Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Chtěl bych postavit pro známého klasický uzavřený sub (kolem 30litrů) s nějakým reproduktorem TVM. Zaujal mě ARN-200-09, protože by bylo snažší napojit ho jako druhé reproduktory na zesilovač. Jde mi o to, jestli netrpí tohle repro nějakou výrazně nižší kvalitou oproti podobným a je možné ho do podobného malého subwooferu použít (zvukově si představuji něco jako ARN226). Takže má někdo nějakou zkušenost?

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Zkušenost asi nikdo. Máš ale pravdu v tom že to bude podobné. Budou nějaké nároky na malou velikost toho subíčku? Jestli by se mu domů vešla 60litrová se dvěma kouskama bylo by to lepší řešení a rovněž by to šlo napojit jak říkáš.

A máš mail.

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Rozhodl jsem se, že to vyzkouším. Předběžně jsem si udělal obrázek ozvučnice. Mělo by to vyzařovat směrem do země bude to v maličké místnosti.

http://img175.imageshack.us/img175/5875/subwooferba6.png

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Nevim jak ty Niko1ajev,ale já bych ho do spod nedával.Zepředu menič a nejlíp ho potom umístit do rohu.Hodně vyvatovat

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Želvík
Suby se dávaj běžně dospod,můžeš vysvětlit proč ty bys ho dospodu nedával?

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Tak celé bych to vytlumil vatou to mám na podobných reproduktorech už odzkoušené. Takhle do spod už jsem viděl hodně subwooferů a nevypadá to špatně a navíc tak odpadá riziko nějakého mechanického poškození reproduktoru když to bude umístěné pod PC stolkem. Tohle je celé spíš pokud ale nečekám nic extra spíš se bojím aby to vůbec hrálo.

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Downfire subwoofer a zvlášť uzavřený by měl být nejméně na 5-6 cm nohách.

Web

(upravil Lojzek 29. 3. 2008 8:03)

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

zdarec měl jsem doma ARN-200-09/ v uzavřené 31litrové ozvučnici a tlumící rouno vatelín - 1M2 šířka nějak 2.5cm a divil by ses jaké to mělo basy( samozřejmě s pomocí zesilovače). momentálně jsem ty ozvučnice zrušil a udělal jsem si sloupovky.
Toď vše big_smile

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Lojzek,myslíš tyhle tvoje sloupovky? lol
http://sklad.obrazku.cz/obr16235_IMG2071.JPG

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

sinclair: tak s těma nožičkama můžu experimentovat

k těm sloupům... zdá se mi, že to sou hrozně velký krabice, ale docela se mi líbí ty kytičky smile

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Ty budou basovat jak cip lol

Web

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

no tedka jsou ty rapra v nich ale držel jsem se údajů výrobce(velikosti ozvučnic) no a nic moc přetím jsem je měl v takových krabicích a hrály 2x  líp teda aspoň v basech jinak kritku moc nebasují musí tě bohužel zklamat big_smile. jo jo krabice to jsou teda jsem je měl udělat rači užší tenčí a vyžší bylo by to myslím lepší ale tak co nadělám, nedá se svítit... a koberec.. kytičky, to mám celý pokoj takový-samozřejmě podlaha big_smile

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

A výrobce někde píše doporučený objem ozvučnice? Nevšiml jsem si.

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Lojzek: kolik litrů má ta ozvučnice na fotce?

Web

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

to vyzera ako bedne pre hipikov smile) ale tie kvietky su original big_smile

(upravil Lojzek 30. 3. 2008 16:09)

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

thales: ne, o ten objem jsem jim psal email ale mají tam velikosti ozvučnic ve kterých ty repra zkoušeli.
Kritik: těžko říct kolik má dohromady, nepočítal jsem to, ale je zdělená pro každý reproduktor zvlášť:)
juro: jj tak vypada to trošku.. ale mě se to libi jak mi to ladi ke koberci

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Tak jsem dneska zkoušel ARN 200-09 a zatím dojmy negativní. Uvidím jak se bude chovat v lepší ozvučnici. Ta zatížitelnost 2x 30W je spíš ještě nadsazená vybudí se to hrozně snadno. Rozhodně se vyplatí pořídit dva měniče.

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

čo sa týka tej ozvučnice, tak a umiestnenia repro zospodu. Ja mám tiež repro zospodu a hrá to trochu lepšie ako keď bol vpredu. Ale čítal som, že niektoré repro sa na to nehodia a nedoporučuje sa montovanie odspodu, predsa len tam zrejme pôsobí príťazlivosť (ale to už je nad rámec mojich vedomostí:))
Raz som sa tu pýtal na výšku nožičiek, pozri si to keď chceš: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=22548#p22548

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

No tak co, když se jedná o dvoucívkový, o to jednodušeji řešitelné. Do jedné cívky krásně sešteluješ takové stejnosměrné napětí, aby se membrána dostala proti gravitaci zpět do střední polohy a do druhé cívky budeš normálně hrát. big_smile

Ne - to byl samozřejmě jenom pokus o srandu.

Ale teď vážně – někde jsem četl, že pro svislou montáž nejsou z TVM vhodné snad jen ARN312.

Re: Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Tak k PC bude snad ta ARN 200-09 stačit, ale mě tohle repro zatím nepřesvědčilo. S výškou umístění od země hodlám experimentovat, bude to v místnosti kde je lino a pod ním beton tak se to asi bude chovat jinak než u mě na koberci.

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s ARN-200-09 (s dvojitou kmitací cívkou)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£