Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Mám měniče v prozatimních, na rychlo vyrobených bednách. Chtěl bych vyrobyt líbyvější ozvučnice do obýváčku, a tak vás žádám o pomoc na tomto projektu: reproduktory:2x beyma 8BR40, 1x beyma 5MP60N, 1x Tonsil GDWK 10/80T,8

Sloupové repro se zaoblenou ozvučnicí, oddělené basáky (každý ve 30l closed), střed (5l), výšku tonsil plánuji později vyměnit za nějaký neagresivní seas)

Nejhorší je to s výhybkou, nemám vaše zkušenosti, znalosti, vybavení atd. abych si na ni troufl
budu rád za každou odpověď

(upravil leon 21. 2. 2008 15:20)

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Konkrétní zkušenosti nemám, max. s tím Tonsilem, ale svůj názor řeknu. Ten basák bych spíš radši 8Woffer, vzhled má jako 5MP60, ale když už máš 8BR40, tak dejme tomu. Hodil by se spíš do BR a trochu víc litrů. U toho vejškáče je to škoda, pokavaď přemýšlíš o Seasu, protože nějakej kov od Seasu
zvukově prej k tomu 5MP60 sedne daleko víc, než třeba ten Tonsil.

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

já mám jak seas 25TAF/D tak ten samej tonsil a řek bych že od sebe nejsou zvukově moc daleko

Web

(upravil leon 21. 2. 2008 15:29)

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Já mám 27tbcg a řekl bych právě, že tam rozdíl celkem velkej je. Je pravda, že když jsem měl ARV104 a vyměníl jsem ho za tenhle Tonsil, tak se vejšky
a zvuk obecně krásně zjemnil. Ale stejně to nebylo vono. Od ty doby, co mám ten Seas, tak už skoro vůbec nešpekuluju, co mě v tom zvuku(vejškách) chybí, nebo přebývá.

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

no s vyhybkou si teda pohrat budes musset. ono to repro je jen v 8Ohm verzi, takze na basech se paralelnim zapojenim dostanes na nejake 3-4ohmy. prvne se kukni esi ti to zes vydrzi. pak si muzes hrat dale. Jinak 30l je opravdu malo. ja mam na nej 40 hrubeho, tj cca -2l pricky atd.

Web

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

40 litrů už je docela hodně, jestli to má pomoci zvuku tak budíš. Momentálně mám basáky zapojeny paralelně na klasické univerzální výhybce z dexonu. Hraje to.... ale.
S tou výhybkou, kdybych se měl čeho chytit podobný projekt atd. Vždyť to není až tak neobvyklé dva basáky v jedné bedně

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Ja mam taky 8BR40. A 30l je malo. BR bych nedaval. ikdyz je to tak tak. Vsude je doporucene 40l a ladit na 30Hz. Apropo 2 bass v jedne bedne je vetsinou delane tak aby celkova impedance byla totozna, tj 8ohm vyskac a stred a 4 ohm dva seriove bassaky. popripade 2x paralelne 16ohm. Neni to vzdy ale vetsinou.

Web

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Můj zesilovač Yamaha jede na čtyři ohmy, takže s impedancí problém nebude. Takže by to bylo výška 8ohm, střed 8, a basová větev 2x paralelně 8 což jsou 4ohmy. Na výhybku si opravdu netroufám, nechci odpálit zesilovač. V nejhorším mi nezbyde nic jiného než koupit výhybku s kvalitnějšími součástkami a upravit cívku na basové větvi(tomu se ovšem bráním)

Ještě mám další dotaz na zapuštění a instalaci basu 8BR40, podle vzhledu bych je zapouštěl a instaloval zevnitř ozvučnice

(upravil Jarous 21. 2. 2008 21:57)

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Pro 8BR40 je optimálních 50L uzavřených, není to žádný plandák, pokud se dá do menšího objemu, tak se od něj nedají čekat žádný velký basy. Měnič jako takový se dá zapustit-zafrézovat a montovat čelně.

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Takže to shrnu
                                  Sloupy se zaoblenou ozvučnicí (closed)

Beyma 8BR40:       2x  40 litrů hrubý objem (35-40), closed, paralelní propojení dvou měničů
Beyma 5MP60N:           5 litrů
Tonsil GDWK 10/80T,8: vyměnit za seas

Impedance:                  výška 8ohmů, střed 8ohmů, bas 2x 8ohmů paralelně = 4ohm


-ještě mne napadla kombinace, právě kvůli té impendanci, jak Mike psal o totožnosti impendace na všech větvích, tak pokud by to pomohlo přikoupil bych ještě jeden 5MP60N a k tomu nějakej 4ohmovej seas
    z toho vyplývá: 1x seas (4ohmy), 2x 5MP60N (2x8ohm paralelně- 4ohmy), 2x 8BR40 (2x8ohm paralelně- 4ohmy)

Výhybka:                     na výhybku si netroufám, prosím někoho kdo by mi s tímto dilema pomohl, nebo podobný
                                   projekt, jak jsem již psal "V nejhorším mi snad nezbyde nic jiného než koupit výhybku s
                                   kvalitnějšími součástkami"(tomu se ovšem bráním)

Re: Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Zbytecnost. pisto 8BR40 pokud je jeste nemas kup 10BR.... ci 12BR..... a 1 kus. a basu budes mit dost. Ono i ta 8br40 zahraje pekny bas. navic kdyz poladis vyhybku a tak. Myslim ze investice do 2ks menicu je zbytecna  a slozita. jelikoz by se to hodilo tak na dApolitto a to musi byt presna vzdalenost menicu od sebe.

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Prosím o pomoc se stavbou třípásmovek: beyma,beyma,tonsil

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£