Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

Téma: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Potřeboval bych poradit, kde sehnat tenké vodiče, které procházejí ramínkem gramofonu od přenosky na tišťák. To že jsou tenké myslím vážně. Mají diametr 0,4 mm i s izolací. Nikde na netu jsem to nesehnal. Ptal jsem se i vkamenejch obchodech, ale nikde nic. Netuším sice proč v ramínku jsou tak tenký dráty, ale mám zato, že kvůli ozvučnýmu prostoru nebo tak. Nebo snad kvůli nízkému odporu? Nevím! Každopádně jestli mi někdo pomůže, budu dlužníkem.

P.S.
Nevíte náhodou, zda by někde nebyly k dostání zlaté izolované vodiče taktéž velice tenké?
Díky

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

no ono právě čím menší průřez,tím větší odpor, samozřejmě podle druhu materiálu. třeba určitě bude vodit zlato menšího průřezu líp jak měď stejnýho.... bejt tebou tak to neřeším a koupím ty nejhubenější co seženeš. co použít z "kšand" z PC?

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Jo díky za odpověď . Sem přemýšlel, že bych vzal drátky ze síťovýho kabelu (RJ45). Ty jsou tak asi nejtenčí co jsem kde našel. Stejně by mě ale zajímalo proč jsou tam tak tenký? Jestli někdo znáte důvod, tak please help.

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

já kupoval GME "stíněnou dvoulinku" 0,5mm i s izolací. Odizolovávat a letovat to je peklo, ale plní účel naprosto dostatečně.

Já mám v ramínkách obou gramofonů 4x1mm stíněnej kablík, takže nevím. A proč tam nedat silnější, jestli se vejdou?

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Přívody jsou tenké pro to, aby jejich zkrucování, ke kterému dochází při otáčení raminka v ložisku, neovlivňovalo vyvážení raménka v horizontální rovině, musí to  být velmi tenké a jemné lankové vodiče.
Podařilo se ti je utrhnout? Nebo proč je chceš měnit?

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Přesně tak, a taky jde o minimalizaci pasivní hmotnosti ramínka. Zkoušet je měnit za silnější je pěkná pitomost.  Jestli jsi je z jakéhokoliv důvodu zmrvil, tak je nastav nějakým podobným drátem od kontaknice cartridge, aby skrz mechaniku kardanu procházely jen ty tenké. Set takových drátů se dá sehnat, nebo nahradit Siliflexem 0,05, ale ten má tlustší izolaci. U SL1200/1210 se samostatně nedodává, mění se to komplet s ramínkem.

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Volakedy som kupil v nejakom High-end obchode orig.sadu do gramca z pozlatenej medi.Myslim ze to bolo v Ketose v Bratislave ale to je tak cca 8rokov dozadu.Stalo to myslim cca do 200,-skk

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Tak při takové ceně to zlato bude asi jako na prstenu od Rumunů, kterým došel na dálnici benzín smile
Navíc zlato je pěkně na drátech nanic, vede elektřinu špatně.

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

oslov Renowna ze slovanetu

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Teď jsem si dal práci, má tady originální drátovačku do ramínka jednoho staršího Sanya Každý ten drátek má odpor 11 ohmů. Tyhle dráty jsou lanko z 5 drátků nula nula nic a vypadají, jako potažené lakem. Není to sejmutelná izolace, ale sámopájivé cosi.

Web

(upravil dokken 24. 2. 2008 15:01)

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

jo je to samopájitelnej oplet,něco podobnýho bejvá jako izolace u sluch.šnůr,říkám Renown mi nabízel prodrátkování něco kolem kilapade,měl i stříbrný..dražší

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

ondra Ch napsal:

Přívody jsou tenké pro to, aby jejich zkrucování, ke kterému dochází při otáčení raminka v ložisku, neovlivňovalo vyvážení raménka v horizontální rovině, musí to  být velmi tenké a jemné lankové vodiče.
Podařilo se ti je utrhnout? Nebo proč je chceš měnit?

Oh ne, tak špatně na tom snad ještě nejsem. Koupil jsem SL 1200 přes ebay. A v americe "in fully working order" znamená, že přišel gramec bez tlumících nožek, na celým gramofonu zůstaly asi tak čtyři šroubky (u nás stojí i 17 Kč jeden a je jich potřeba hodně). Tohle všechno jsem ještě nějak překous, ale když jsem zjistil, že celý prostor pod mechanismem ramínka je zalitý tavnou pistolí, chtělo se mi brečet. Tišťák, na který vedou tyto tenký vodiče od přenosky a vycházej z něj RCA byl zoxidovanej i pod vrstvou toho lepidla, nebo co to bylo. Když jsem pripájel drátky na desku takm tak stejně valil jenom jeden kanál. Nakonec jsem zjistil, že drátky jsou přetržený asi v půlce a to hned dva a i zem. Asi to přerval když měnil drřák ramínka, nebo nevím. Každopádně sehnat tyhle vodiče je mazec a asi to pomale vzdám. Pomalu dávám gramec do kupy.
Dík za info a jestli bys třeba někde narazil na nějakej materiál, kterej by se dal pro můj účel využít určitě dej vědět.

