Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Prosba o prestavbu subwoofera do auta

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Zdravim. Mohol by mi niekto prosim poradit pri prestavbe auto subwoofera, ktory som asi pred 3 rokmi postavil s dvoma ARN226-05/8 (paralelne spojene). Mam tam zosilovac TDA1562Q a teraz prerabam aj vstupne obvody-davam tam DP filter 3 radu cca 24 HZ a HP 2R preladitelny od 80-250 HZ (SOS ne125 cast). Tvar bedne je lychobeznik a na skosenej strane je 2x repro a 2x bassreflex pr5x10cm. Cisty objem je asi 42l. Je to drevotrieska 16mm. Zda sa mi ze to ma dost tvrdy basss a chcel by som ho posunut smerom hore-makksi bass. Ani neviem ci tie bassreflexy su dobre. Stiahol som si nejaky soft na tejto stranke, aj vypocet bassreflexu je tam cez XLS subor, ale stale mi tam vychadza velmi nizka frkvencia-13 HZ a ani neviem ako sa tam vlastne zadavaju 2 bassreflexy. Chcel by som vediet ci sa da upravit aj bez vonkajsej zmeny bedne. Ci ju netreba predelit a nechat 1 reproduktor s 1 bassreflexom (vznikne bedna 2x21l), ci ich nemam dat do protifazy alebo.....uz mi poradte vy.
Chcem sa este spytat na akej frekvenciije makky basss-je to asi 30-80hz? lebo tam chcem dat dve pasma korekcii a neviem na akej frekvencii. Mam aj nejake foto ale neviem ako sa to da pripojit, poslem na mail.

Dik za pomoc, BORO

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

ai najlepsie by bolo keby si to urobil bez bassreflexu

(upravil leon 8. 3. 2008 19:41)

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

BR ne. Jak to máš s vytlumením? I když v tom kufru je to skoro jedno, kor když to má být uzavřenka. 16 mm je málo, určitě výstuhy! Rozdělit by bylo lepší a těch 21 litrů pro každej je možná málo, kor když se bavíš o hlubokých basech, ale na sub do auta je to furt ještě +- dostačující. S elektronikou ti poradí jiní.

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

no idealne by bolo 30litrov na jeden ARN 226 bez bassreflexov a daj tam aktivnu vyhybku ako vravis..

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Dik za rady. Viem ze ten objem nie je nic moc ani pre jeden ani pre dva reproduktory, len uz sa mi to nechce moc menit, tak by som uvital rady s takou bednou ako mam. Mozno tie bassreflexy by som mohol uzatvorit. A co dat ich do protifazy? Ako by to dopadlo s takouto uvahou? Vytlmenie-termo a vystuha sa prida, to nie je problem. A co ten makky bass? Aka to je asi frekvencia? Na aku frek mam naladit spominane dve pasma korekcii, alebo mi staci len jedno pasmo?

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Tobě asi pojem fáze moc neříká, co? Právě v protifázy by ti ty basy ůplně zmizely.

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Leon mas pravdu, ale nemyslel som to v mojej bedni ale v navrhu dva repraky s BR vo vnutri memebranami proti sebe. Inak mas pravdu v tejto casti techniky nie som moc znaly a preto som poziadal niekoho o pomoc. Pocital som BR v softe (nejaky jednoduchy navrch v excely) na aku frekvenciu mam vlastne naldeny ten moj-uvedeny na zaciatku, pr 5 a dlzka 10cm a vyslo mi 29.8 Hz, len neviem ako tam mam uviest ze mam dva. Ma to nejaky vplyv na frekvenciu ci je tam jeden alebo viac BR? Stale mi nikto nenapisal aka frekvencia zodpoveda makkym bassom-prosiiim, je to asi okolo 60 HZ? Napiste mi niekto o tom nieco pekne smile) budem velmi vdacny

DIIIIIK

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Juro ten objem 30l bez BR mi moc nesedi, lebo bednu nechcem moc menit a mam tam dva bassaky. Bolo by mozne ako som spominal na zaciatku rozdelit ju na 2x 21l po jednom bassaku? Na akej frekvencii to bude asi hrat najlepsie? Este som sa chcel spytat aky ma vyznam EKVIVALENTNY objem ozvucnice (kedze per moj je az 72l) a rezonancna frekvencia -34Hz ak som to spravne pochopil tak na 34 to rezonuje a to asi nie je dobre, nie? Potom je lepsie vstup. signal orezat radsej nad f-rezonancnu, nie? DIK

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Boro, ekvivalntní objem je jenom jeden z TS parametrů-pro tebe nedůležitý. A rezonanční ferekvence taktéž. Neznamená to, že se bedna na 34Hz roztřese a začnou z ní vylézat vruty. Použití 2x ARN226 jako autosubbas je kapitola sama pro sebe, pokud nepočítáš že se ti budou hýbat žebra tak by to i mohlo stačit.

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

rezonancna frekvencia- na nej bude mat basak najvecsiu vychylku.. teda by mal hrat najhlasnejsie.. 21 litrov na jeden basak je malo.. idealne je 30-35l..pre  Mam subwoofer s tymto reproduktorom v uzavretej bedni a hraje velmi pekne. Pouzi aktivnu tak do 100 Hz .asi bude lepsie ked nebudes predelovat bednu a nechas jeden vecsi objem

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Juro, asi to prerobim na uzatvorenu bednu s objem aky tam uz je -44l a necham tam oba repraky. Uz sa mi nechce menit bednu, lebo ju mam celu hotovu a ocalunenu a aj prichytenie v aute je uz hotove. Tu vyhybku si myslel DP do 100Hz? Spravim tam preladitelnu DP od 80-250Hz a HP na 24 Hz. Bez filtrov -len samotnu bednu s reprakmi  skusim pripojit na zosik s 10 pasmovym ekvalizerom a zistit ako hra na jednotlivych pasmach aby som si vybral nejake 2 dolne pasma(mam tam 32 64 125 250 Hz pasma). Stale mi nikto nanapisal frekvenciu makkeho bassu.
Mam aj 3 pasmove bedne o objeme 53l-cistom s BR 7.5x13cm a tie hraju pekne-makko.

KaelXth -ten subbass asi nebude dobre riesenie. To som tam mal asi doteraz, a bassy sa mi zdali dost tvrde. Preto som to vlastne vybral von a chcem to prerobit.

Keby Vas este nieco napadlo, napiste

Re: Prosba o prestavbu subwoofera do auta

"Spravim tam preladitelnu DP od 80-250Hz a HP na 24"  urob tu vyhybku   .. ja mam tiez taku preladitelnu a tam si nastacim frekvenciou aka mi vyhovuje..  tym nemozes nic pokazit

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Prosba o prestavbu subwoofera do auta

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£