Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil Viper 14. 2. 2008 10:25)

Téma: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

Prohrabával jsem se v projektech ale nenarazil jsem konkrétně na sloupovky s 2x TVM ARN 188-08/4 a Beymou T 2030. Je vůbec tato kombinace vhodná, nebo by byl lepší Tonsil GTC 11/100,8? Bedny by měly být velké (zevnějšku) 20x30x120 (cm) (šxhxv) z lamina 18mm. Mělo by to být s BR, snažil jsem se to zjistit pomocí programu basreflex osdud z webu, tam vyšla délka při r= 3,5cm 8,1cm (50 Hz) a nějaké drobné... Jak to vypočíst pro dva basáky - v tomhle jsem mimo a hodně dlouho jsem nic nestavěl...Mohl by mi s tim prosim někdo pomoct?
Asi nejblíže mé představě je tenhle projekt https://www.audioweb.cz/vase-pokype1.htm

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

To das ke dvojici 188 basreflex o prumeru 3.5cm?

(upravil Viper 14. 2. 2008 10:45)

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

ne, "r" je myšleno jako poloměr... tak t o chtěl zadávat ten program..., takže 70mm
nebo radši 100? místo na to je, akorát těch 70 vyšlo s jednim ARNkem...

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

Tak to jo, beru zpet.

(upravil leon 14. 2. 2008 11:34)

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

Já osobně bych tu Beymu k takhle velkýmu středobasu nedával. Když uš tuhle T2030, tak k něčemu menšímu, aby to šlo dělit co nejvýš, někde kolem
5 - 6 Hz. Ona má velký hrb mezi 3,5 a 5,5 Hz, tak aby tam nebyl. Když se dělí níž, tak je uřvaná. Jinak to horní pásmo hraje celkem příjemně.

Ty Tonsily by jakš takš šly, ale pro mě nemastný neslaný, prostě hadrák. Já osobně jsem došel až ke kovu od Seasu (27tbcg) a můžu říct labůžo.
Samozřejmě důležitý je navázání na středy, neboly dobře odladěná vyhýbka.

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

No takhle, ARV 104 bych tam celkem nerad dával, mám je v třípásmovkách a nic moc (ostatně o tom tu bylo plno debat...) a co se týká menších středobasů, tak to by taky nešlo, protože k tomu žádný sub nebude...
GTC, jak jsem se díval má celkem rovnou charku, jenom jak brzo půjde sehnat jsem sám zvedavý, vlastně i ty 188-08 taky tak rychle nepůjdou... a co T 2010?

A ten BR bys věděl v čem mám vypočíst, nebo to mám do toho programu zadat jinak, nebo vůbec použít jinej program? Jak jsem se tak na ty sloupovky díval, tak vesměs pro tenhle průměr maj 70ky BR, ale jak dlouhej v mojem případě...? Sloupy stavim prvně roll a eště navíc ne sobě...

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

Na kolik te prijdou T2030? Za cenu kolem 700+ uz se da poridit novy SEAS...

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

Viper: podobný projekt už kutí yyy. pozeptej se ho, už k tomu odladil i vyhybku ale počkal bych si až jí postaví a poreferuje jestli je to OK nebo ne. použil tam 2*188/03/4 a GTC11/100

Web

(upravil Viper 14. 2. 2008 12:28)

Re: Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

Tak měl bych se vejít zhruba do 5-6 tis za pár... Další věc, jestli má cenu vrážet hodně kvalitní výškáč přes 700,- k basákům z TVM za sotva 450,-. Tu T 2030 tam asi nemá cenu cpát, jestli by to zrovna s těmahle basákama mělo mít hrb. Už tak mi vychází na jednu bednu cca 1 500,- za repra... Dejme tomu, že matroš na výhybky mám doma, snad možná krom kostry cívek, dost hrubé repro kabely taky, ale něco bude stát lamino + řezy a zažehlovací páska... Taky pak jestli to má cenu dávat na hroty, terminál snad bude do 50,-/ks (nějaký obyč banánky "zlaceny").
No dejme tomu, že by tam ty Seasy nutně chtěl, tak konkrétně které ideálně sehnat? Ty co má Leon?

chyna.cz: to by asi bylo nejlepší, dik. Mimochodem je nějaký výrazný rozdíl ve zvuku 188-03 a 188-08? neslyšel jsem ani jeden, jenom se mi vzhledově nelíbí ty vyduté membrány 03jek.. Zas na druhou stranu abych se po nich zbytečně nesháněl měsíc, než to sem doručej, když ty 03 zahrajou to samy...

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Sloupovky z TVM (basy) a Beymy/Tonsilu (výšky)?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£