Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » (12" Hertz na doma?) LAB12?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil Ej Pxy 13. 4. 2008 11:12)

Téma: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Čo si myslite o použiti tohoto repraku na domaci subwoofer?
Dvojcievkovy pre to aby som nemusel zlučovat kanaly a mohol som to rovno napojit na stereo zosilnovač. Ešte som uvažoval o 10" verzii toho repraku. Čo sa týka ozvučnici, uzavreta alebo s BR?

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Drahý. Za ty prachy existujou lepší repráky.

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Fakt kchůůůl. Bedna samozřejmě zavřená, objem už od oka neodhadnu, ale malej nebude. Takle si autoreprák nepředstavuju.

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

mekky: no veď poraď...

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Když si trochu připlatíš, tak LAB12 a máš sub na celý život.
Daleko levnější a lepší je 12Lx60.

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Nad LAB12 som važne uvažoval... škoda že neni dvojcievkova varzia, 12Lx60 nepoznam sad

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

oni můžou s dvěma cívkama zapojenýma na stereo nastat problémy. neměly by ale můžou - co když v jednom kanále bude zvuk, a ve druhém bude obráceně? - v protifázi. a co když to bude bas?

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Nad tym som rozmyšlal, no ale dvojcievkovy reproduktor sa da pripadne použivat aj jako obyčajny jednocievkovy. V pripade že v kanaloch budu napr basy v protifazi tak tie iste problemy nastanu v zlučovači.

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

V Dexonu mají poslední kus 12LX

Web

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Ej Pxy  v akom zlucovaci? Ked  lepis kanaly signalovo, je to uplne nieco ine, ako elektricky priamo na reproduktore. V repre tak mozes dosiahnut vyssie skreslenie protichodnymi mag. prudmi z cievok. Sub out kanal na receivroch je scitany kanal zo vsetkych ostatnych. Tak isto je to aj pri formatoch DD5.1, DTS atd...tam nesie sub kanal osobitnu zlozku.
Ked na triskoteke pustis suby na oboch straanch na MONO uz z Xoveru, dostanes viac basov. Tzn, stereo na jeden reprak zabudni.

Na ten Hertz tiez zabudni, lebo trieskat to bude, ale nad zvukom zaplaces. Ako pisal Frank, len uzavretu bednu, ale ani to nieje zaruka normalneho zvuku.
Mam ES250, o generaciu starsi, to nehra dobre nikde (nakoniec som tomu odladil seriovy kvazi BP6) aj ked ma hodne lepsie parametre ako tento tu...

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Tak teda dobre presvedčil si ma že Hertz nie. Dalej som si pozeral tu Beymu 12LX60 čo mi tu radili ale moc sa mi nepači, radšej by som išiel do Eminence LAB12 (5000SK) ked už tak. Ozvučnica uzavreta alebo s BR?

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

obojí je možné smile uzavřenou od 25-50 litrů a BR od 50-100 litrů, teD¡jen to ladění a vecpat tam ten BR. jinak jestli máš trpělivost a radši si pohraješ měsíc dva s bednou a pak jen nasadíš reprák, tak bys jí moch mít o litra levněji u mengeleho

Web

Re: (12" Hertz na doma?) LAB12?

Ej Pxy: V odkaze čo si uviedol sú aj návrhy ozvučníc. Vyber si akú chceš. Myslím si, že dobre radia. Alebo pozri do projektov, jeden tu je.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » (12" Hertz na doma?) LAB12?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£