWA, ve všech případech jsem vedl signál  z výstupů současně s reproduktory, pasivní filtr zpravidla 18dB/oct, R a C jsem si nahrubo spočítal a pak ještě podle sluchu měnil... a výsledek byl natolik působivý, že jsem to musel postavit i několika lidem, co přicházeli na návštěvu a slyšeli to.

Samozřejmě košér je to tak, jak píše Pegass, signál dále vést do slučovače, dolní propusti např. 18dB/oct (vše nejlépe s několika OZ) a pořádným zesilovačem dovést do kýžené subwooferové bedny. Ale když se takhle ptáš, takže to asi sám nedokážeš. Na stránce svetetelektro.com, je někde popsaná jednoduchá výhybka která pracuje přímo s reproduktorovým signálem, autor tam má dost nízké odpory, velké kondenzátory a přestože jsem přesně tohle doslova nedělal, myslím si, že účel by to splnilo.

Edit: Tak jsem to pohledal a našel: http://www.svetelektro.com/clanky/jedno … r-224.html

Kdybych to znovu dělal já, vyprdl bych se na nějaký ladicí potenciometry a zapojil to jenom s odpory a kondenzátory, odpory bych zapojil stejně tak jak tam jsou ty potenciometry s polohou běžce dole (šipka dole) a dal tam jenom potenciometr na hlasitost. Vlastně podobně jsem to dělával já, jak o tom píšu na začátku, jenom jsem to měl impedančně o něco výš než to má on s těmi kondenzátory 4,7uF. K tomu si postav nějaký zesilovač s tranzistory, dej k tomu trafo, udělej bednu, do ní reproduktor a nebude Tě to stát ani polovinu z těch 6 000 Kč.

Re: subwoofer ku vezi

cavte. nejake skusenosti s audio mam , akurat maturujem na elektorechnickej strednej odbodnej skole no tato skola ma velmi malo praxe takze velmi s tym robit neviem . no popozeram stranky co ste mi poposielali a uvidime . preistoru vela elektro veci budem navrhovat v programe multisim aby som si bol isty ze to bude vsetko bezat ako ma, zatial vam dakujem , ak by ste nieco este mali budem rad ked sa zdoverite . zatail sa majte

Re: subwoofer ku vezi

jik.
aky tranzistorovy zosilnovac by si mi odporucil ? myslis zeby stacilo al LM3886 ? alebo radsej tranzistorak ? ked by som robil tranzistorovy tak by som chcel nieco okolo 100W

(upravil jik 14. 5. 2008 11:07)

Re: subwoofer ku vezi

Aby to za něco stálo, na Tvém místě bych si objednal třeba stovku Aldax, nebo - já nevím - třeba postavil tento: http://www.svetelektro.com/clanky/konco … 0w-81.html - ten vyšel v Amáru přímo jako subwooferový zesilovač a v dalším Amáru jako fullrange, nebo v nouzi i to LM, podívej se do sekce Zesilovače jak na to šel Bystrouš, ale na sub fakt raději tranzistorový, schémata si ale musíš najít sám. A pokud o tom nevíš moc, tak jedna zásadní rada - na subwoofer vždy symetrický bez výstupního kondenzátoru, čili žádný z řady "TW 40 - 120".
A ještě k tomu názvosloví - my Tvému zadání teď sice říkáme subwoofer, ale spíš přesněji by se hodil název "hlubokotónová jednotka" nebo "posilovač basů" nebo tak nějak.

Re: subwoofer ku vezi

chvilu som sa pohrabal po nete a na stranke www.xolab.net som nasiel celu stavebnicu na :   Modul zosilňovača 100W s darlingtonmi    659,00 Sk cena je s DPH a myslim ze to nieje vela a je to tranzistorovy zls. no uz len o tom porozmyslat a uvidime

Re: subwoofer ku vezi

a ma niekto skusenosti s tou firmou? (xolab). ten 100W zosik by sa mi aj hodil k subaku.  pozna niekto to zapojenie, ci je to kvalitne?

Re: subwoofer ku vezi

urob to takto a budes spokojy.. L,R signal zluc a daj do DP filtra pree subwoofer, a to na LM3886 ku, abo daco lepsie.. a to na subwoofer . napr s ARN 226 a bude to k tej vezi hrat pekne.. sam som tak dajak zacinal.. nema veza vystp na subwoofer??

Re: subwoofer ku vezi

marecek:jistěže to zapojení zde mnozí budou znát, schema je  téměř kompletně obšlehlá DPA 220.

Re: subwoofer ku vezi

takze k subu by sa hodil? a cena sa mi zda akosi nizka. a pytal som sa ci ta firma je poctiva, ci to nieje daky oj..b

Re: subwoofer ku vezi

no keby mala veza vystup na SW tak nerozmyslam nad tym ako stiahnut napatie z vykonovych vystupov . cela montaz sa zacne asi najskor tak o nejake 2 tyzdne, hlavne po maturach a potom sa ozvem ako  to dopadlo

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » subwoofer ku vezi

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£