Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » basový reproduktor arn-226-05/4

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: basový reproduktor arn-226-05/4

Staviam si zosilnovac 55w pre subwoofer a chcel by som ho pripojiť na ten reprak.
No zosik pre sub este nie je hotovy a reprak som skusil napojit na vezu ci hra no ked pridam hlasitost tak zvuk je nečisty.Kamarat mi hovoril ze musi byt cisty aj na plnej hlasitosti lebo v tej vezi je asi 10w zosik a repro je 70w.
Ked to teda pripojim na moj zosik pre subwoofer co ma aj vyhybku bude to hrat myslite čisto.

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

To čo hralo "nečisto" bol limitujúci zosilňovač vo veži. Predpokladám že zosliňovač ktorý staviaš je najký šváb. Pokial to nebudeš moc huliť tak na doma k PC by Ti mohol stačiť aj tento reproduktor. V akej ozvučnici máš ten reprák?

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Ten reprak este nebol osadeny len tak polozeny na stole a ten zosik co robim ma zevraj 70w ale docital som sa ze ralne to da 55w a co je to limitujuci zosilnovac? a tie kable ani neboli pripajkovane len tak zakrutene do tych kontaktov moze to byt aj v tom?

(upravil babakus 9. 2. 2008 10:35)

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Jde o to, že ten zesilovač ve věži jel naplno a začal zkreslovat, proto ten reprák hrál divně. Mám vyzkoušeno, že tyhle basáčky vydrží klidně cca 100W bez známky nějakýho zkreslení.
  Je to jeden z největších omylů dneška. Př: Mám zesilovač a reprák, pustím to naplno a reprák hraje hnusně a každý hned hledá chybu na straně repráku. V 80% případů je to zkreslujícím(limitujícím) zesilovačem.

  Jaký zesilovač to stavíš? Podle tebou uvedených výkonů bych řekl že to bude s TDA1562Q, který je na domácí použití, podle mě, nevhodný. Přeci jenom je určen do auta na cca 13V palubní sítě. Nebo je to nějaký jiný zesilovač? Každopádně to bude nějaký s integrovaným obvodem, že?

Popiš to malinko blíže. Jakou chceš použít bednu (bassreflex, uzavřenou)?

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Ano uhadol si ide o tda 1562q a je to zosik s vyhybkou na subwoofer do auta na 12v. takze na tom mojom zosilnovači by to malo hrat dobre.
Ozvucnicu uz som si navrhol podla doporuceni vyrobcu a zosik mam hotovy asi o dva tyzdne lebo to robim na praxi v skole a doma na to nemam vybavenie.

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Doporučení výrobců? Jaký má ta bedna vnitřní objem? Bude to subwoofer do auta, nebo na doma? Jestli to je na doma, tak mi přijde blbý používat zesilovač na 12V, tedy transformovat z 230V na 12V a pak zase v zesilovači zpět na větší napětí. Přijde mi to nehospodárné. Kdyby jsi použil třeba zesilovač s LM3886, bylo by to lepší. Pokud je to do auta, tak jsi zase použil blbej reprák.

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Je to do auta. Ozvucnica je len navrhnuta objem okolo 30 l este nie je vyrobena a chcem vediet preco je ten reprak zly?

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Ten reprák není špatný, takhle jsem to nemyslel, ale do auta jako subwoofer je poněkud slabý. Bude sice hrát pěkně, ale podle mě s nedostatečnou hlasitostí. Aby trochu hrál, bude potřeba ho honit jako nadmutou kozu a to mi nepřipadá ideální. Ovšem nevim jak jsi náročný na hlasitost.

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Ako ja robim ročníkovú pracu a mal som na vyber rozne vyrobky no ja som sa rozhodol pre aktivny  subwoofer do auta a nechcel som do toho vrazat vela penazi.
Keby som nemusel robit rocnikovu pracu v skole tak by som si asi tento subwoofer nerobil. A na hlasitost niesom narocny, v izbe mam subwoofer creative ku domacemu kino podla vyrobcu to ma 20 w RMS a ja som to nikdy nemal na plnej hlasitosti.
A myslis ze by sa za tu cenu dalo kupit do auta nieco lepsie?
Stalo to 700 sk spolu s postovnym ja myslim ze pre mna to bude plne postacovať

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

Jo takhle, to jsi měl říct rovnou wink Něco lepšího se dá koupit určitě, ale bylo by to za vyšší cenu. Jestli ti to bude stačit, tak je to OK.
Na dokreslování spodků do určité hlasitosti je to v pohodě, ale kdyby jsi s tím chtěl dohánět to, co nezvládají ostatní repráky, tak by to bylo horší.

Re: basový reproduktor arn-226-05/4

dobre tak ti teda dakujem zistil som co som potreboval

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » basový reproduktor arn-226-05/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£