Re: MDF

hmm MDF som este neskusal ale proti drevotrieske nic nemam vsetky bedne som robil z tohto materialu a hrali super a neni to len moj subjektivny nezor absolutne suhlasim s tym ze starsie drevotriesky boli kvalitnejsie to je videt ale myslim ze ked sa pouzije vacsia hrubka nebude to na skodu.



K tomu zapusteniu vysakov ......Ja som to nikdy nerobil myslim že po optickej stranke je to krajsie a po zvukovej myslim ze to nebude až taky zvukovy rozdiel pre človeka to určite nebude počutelne asi tak smile

Re: MDF

ale urcite to vyzera krajšie ked vysky su zapustene... vlastne aj setky repro... ten kto to nespravi tak sa mu bude nechce alebo jemu to jedno

Web

Re: MDF

Zapusteni vyskace vliv ma a to nezanedbatelny. Zvlast u kalot s kruhovym tvarem predni placky.

Re: MDF

Vliv je minimálně srovnatelný s "tuningem" operáků v signálovým řetězci, a řekl bych že kurva levnější smile

Samozřejmě, věční nespokojenci zapustí, poslechnou a vytuní, že...

Web

Re: MDF

grawp napsal:

ale urcite to vyzera krajšie ked vysky su zapustene... vlastne aj setky repro... ten kto to nespravi tak sa mu bude nechce alebo jemu to jedno

mam taky dotaz aky technicky prostriedok používaš na spravenie drážky zapustenia?viem že to ide na neakej univerzalnej freze ale myslim nieco take čo sa da použiť v domacich podmienkach?diky

Re: MDF

Dolomitmen horná frézka.

Re: MDF

diky myslel som si ale aj tak to bude asi dost zložite nie?maš s tym dost skusenosti?mimochodom všimol som si že si Trenčan- napodobne:)

Re: MDF

dolomitmen napsal:
grawp napsal:

ale urcite to vyzera krajšie ked vysky su zapustene... vlastne aj setky repro... ten kto to nespravi tak sa mu bude nechce alebo jemu to jedno

mam taky dotaz aky technicky prostriedok používaš na spravenie drážky zapustenia?viem že to ide na neakej univerzalnej freze ale myslim nieco take čo sa da použiť v domacich podmienkach?diky

to je podomacky vyrobene... mozem ti to odfotit ak chces... to je vylastne vykruzovac ktory je upenveny na nastavitelnej tycke ktora je upnuta vo vrtačke a vrtačka ja upevnena na pevno.. taky mensi pristrojček smile

Web

Re: MDF

no to by som ti bol povdačny keby si ti zilustroval

Re: MDF

dolomitmen
už se to tady řešilo x-krát,nesmíš bejt línej hledat
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=1249
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=1488

Re: MDF

No, zložité to ani nieje len musíš vedieť ako na to. Keďže si tiež Trenčan nieje problém predviesť....

Re: MDF

tak diky moc

Re: MDF

drimacoustic napsal:

No, zložité to ani nieje len musíš vedieť ako na to. Keďže si tiež Trenčan nieje problém predviesť....

no niekedy sa ti budem muset ozvat musim to videt radsej raz videt ako sto-krat pocut

Re: MDF

cawte chalani (mimochodom, ja som z Trenčianskych Teplic) ja sa asi na to zapustenie kaloty vyprdnem, nie, ze by sa mi nechcelo, ale totiz to co staviam su sice bedýnky s HIFI meničmi, ale u mna musi vsetko vyzerat profesionalne, cize aj tieto bedne. Normalne maju roy, su v koberci a pred menice pojde latka, takze o estetiku mi skutocne nejde. Ked to teda nema vplyv na frekv. charku, tak mi to nevadi. No aj tak mi to nejde do hlavy, ze to zapustenie 5mm robi take veci. ale ved ostatne repraky tiez nebudu zapustene, cize by mali byt v rovine 5mm nad horizontalnou plochou drevotriesky, cize si myslym, ze to je uplne zanedbatelne, nie??

Web

Re: MDF

Este prosim jednu vec: vie mi niekto priblizne nasimulovat bednu s menicmi 2xarn6614 + ARP + kalota ARV 104. Aspon nejaku pribliznu charku a neda sa aj nejak urcit vysledna citlivost celej bedny?? ale nie SPL hodnotu. Totiz mam ten LSCap program ale neviem v tom robit a toto potrebujem co najskorsie sprAVIT. Inac bedna je closed, objem okolo 61-2 litrov.
Bol by som dost vdacny.

Web

Re: MDF

ja nemam tolok zkusenosti jako ostatni, ale rozhodne zapustit... a nejen zapostit, ale i resit umisteni na ozvucnici. V HobbyHifi pred lety byl i test tvaru hran ozvucnic s frekvencni charakteristikou. Nepodcenujte to...

Re: MDF

a dotaz k MDF jako takove. Chystam se delat bednu z MDF. Z duvodu jednoduchosti (pujde jen o pokusnou bednu) budu spoje delat natupo. Mozna pouziju nejaky kolik. Cim by se dala hrana MDF osetrit, aby byla stabilnejsi a casem se tento spoj neprokreslil pres dyhu/nastrik? Neco se psalo na DIYAudio, ale tomu jsem moc nerozumel, ale hlavne nevim jaky najit ekvivalent pouzitym prostredkum v CR sad