Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

No tak to jsem docela kokot, že? To je škoda že jsem to posral, no ale co teď. Ono to popravdě nevypadalo nikterak choulostivě. Už jsem i viděl jak to na netu nějakej machr seřizoval jen tak šrubovykem. Myslíš že bych tonevyladil ani mikrometrem?
No nic nějak to budu musej splichtit. Co teď už. Příště budu chytřejší.
ty se tím jako živíš nebo tak něco? kdybys náhodou měl nějaký spare parts tak se určitě ozvy.

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Ano, já se taky tím živím.

Jestli se v tom někdo vrtal šroubovákem, jen tak, tak není machr, ale kkt. Po výměně hrotů nebo pánviček ložiska (i to se kdysi běžně dělávalo, teď už jen občas - ramínka jsou levnější) dělám seřízení tak na 3. -5. pokus, což vždy znamená přehrát celou desku pro kontrolu. Stejně repasovaná ložiska se kvalitou s novými strovnat nedají, ale pořád lepší, než poškozená nebo než většina jiných gramofonů. Mikrometem nevyladíš nic, chce to nejlépe takový spešl koaxiální šroubovák se stupnicí + tak 3 roky praxe.  Většinou taková rozvrtaná ramínka dělají psí kusy, gramofon chytá vazbu,  přeskakuje, chce vyšší tlak na hrot atd. aby vůbec přehrál desku.

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Omlouvám se že skáču do tohoto threadu ale mám tu doma gramo Tesla NC470 a dost dobře nevím v jakém je stavu, jen vím že chybí hrot. Nerozumím tomu - co se týče gramce tak jsem jen uživatel a při mé mechanické šikovnosti by jakýkoliv pokus o seřízení dopadl katastrofálně. Sendy odkud si? Nemohl bych ti ho třeba někdy (až budou finance) nějak poslat na prohlídku a seřízení? Nebo ideální by bylo vědět o někom sluišném z Prahy komu bych to mohl dopravit osobně. Jakou bych si asi tak měl udělat cenovou představu (alespoň hodně nahrubo) co by stálo seřízení grama a osazení nového hrotu střední kvality za předpokladu že tam nebude nic vyloženě vysypanýho?

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Sendy napsal:

Tak při takové ceně to zlato bude asi jako na prstenu od Rumunů, kterým došel na dálnici benzín smile
Navíc zlato je pěkně na drátech nanic, vede elektřinu špatně.

bolo to v ketose a zbavovali sa vtedy kopy veci. kupoval som vtedy este cin od siltechu s vysokym obsahom striebra na letovanie konektorov.

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

2 Thales - jsem z daleka,  ta NC470 na transport není vhodná, stejně bys ji musel složit. Je to blbě řešitelné kvůli transportu. Návod se dá sehnat, ale problém může být v tom, že je tam pár opotřebení a možných poškození, které sám neodhadneš. Taky mne před pár dny zaskočilo, že údajně dobrá NC470, opravovaná v jednom místním servisu, měla neoriginální řemínek, který soustavně padal, měla vydrolené molitany z nosných pružin, ložisko namazané naprosto nevhodným mazivem, vyteklý olej z tlumiče a spadlé ložisko v ramínku - v podstatě to ramínko bylo nakřivo a leželo na tělese, ve kterém je ložisko.

Web

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£