Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » zamena repro v subwoofery

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: zamena repro v subwoofery

jj meral som ho 250w no problem, tych 300 uz bolo citit prikreslenie

Web

Re: zamena repro v subwoofery

citit? Jak se ve tvych sferach meri aktualni dodavany vykon?

Re: zamena repro v subwoofery

No a jak se ve tvych sferach meri aktualni dodavany vykon? hm???

Web

Re: zamena repro v subwoofery

Ptal jsem se prvni. smile

Re: zamena repro v subwoofery

Vezmu 250W reprák, pustím naplno, stíhá. Vezmu 300W reprák, pustím naplno, nestíhá. Co z toho vyplývá? Zesilovač má výkon někde mezi 250-300W. Nebo ne? lol

Re: zamena repro v subwoofery

joo jo, přesně takhle to je big_smile

(upravil dbmax 5. 2. 2008 22:05)

Re: zamena repro v subwoofery

ale no tak take jebnuty este nie som.... najprv si odmeram paralelne striedave napätie, potom do obvodu maximalny stried. prúd potom si zoberiem kalkulačku a vynasobim, impedancia reproduktora ma byt zhodna s vystupnou  impedanciou zosilovača, výkon je súčin napätia a prúdu, pokial sa dobre pamätam
meral som ho na bandpassíku s vykonom 600w rms, a takisto na druhej bendi v serii 2xinfinity 4ohm reference s vykonom 600w rms

no a teraz by ma zaujmalo merania od michala smile

a tie reproduktory stihali az moc dobre babakus smile skor by som povedal ze sa nudili

Web

Re: zamena repro v subwoofery

ty autohifíci se nudili nejspíš kvůli citlivosti

Web

Re: zamena repro v subwoofery

Neviem preco si vela hifistov mysli, ze autorepra su dake extra malo citlive.
87-90dB/W je myslim slusny parameter na to, ako su citlive niektore Hifi subbasy, napr  Scanspeak ma 82dB, Peerless 87dB, Hivi 84dB, aj to dokonca niektore pri 2,83V a nie 1W.
Autosub JBL GT4 v hornflexe mi v pohode stiha so satelitmi 92dB/W, ked je umiestneny pri stene.

Re: zamena repro v subwoofery

Nom asi bych meril na jine zatezi nez repru, asi bych zkreleni neposlouchal reprakem, ale koukal na osciloskop. A pokud bych znal frekvenci, na ktere merim (predpokladam, ze meris generatorem na sinus), tak ani nepotrebuju proud. Co?

Komare, problem je ten, ze vetsina tech autohifi subu me parametr citlivosti vylhany a vyjde to na povrch uz pri zadani jeho TS - ktere vetsinou plus minus sedi mezi sebou - do simulacniho programu. Vetsinou maji autohifi repraky vetsi mezeru (to ted zjistil i check) kvuli tomu, aby netrpely otresy a snadneji se vyrabely detem v cine. A bohuzel prave sirsi mezera je pricina nizsi citlivosti.

Re: zamena repro v subwoofery

Mozno nejaky pure china made ma parametre vycucane z prsta, ale zatial co som mal Jensen XS1010, JBL GT4, Hertz ES250, tak tie parametre sedia komplet. Ked uz to len uchometricky porovnam napr s dostupnym ARN (myslim, ze da sa im verit) tak tie autohifi maju citlivost vyssiu.
Aby netrpeli otrasmi maju preto casto velmi tuhy zaves, (niektore je pomaly problem zatlacit) aby cely kmitajuci system neviklal.

To, ci nejaky malovany cinan, nebodaj aj blikajuci, priesvitny ... ma pisanych 90dB na 1kHz a v uzitocnom pasme <80  ma netrapi. Ved stoji 5-6 stoviek a kto chce, nech si kupi aj 10 a oblozi tym auto.

Merat zatial nemam cim, coskoro sa to mozno zmeni a pastnem niekde aj grafy zo subov co mam.

Re: zamena repro v subwoofery

Nebudeme se tu hadat, je kazdeho vec, co si mysli.

(upravil dbmax 6. 2. 2008 15:29)

Re: zamena repro v subwoofery

michal: ved v podstate mas pravdu s tym osciloskopom, ale jeho cena na trhu nie je pre mna adekvatna, aby bolo meranie uplne presne, kedy zacina zosik skreslovat, samozrejme uznavam ze ludske ucho nie je digitalny merac smile
ale vascinou mi odmerany vykon sedi technicky aj na papieri ale iba pri vyrobcoch znacky sony  napr. na sony receivri pišu 100w na kanal/ ja som nameral 96W, na bratrancovom tiez sony receivry 120w na kanal u mna 110W,    na ostatnych ako na psb speaker pisu 330 W, ja nameral uctyhodnych 250W, na hifi vezi ala AIWA 80w na kanal- ala cinsky smejd poskytol iba 36W, vsetky vykony boli udavane od vyrobcu v norme RMS alebo menovity vykon, THD 0.08% --- tolko z mojich amaterskych skusenosti

Web

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » zamena repro v subwoofery

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£