Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Selenium 12PW5 Jako autosub?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

(upravil Fil 5. 5. 2008 19:54)

Téma: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Ahoj, poslední dobou se tu dost řeší vhodnost a použitelnost profíků v autě (hlavně Delta12lf), no a když mi utekla výhodná koupě 12lx60ky v Dexonu (kdyby se mi v autě "nezdála", tak by byla konečným řešením doma), tak se pohlížím po něčem do 2000kč, víc za autosub nedám. Zajímaly by mě vaše názory, připomínky, případně simulace tohoto repra jako subu. Obětovat jsem ochotný 50l čistého objemu, což není moc, ale doufám, že něco vymyslíte... Tím, že se snažím vybírat z řad poloprofi, profi, tak je asi zřetelné jakých basů chci dosáhnout, jen dodám, že "honit" to bude carpower hpb-602 v můstku (sinclair se jistě chytá za hlavu). Díky za odpovědi!

Edit:
Přidávám odkaz na Ts parametry: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82767

(upravil KarelXth 6. 5. 2008 16:03)

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Ahoj File, 12PW5 není do bassreflexu v autě moc dobrá volba. V bandpassu asi jo, v BR a na mizerném zesilovači dopadne líp ta Delta a navíc bude bezpečnější. To Selenium má hodně slabé vlastní tlumení, měl by ho krotit zesilovač-v tomto případě no comment. Xmax je do auta směšná a Xdamage je také velmi malá. Celkově by to asi bylo dost "o hubu" a oproti Deltě bys nic nezískal. Ta D12LF bude v BR50l hrát poměrně slušně a pokud se chceš posunout do další ligy, připlať si za DAS12P.

Mimochodem ty jsi ten starý Fil, který tu dlouho nebyl, nebo někdo jiný?


Teď někdo prodává 12LX60 tady v bazaru.

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

A co je teda špatnýho na Beymě SM-112N?
KarelXth: Co to je vlastní tlumení reproduktoru? Je pod tím nějaký parametr nebo to je praxe? A ne, nedělám si prdel.

Web

(upravil KarelXth 6. 5. 2008 18:53)

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Check: Qms. Je to dané konstrukcí.

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Ahoj, jsem to já a pořád stejně hloupý jako za dob amplionu... Jak se to tady pořád měnilo, tak jsem se neregistroval (občas jsem sem zavítal anonymně), navíc fórum kvalitativně hodně vzrostlo a já jaksi nestíhám (vědomostmi), proto bych stejně neměl moc šancí se zapojit do diskuze. Navíc se u mě celkem nic nezměnilo, takže nemám ani žádné vlastní zkušenosti ale aspoň vím, kde se obrátit wink Se divím, že nebyl můj nick obsazený, no ale k tématu...

Jak jsem psal, nemám moc zkušeností (co se týče řemeslné práce není problém, spíše zkušenosti s konkrétními reproduktory, moc jsem toho neslyšel) a celkem mi chybí rozhled, spíše jsem vzpomínal, o čem se tady psalo v souvislosti se suby, proto mě ta SM-112N vůbec nenapadla, ale napadl mě třeba 12pz32 (sinclair či někdo ho celkem chválil), který je ale hodně přes rozpočet, proto budu rád, když tady vypíšete alternativy a něco spolu doufám vymyslíme... 
Takže zatím: než 12PW5, tak raději D12LF a ještě lépe SM-112N? Jinak říkáš, že ten Das by na tom v autě mohl být dobře a že se těch 700kč nahoru vyplatí? Kouknu ještě do bazaru... Zatím díky!

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Ta 12LX60 by mohla být slušná. SM řadě moc nevěřím, zvláště levnější Beymy jsou opředené mýty a legendami, ale vyzkoušené je nemám. Naštěstí je na trhu dost jiných firem, u kterých negativní ohlasy v podstatě neexistují. Těch pár stovek za DAS12P se vyplatí určitě, minimálně má litý koš a lepší parametry než Delta a Selenium. Spíš bych se ale zatím spokojil s Deltou a připlatil radši na lepší zesilovač. Až našetříš, prodáš Deltu, něco přihodíš a můžeš koupit ten DAS, nebo jiný slušnější reproduktor.

(upravil check 6. 5. 2008 21:24)

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Já bych Qms tlumení neříkal, to sou mechanický ztráty - tedy "tlumení" i při rozjezdu. Je ale fakt, že tvrdší reproduktory jsou většinou vybaveny silnějším magnetem. Ono to vysoké Qms zvyšuje (tolik nesnižuje) Q a díky tomu vyjde citlivost dole líp, nebo je to spíš optimalizace Q pro určitý objem.
Než pz32 tak spíš ps76, nebo se pletu?
Já sem zdrbal 12BR70 oprávněne a měl sem v ruce fakta. Vůbec celá studiová řada je až na 5MP60N nicmoc. SM-112N má právě všechno to, co 12BR70 nemá a je jenom o pětikilo dražší - o hodně silnější magnet, skutečně využitelná Xmax díky vypouklému nástavci, 3" cívka a nakonec on i ten vlnkový závěs se chová vlastně líp. Mě se líbí moc.
Budu za škarohlída, ale je skutečně DAS kvalitnější značka než Beyma nebo to jenom tak vypadá, protože Beymu má dost lidí a je prokecaná doslova durch, zatímco o DASu je toho nula nula prt napsáno?