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

A v jakém stavu je plato ramínka ? Nebo tam úplně chybí ? Ty kaufy z ebaye jsou někdy masakr, T1200/1210 z ebay jsem generálkoval více ks a někdy to byly zážitky. A co ložiska ramínka ? Dá se to repasovat, i když nové ramínko je sichr.
Nožky máš dost paletu, cca 1400Kč v háji.  Je tam aspoň uni trafo a přepínač sítě, nebo je to 120V verze ?

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Popravdě jsem z toho tak trochu zmatenej. Jestli jsou tam tenký dráty jen kvůli minimalizaci pasivní hmotnosti, tak proč je naprosto vpořádku, že každá druhá přenoska ja je jinak těžká, nebo, že se na ramínko vůbe nedává headshell a montuje se hned přenoska typu concorde. Snad jsem někde i viděl, že se na headshell přidává orig 5g závaží. Jo a proč bych ty dátky měl vlastně nastavovat od strany přenosky. V místě kde vylejzaj z ramínka a jdou skrz mechanizmus je vždy malé oko aby se mohlo kompenzovat natočení ramínka. Proč bych teda měl nastavovat tam, kde má změna hmotnosti vlastně největší momentový účinek. Já jsem jen strojař. A vím, že se seru do čeho nemám, ale když jsem už jenou v takový kaši, tak bych se z ní chtěl vylízat co nejlíp.
Jo a fakt díky za reakci.

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Tak uni trafo tam je. Ložiska ramínka sou jak vypadá taky docela oka. Ono gramec to asi není až tak špatnej, otáčky drží dobrý, pitch valí taky bez problémů, i brzda po seštelování je oka. Jen prostě nehraje, a to se mi zdá docela jako problém.
Jinak sem se pořádně podíval a drátky jsou urvaný až tam, kde vlastně sotva vylezou z ramínka kroutijou se dolů. JO a když jsme tak v tom, tak nevíš kde v ramínku je "přidělaná" zem? Ta totiž valezla úplně celá.
Dík

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Problém hmotnosti přenosek a závaží ve vztahu k drátům neřeš, někdo chce gramec používat jako hifi stroj (jako takový byl vymyšlen), někdo na něm zase chce přerývat desky kusem hřebíku.

Dráty skrz kardan by měly být tenké poddajné viz OndraCh.

Jak jsi ověřil stav těch ložisek ?

Černý drát je kratší, je v ramínku připojen na takovou kovovou vložku, která je v místě montáže trubky ramínka do plastového kříže s vodorovnými ložisky, ta vložka má v sobě závity, ve kterých drží ty 2 šrouby vespod.

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Na ložiska jsem se prostě podíval. Doufám, že jsem něco nepodělal. Kuličky byly všechny. Nějaký pouzdro nebo nic jinýho jsem nepozoroval. Ty zátky co tam ložiska držijou byly trochu pomačkyný (vystátý) ale to nebyl takovej problém.
O výkendu se do toho pustím. Uvidíme jak to bude hrát a když to jinak nepůjde tak to vypadá na výměnu celýho ramínka a to teda bude lata. No třeba ho koupím přes eBay smile

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Jak ses na ně podíval ?? To chceš říct, že jsi povolil stavěcí šrouby a vyšrouboval hroty ??

Jestli jsou pánvičky přideformované, tak na 99% jsou hroty v hajzlu. No nic, i kdubys tam dal hřebík, bude to furt fungovat líp než Vestax.

A když tam bylo něco zalitého tavnou pistolí, je tam vůbec plato v pořádku, funguje antiskating, zvedáček a jeho tlumič atd. ?

Jo, jedno komplet ramínko nedávno bylo na ebay, použil jsem z něho akorát base, zamykač ramínka a hydraulický tlumič. V popisu bylo "like new".

Web

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

NO tak to je teda náser. Nemáš náhodou zbytek? Třeba jen ty drátky? Antiskating asi funguje, stejně jako zvedáček. Jo a povolil jsem hroty. Nemyslím, ale že by to mělo nějak vadit. Normálka jsem to tam našrouboval spátky. No tak hroty bych teda mohl vzít na mikroskop, ale to nevypadaly vyběhaný. Je to dost tvrdej matroš. To si spíš sedne celej ten držák. Jo a co myslíš platem to nevím. To lepidlo bylo nalitý halvně na tišťák zespodu.

Re: Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

A jak ty hroty zpětně seřídiš, když namáš jednak přípravek, druhak tam má být tlak 7mg ? Tos dost posral...
Hroty se dají poškodit ani nevíš jak, hlavně patní ložisko. Stačí, když si na tom unavený technař ustele, nebo při transportu nechá na ramínku závaží a třískne s tím. Matroš je to tvrdý, ale tlaky velké.
Plato je celá ta plastová sestava, ve které je tlumič zvedáku, ozubené kolečka AS, na které drží plošák.

Drátky asi celé teď nemám. Před pár dny jsem strkal 2 celé kontaktní hlavičky s drátama z poškozených ramínek do Vestaxů, kde se kontakty v hlavičkách občas zničí. Možná se zas něco najde, občas  se ramínka mění a defektní se berou protiúčtem na díly nebo na repas.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Tenké vodiče Technics SL 1200 MK2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£