Web

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

jsme malá republika smile DAS jsou poměrně slušný reproduktory ale asi o žádnym nejde univerzálně říct že je dobrej nebo ne. proto je tu takovej sortiment. roli hraje moc věcí na to aby se o ležícím reproduktoru dalo říct že je dobrej nebo ne.

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

No, ještě jsem neviděl žádné lepší PA osazené Beymou. Pouze lepší či horší "bastly". DASy jsou osazené bedny K.C.S. a i v jiných slušných aparátech se vyskytují. Krásný kousek je třeba 15S, to je opravdu Reproduktor.

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Zdravím tě, File. Ta 12LX bude do auta ok, jsou ale típci, co by jim v této ozvučnici nestačila, kůl je to až s +20dB na basech... takový případ ty ale nejseš. Delta údajně není žádná sláva, sám ale nemohu soudit. Koukal bych i po klasických gumách, je ale fakt, že jsou dražší, momentálně tu ale nejsou ve vlně zájmu. Z SM řady by byl nejvhodnější SM112W.

KarelXth: O negativních ohlasech jsem na zahraničních fórech zatím nezakop, to je jenom tady, ale nechtěl bych to zase rozebírat.

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

antonio: je to i na prodancu smile

Zajímalo by mě jak se holka bude tvářit na otřesy v autě. má těžkej magnet a zajmavej "způsob" koše. docela bych se bál - u jakýhokoli repráku s těžkym magnetem.

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Já myslel celou naši vlast. wink

(upravil check 7. 5. 2008 12:40)

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

CrashPC: Limitem pevnosti je spoj pólák/koš. Ten je u včech reproduktorů nýtovaný a lepený epoxidem. Dokud nepovolí tenhle spoj, tak i provoz v tanku by vydržela kdejaká plechárna. Ale ok, někdo viděl nějakou hnutou čínu, tak je asi možný všechno.
Prodance je firma jako každá jiná, chválí jenom svoje peří. Hubertovo "měření" 5MP60N bylo víc než vysvětlující.

Antonio: Já žádnej rozdíl mezi SM-112 W a N nevidím, kromě ceny a jinak nasvíceného repráku při focení. Jo pardon repráky mají o stovku jinou poddajnost (jakoby nic), 10g Mms, peak třetí harmonický jinde, kterej se stejně v sub pásmu neuplatní. A dneska můžou mít membránu stejnou, beyma upravuje repráky, aniž by o tom dala vědět. Jsem konstruktivní.
edit: Tak plechárna nevydrží no, udělej ty fotky Michale. Sem šlápnul očividně vedle.

Web

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Checku, videl jsem bezpocet plechovych repro, ktere byly hnute v kosi a magnet drzel na svem miste. Naopak upadly magnet jsem teda nevidel nikdy. Obvykle se to stava pri padu soustav, nebo i v tvrdsim aute po case litej kos svuj smysl v tomhle rozhodne ma, zvlast u magnetu hmotnosti treba LAB12. Neni to nic vyjimecneho. Nekdy ti takova znicena repra i prijdou postou.

A 5mp ma charku dost divokou opravdu, tys ji meril? My s Boramyrem jo, do pohlcovacu.

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

check: tak proč se všude traduje že kappa15LF je náchylná a kroutí se jí pod tíhou magnetu koš když je mechanicky namáhaná?

každej prodejce chválí svý peří. to je přirozený. Aby ale měl co chválit, tak musí nejdřív nějaký mít. V případě beymy to ale nebude to o co mi teď jde. 5MP60N je pokud vím hifík, těm se hubert +- vyhejbá.
mě jde ale o ten koš...

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

check: Tolik žvástů o ničem a nevšimneš si jiného tvaru membrány - radiální oproti exponenciální, hlubší magnet, větší Xdam, lepší využití v subech...

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

Tenhle parametr po zkušenostech s 12BR70 stejně nevěřím. Víc záleží jaká ta Xdamage je, jestli měkká nebo tvrdá.
Docela by mě zajímalo, co znamená apical former, teda jak si to představit; to je jeden z rozdílů, ještě mají repra jiný profil membrány (mělčí/hlubší).

Web

Re: Selenium 12PW5 Jako autosub?

antonio: Ahoj! Jak píšeš, nejsem jeden s těch co na akcích strká hlavu do vyústění šneka pro lepší "požitek" nebo jeden s těch co se jím za jízdy třepou zrcátka tak, že se do nich nemá cenu vůbec dívat... Rád bych ale "něco" co mi ta 12lx60ka doufám dá... Před chvíli jsem psal Boďovi mail s adresou, tak doufám, že to vyjde... Abych se přiznal, tak už mám "stlučenou" provizorní 50l ozvučnici, která je prozatím closed, myslím ale, že bez BR to v ní nepůjde moc "dolů", tak uvidíme no, na BR vysloveně netrvám, ale asi to v něm skončí...

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Selenium 12PW5 Jako autosub?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£